مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه هیچ پاسگاه محیط بانی در سطح استان تهران تخلیه نشده و به رییس اداره واگذار نشده است، گفت: در حال حاضر رییس اداره محیط زیست شمیرانات در مهمانسرای این اداره اقامت دارد.

به گزارش قند پهلو و به نقل از ایسنا، چندی پیش عیسی کلانتری – رییس سازمان حفاظت محیط زیست- در پاسخ به پرسش ایسنا در مورد دلیل تخلیه یکی از پاسگاه‌های محیط بانی منطقه شمیرانات و واگذاری آن به رئیس اداره این منطقه اظهار کرده بود: استان تهران در این زمینه وضعیت پیچیده‌ای دارد. متاسفانه برخی افراد از دماوند جایگاه گرفتند و بر محیط زیست تهران حاکمیت پیدا کردند. مدیرکل استان تهران را حمایت می‌کنم تا این موضوع را سر و سامانی دهد.

کیومرث کلانتری – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران- نیز در گفت و گو با ایسنا دراین باره توضیح داد: هیچ پاسگاه محیط بانی در سطح استان تهران تخلیه و به رییس اداره واگذار نشده است.

وی ادامه داد: اداره محیط زیست شهرستان شمیرانات یک مهمان‌سرا دارد که رییس اداره در این مهمانسرا اقامت دارد. قبل از اقامت رییس اداره در مهمانسرا، این مکان خالی بود و تعدادی از محیط بانان در مهمانسرا اقامت داشتند.

کلانتری با بیان اینکه این مهمانسرا جزیی از ساختمان اداره محیط زیست شهرستان شمیرانات است و پاسگاه محیط بانی نیست، تصریح کرد: رییس اداره محیط زیست شهرستان شمیرانات برای اسکان محیط بانان، درحال ساخت پاسگاه محیط بانی در منطقه حاجی آباد است. این پاسگاه محیط بانی ۶۰۰ متر زمین و ۱۰۰ متر زیربنا دارد که در حال حاضر در مرحله سفت‌کاری است.

ساخت پاسگاه محیط بانی در حاجی‌آباد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه ما اجازه نداریم پاسگاه محیط بانی را تبدیل به منطقه مسکونی کنیم، گفت: رییس اداره شهرستان شمیرانات در حال حاضر در مهمانسرای اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مستقر است و محیط بانان نیز به پاسگاه محیط بانی دیگری منتقل شده‌اند.

انتهای پیام                                                                                                                                                                                                                                

گردآوری: قند پهلو و سرگرمی قند پهلو

(۰)

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قند پهلو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.