سرپرست دانشگاه یاسوج گفت: دانشجویان ما هرچند همواره از لحاظ تئوریک پیشرو بوده و هستند اما متاسفانه در حوزه کارهای عملیاتی و آزمایشگاهی کمی عقب هستند.

به گزارش قند پهلو و به نقل از ایسنا، دکتر احمد عریان در آیین بزرگداشت مقام معلم و جشن نیمه شعبان که در سالن شهید چمران دانشگاه یاسوج برگزار شد اظهار کرد: قرار است که در کنار آموزش علوم مختلف، استاد الگوی دانشجو باشد و ما موظفیم راه و رسم زندگی را با صبر و حوصله به فرزندان خود آموزش دهیم. 

سرپرست دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: دانشجویان و دانشگاهیان ما همواره از لحاظ تئوریک پیشرو بوده و هستند اما متاسفانه در حوزه کارهای عملیاتی و آزمایشگاهی هنوز کمی عقب هستیم. 

دکتر عریان، پرکاری، صبر، عشق و علاقه به کار را لازمه رسیدن به جایگاه‌های برتر علمی دانست و تصریح کرد: باید کار، زندگی و آموزش‌مان در مسیر رفع مشکلات مردم باشد. 

وی ادامه داد: اگر دانشگاه در زندگی مردم و در توسعه استان نقشی نداشته باشد این دانشگاه از تعریف واقعی خود به دور است و حتی اگر سه سال هم تعطیل باشد هیچ مشکلی برای استان و منطقه ایجاد نمی‌شود. 

سرپرست دانشگاه یاسوج با برشمردن پتانسیل‌های طبیعی استان از جمله گردشگری، منابع طبیعی، آب، گیاهان دارویی و ذخایر نفتی تاکید کرد: دانشگاه در برابر حل مشکلات جامعه و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و اجتماعی استان مسئول است و امیدواریم برای توسعه پر رونق استان به سمت کاربردی‌تر شدن پژوهش‌های دانشگاهی در استان حرکت کنیم. 

عریان با اشاره به ملاقات با وزیر علوم در سفر به تهران به همراه استاندار عنوان کرد: در این دیدار تصمیمات ارزشمندی گرفته شد که نتایج آن به نفع دانشگاه و توسعه استان است. 

وی اضافه کرد: همگان خود را برای تبدیل دانشگاه یاسوج به یک دانشگاه بین‌المللی و جذب دانشجویان خارجی باید آماده کنند و در این مسیر مسئولان استانی نیز با تغییر نگرش نسبت به دانشگاه و هدایت پایان نامه‌ها به سمت حل مشکلات استان، دانشگاه را یاری کنند. 

احمد عریان با بیان اینکه تعداد ۵۰ نفر دانشمند در سطح ۱ درصد جهانی و ۶ نفر در حد نیم درصد جهانی در بین اساتید دانشگاهی کشور داریم افزود: این توفیق تنها با وقت گذاشتن به دست آمده است. 

وی تصریح کرد: دانشگاهی که در رشد و توسعه استان و حرکت صنعت نقشی نداشته باشد و زندگی را بهبود نبخشد تعطیلی آن هیچ مشکلی ایجاد را نمی‌کند. 

رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه سالانه ۱۰۰۰ پایان نامه در این دانشگاه داریم عنوان کرد: آیا نباید از این تعداد، ۳۰۰ پایان‌نامه ما کاربردی باشد و از این تعداد ۱۰۰ پایان نامه رفع مشکلات استان را در برگیرد. 

دکتر احمد عریان در پایان با اشاره به مشکلات استان در حوزه‌های گوناگون از جمله در منابع طبیعی و گردشگری و آب گفت: اگر برای رفع مشکلات استان دانشگاه مسئول نیست پس چه کسی مسئول است؟!

انتهای پیام

  • فان
  • ۱۲ اردیبهشت

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قند پهلو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.