آزمایش موشکی ارتش ایران در شمال اقیانوس هند

به گزارش چای قند پهلو، نیروی دریایی ارتش در تمرین رزم سطحی شهدای دریادل رمضان، موشک های کروز دریایی برد کوتاه و برد بلند فراوری وزارت دفاع را در محدوده شمال اقیانوس هند و دریای عمان با موفقیت شلیک کرد.

آزمایش موشکی ارتش ایران در شمال اقیانوس هند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، در تمرین رزم سطحی شهدای دریادل رمضان، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، موشک های کروز دریایی برد بلند، اهداف پیش بینی شده را در فاصله دویست و هشتاد کیلومتری منهدم کردند که برد این موشک ها، قابل افزایش است

بر اساس این گزارش، در این تمرین موشک های ساحل به دریا و دریا به دریا با بردهای کوتاه و بلند، همزمان از ساحل و عرشه شناورهای نیروی دریایی ارتش با پیروزیت شلیک شد و اهداف مشخص شده را با دقت بسیار زیاد مورد اصابت قرار داد.

تمرین رزم سطحی شهدای دریادل رمضان که در ایام شهادت امام جعفر صادق علیه السلام و در اربعین شهادت دریادلان نیروی دریایی در حادثه کنارک اجرا شد، در مقایسه با تمرین های اجرا شده پیچیده تر و در نوع خود سخت بوده و برای نخستین بار با این ترکیب اجرا شد.

موشک های شلیک شده در این تمرین توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری نیروی دریایی ارتش طراحی و فراوری شده است.

امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در خاتمه تمرین رزم سطحی شهدای دریادل رمضان شلیک موشک های کروز را گامی امید بخش در ارتقای توان دفاعی و بازدارندگی دانست و گفت: راستا روشن خوداتکایی و قطع وابستگی های تجهیزاتی را با همت متخصصان وزارت دفاع، مراکز دانش بنیان و جهادگران ارتش و مجموعه نیروهای مسلح، بدون توجه به تحریم های ظالمانه طی خواهیم کرد و شلیک پیروز موشک های برد بلند ما نشانه هایی از پیشرفت چشمگیر در هم افزایی نیروهای مسلح و صنایع دفاعی است.

همچنین امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش با پیروزیت آمیز خواندن تمرین رزم سطحی شهدای دریادل رمضان و شلیک موشک های برد بلند و کوتاه گفت: دستیابی به این پیروزیت جدید بومی با همت جوانان ولایتمدار ایرانی دست بلند جمهوری اسلامی برای مقابله با هر تهدیدی علیه نظام و مردم بوده و روحیه خودباوری در نیروهای مسلح را تقویت نموده است.

سردار سرتیپ قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دریادل نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از هیچ تلاشی در جهت پشتیبانی و ارتقاء توان رزم نیروهای مسلح فروگذار نخواهد کرد و فراوری و تحویل دهی متنوع ترین، پیچیده ترین و پیشرفته ترین تجهیزات راهبردی در حوزه های رزم موشکی، زمینی، هوایی، دریایی، پدافندی، الکترونیک و راداری برگ زرینی در افتخارات وزارت دفاع بوده است.

همزمان با این تمرین امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش با خانواده شهدای حادثه کنارک ملاقات و بر پاسداشت خون شهدای آن نیرو تاکید و از صبر و روحیه خانواده شهدا تجلیل کرد.

بالگردها و شناورهای نیروی دریایی ارتش نیز با حضور در مشهد شهدای دریادل رمضان این محل را گلباران و به مقام شامخ شهیدان والامقام شناور کنارک ادای احترام کردند.

لازم به ذکر است، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه، ضمن سرکشی و بازدید از یگان های شناور سطحی، زیرسطحی، پروازی و موشکی نیروی دریایی ارتش مستقر در ناوگان جنوب، با ارزیابی توان رزم و روحیه کارکنان این یگان ها، به آن ها خداقوت گفته و سلام فرماندهی معظم کل قوا را به همه رزمندگان و مدافعان میهن اسلامی ابلاغ کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 238

به "آزمایش موشکی ارتش ایران در شمال اقیانوس هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش موشکی ارتش ایران در شمال اقیانوس هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید