افزایش رزمایش های دریایی چین برای مقابله با آمریکا

به گزارش چای قند پهلو، نیروهای هوایی و دریایی چین همزمان با حضور فزاینده آمریکا در دریای جنوبی و رزمایش های این کشور در دریای فیلیپین، رزمایش هایشان را در منطقه افزایش داده اند.

افزایش رزمایش های دریایی چین برای مقابله با آمریکا

تلویزیون چین روز دوشنبه در گزارشی از حضور فزاینده آمریکا در آبهای دریای جنوبی و همچنین رزمایش های این کشور انتقاد کرد و آورد: در همین حال در روزهای گذشته پس از انجام رزمایش موشکی آمریکا در دریای فیلیپین، نیروهای دریایی و هوایی چین نیز در منطقه دریای جنوبی شروع به برگزاری رزمایش ها و تمرینات مقرر کرده اند.

ناظران بر این باورند که نیروهای ارتش چین به طور دقیق تمامی تحرکات آمریکا از جمله رزمایش اخیر این کشور با هدف حراست از کشتیرانی آزاد در منطقه را زیر نظر گرفته اند.

روزنامه ارتش چین در گزارشی آورده که در ماه مارس امسال نیروهای این کشور در دریای جنوبی تمرینات ویژه رزمی برگزار کرده اند که در جریان آن رزم ناوهای ارتش چین با دشمن فرضی درگیر شده اند همچنین جنگنده های چین شماری از اهداف فرضی را منهدم کرده و موشک های پرتاب شده دشمن را رهگیری و نابود کرده اند و ناوشکن های چین نیز حملات دشمن را دفع کرده اند.

نیروهای آمریکایی با پشتیبانی ناو یو اس اس مک کمپل در اطراف جزایر پاراسل که ویتنام و فیلیپین نیز مدعی مالکیت بر آن را دارند، در اوایل ماه جاری میلادی رزمایش موشکی برگزار کردند و به دنبال آن تمرینات نیروهای هوایی و دریایی ارتش چین برگزار گشت.

لی هوامین از سخنگوهای ارتش چین می گوید که آمریکا بارها برای چین مشکل تراشی کرده و با تهدیدها و تحرکات خطرناک خود آبهای منطقه را مواج کرده و مناقشات را افزایش داده است.

جو چن مینگ کارشناس مسایل نظامی در چین بر این باور است که با افزایش گشت زنی ها و رزمایش های آمریکا در منطقه دریای جنوبی به بهانه حراست از کشتیرانی آزاد، ارتش چین توانسته است شمار بیشتری از تمرینات رزمی را برای بالا بردن توان جنگی خود برگزار کند.

وی افزود: چین انواع تسلیحات دفاعی را در این منطقه مستقر کرده است که از جمله آنها می توان به موشک های ام کیو 9 اشاره کرد.

چی لایان از کارشناسان نظامی در تایوان می گوید که ارتش های آمریکا و چین هر دو در دریای جنوبی به دنبال حضور و نفوذ بیشتر هستند و بیشتر از هر زمان دیگری برای این هدف تلاش می کنند.

از سال 2012 میلادی که دولت جدید در چین قدرت را در اختیار گرفت، این کشور برای ساخت جزایر مصنوعی در دریای جنوبی میلیاردها دلار هزینه کرده است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 89

به "افزایش رزمایش های دریایی چین برای مقابله با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش رزمایش های دریایی چین برای مقابله با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید