معاون خدمات شهری شهرداری تهران تمهیدات شهرداری برای برگزاری هرچه باشکوه تر نماز عید سعید فطر را تشریح کرد و از جمله برنامه‌ها به اکران طرح های فرهنگی متناسب با عید سعید فطر بر روی ۱۰۰ عرشه پل و بیلبورد، ۵۰۰ پرتابل در سطح شهر تهران و ۱۰۰ سازه متحرک در محیط پیرامونی مصلی اشاره کرد.

به گزارش قند پهلو و به نقل از ایسنا، مجتبی یزدانی در تشریح برنامه های شهرداری تهران به مناسبت برگزاری باشکوه نماز عید سعید فطر، گفت: ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر متشکل از ۹کمیته اجرایی می باشد که مسؤولیت کمیته پشتیبانی با حوزه معاونت خدمات شهری و کمیته فرهنگی و تبلیغات با سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران می باشد.

یزدانی در ادامه اهم اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه معاونت خدمات شهری را برشمرد و گفت:پهنه بندی ها و تقسیم شرح وظایف مناطق، سازمانها، ادارات کل در راستای اجرای برنامه ها و نگهداشت مسیرهای منتهی به مصلی و محدوده پیرامون آن انجام شده است.

استقرار۱۳۵نفر نیروی آتش نشان، ۶۰ دستگاه خودروی عملیاتی در محل های تعیین شده

استقرار ۲۰۵نفر نیروی انضباط شهری و ۷۴دستگاه موتور در محل های تعیین شده

وی در ادامه با بیان این که هماهنگی های لازم در خصوص جانمایی محل استقرار نیروهای آتش نشان، اورژانس شرکت شهرسالم و اکیپ های شهربان صورت گرفته است، گفت: ۶۰دستگاه خودروی عملیاتی و ۱۳۵نفر نیروی سازمان آتش نشانی در محل های تعیین شده مستقر خواهند شد. نیروهای انضباط شهری نیز در ۷ پهنه در محدوده پیرامونی مصلی به استعداد ۲۰۵ نیروی انسانی و ۷۴ دستگاه موتور مستقر می شوند.

نظافت، پاکیزه سازی و جمع آوری پسماند و نگهداشت محدوده مصلی و محوطه پیرامونی با ۴۷۳ نفر نیرو و تجهیزات لازم

یزدانی با توضیح این که با برنامه ریزی های انجام شده نظافت، پاکیزه سازی و جمع آوری پسماند و نگهداشت در محدوده مصلی و محوطه پیرامون آن توسط سازمان مدیریت پسماند و با همکاری مناطق ۳،۷ و ۶  با ۴۷۳ نفر نیروی خدمات شهری مجهز به کلیه تجهیزات و امکانات شامل: ۹دستگاه فان ،۸ دستگاه جاروی بزرگراهی، ۹دستگاه تانکرآب و ۹دستگاه خاور صورت می گیرد، عنوان کرد: همچنین پهنه بندی محوطه پیرامون مصلی جهت جمع آوری پسماند خشک توسط مناطق ۲۲گانه با بکارگیری نیروها و تجهیزات لازم انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران اظهار کرد: رسیدگی ویژه به امور نگهداشت شهر بویژه در محورهای منتهی به مصلی  شامل شستشو، نظافت و پاکیزه سازی کلیه المان ها، احجام، جداول، نرده های ترافیکی، گاردریل، پل ها، لایروبی انهار، شستشو، تخلیه و رفع عیوب مخازن،هماهنگی جهت گل آرایی جایگاه نماز عید سعید فطر و گلکاری، ترمیم فضای سبز و کاشت گلهای فصلی و ساماندهی فضای سبز داخل محوطه مصلی از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا می باشد.

یزدانی تصریح کرد: اکران طرح های فرهنگی متناسب با عید سعید فطر با محوریت فرمایشات مقام معظم رهبری و تهیه و نصب بنر در سطح شهر بر روی بیلبوردها و سازه های پرتابل و اطراف مصلی با هماهنگی کمیته فرهنگی و تبلیغات بر روی ۱۰۰عرشه پل و بیلبورد ،۵۰۰ پرتابل در سطح شهر تهران و ۱۰۰ سازه متحرک در محیط های پیرامونی مصلی تهران از جمله اقدامات سازمان زیباسازی و مناطق در روز عید سعید فطر می باشد.

خدمات رسانی رایگان ۴۵۰ دستگاه تاکسی ون در ۵ مسیر و داخل مصلی به منظور جابه جایی نمازگزاران

معاون شهردار تهران با بیان این که جهت تسهیل در تردد نمازگزاران عزیز و ساماندهی پارکینگ های اطراف مصلی جلسات متعددی با حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شده است و در این راستا از تمام ظرفیت های لازم بهره خواهیم گرفت،اظهار کرد: برای این منظور۴۵۰ دستگاه تاکسی ون در ۵ مسیر تعیین شده و داخل مصلی به شکل رایگان به جابه جایی نمازگزاران خواهند پرداخت.

اختصاص ۷۶۳ دستگاه اتوبوس در ۲۱ مبدا جهت خدمات رسانی به نمازگزاران

وی در ادامه با اشاره به این که شرکت اتوبوسرانی نیز با اختصاص ۷۶۳ دستگاه اتوبوس در ۲۱ مبدا به خدمات رسانی به نمازگزاران خواهد پرداخت، گفت: ۹۰ دستگاه اتوبوس دوکابین در میادین، پایانه ها و محلات منتخب به منظور انتقال نمازگزاران به مصلی و برگشت آنان به مبادی اولیه(۲۱ مبدا) مستقر خواهند شد. ضمنا ۱۸۰ دستگاه اتوبوس تک کابین نیز به ارگان ها، مساجد و ستاد اقامه نماز جمعه اختصاص یافته است و ۲۱۰ دستگاه اتوبوس دو کابین هم از شب قبل روزعید فطر در محل  پیش بینی شده دپو و بعد از اتمام نماز عید سعید فطر به جابجایی نمازگزاران می پردازند.در همین راستا نیز ۲۸۳ دستگاه اتوبوس هم در ۱۵ خط عبوری از معابر پیرامونی مصلی به خدمات رسانی می پردازند.

خدمات رسانی رایگان مترو در تمامی خطوط از ساعت۵:۳۰ صبح روز عید سعید فطر

یزدانی اضافه کرد: متروی تهران نیز با کاهش هدوی خط یک به۴دقیقه از ساعت۵:۳۰ صبح روز عید سعید فطر تا پایان مراسم به صورت رایگان در تمامی خطوط به خدمات رسانی به نمازگزاران می پردازد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، وی با اشاره به این که به منظور هدایت مسیر نمازگزاران جهت استفاده از پارکینگ‌ها و سامانه‌های اتوبوسرانی و تاکسیرانی و … بنرهایی توسط مناطق ۶، ۷ و ۳ نصب و هماهنگی‌های لازم به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت پارکینگ های اطراف مصلی جهت وسایل نقلیه شخصی نمازگزاران انجام شده است. در همین راستا با برگزاری جلسات متعدد با پلیس راهور تهران بزرگ تدابیر و تمهیدات ترافیکی اتخاذ و محدوده های ممنوعیت تردد و توقف در روز عید سعید فطر تعیین گردید.

انتهای پیام

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قند پهلو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.