فرماندار تهران با تاکید بر لزوم برگزاری جشنواره‌های فرهنگی با هدف توسعه کسب و کار و ایجاد مشاغل به ویژه در روستاهای حریم تهران گفت: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی همراهی و همدلی شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش قند پهلو و به نقل از ایسنا، عیسی فرهادی در نخستین جشنواره شاتوت و محصولات محلی دهستان سلوقان که به همت شهرداری منطقه ۲۲ برگزار شد، ضمن تاکید بر ارزشمند بودن برگزاری جشنواره‌های فرهنگی به ویژه در روستاهای حریم تهران افزود: سال ۱۳۵۷ تولیدات کشاورزی ما ۲۳ میلیون تن در کشور بود و امروز به بالای ۱۳۰ میلیون تن در سال افزایش پیدا کرده است و این دستاورد بزرگ به همت دستان توانمند مردم به ویژه قشر روستایی، کشاورز و عشایر رقم خورده است.

وی افزود: در حالی شاهد افزایش چشمگیر تولیدات کشاورزی در کشور هستیم که سال‌هاست مشکل خشکسالی گریبان مردم ما را گرفته است اما همت و تلاش ملت ایران موجب شده که بتوانند چنین دستاوردهای بزرگی را رقم بزنند.

وی تاکید کرد: نه‌تنها در حوزه کشاورزی بلکه در حوزه‌های دیگر شامل فولاد، تولید سیمان و تولید برق شاهد افزایش تولید بوده‌ایم که البته امروز با قطعی برخی مناطق به علت گرمای هوا و افزایش مصرف مواجه هستیم. روزی در کشور تنها هفت هزار مگاوات تولید برق داشتیم اما امروز تولید برق به ۶۵ هزار مگاوات رسیده که البته ۵۸ هزار مگاوات در حال تولید و مابقی به دلیل کاهش تولید برق از سدهای برق‌آبی در فصل گرما کاهش پیدا کرده است.

فرماندار تهران با تاکید بر لزوم توسعه مشاغل در روستاهای حریم تهران به ویژه مشاغلی که به حوزه گردشگری مربوط است، افزود: باید محصولات روستاییان به ویژه روستاهای حریم تهران که هر یک محصول ویژه‌ای را تولید می‌کنند به شهروندان تهرانی معرفی شوند. بی‌تردید برگزاری جشنواره‌های فرهنگی می‌تواند همراهی و هماهنگی مردم تهران با روستاهای اطراف را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام

گردآوری: قند پهلو و سرگرمی قند پهلو

(۰)

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قند پهلو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.