بدترین نتیجه انتخاباتی حزب آنگلا مرکل از زمان جنگ جهانی دوم خبرنگاران

به گزارش چای قند پهلو، نتایج اولیه شمارش آرا در انتخابات ایالتی در دو ایالت آلمان نشان می دهد که حزب دموکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل بدترین نتایج خود را از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون کسب کرده است.

بدترین نتیجه انتخاباتی حزب آنگلا مرکل از زمان جنگ جهانی دوم خبرنگاران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نتایج مقدماتی برگزاری انتخابات ایالتی در دو ایالت آلمان نشان می دهد که حزب دموکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل بدترین نتایج خود را از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون کسب خواهد کرد.

براساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ، نارضایتی مردم از مدیریت پاندمی کرونا و فرایند آهسته واکسیناسیون در آلمان در ریزش آرای حزب مرکل نقش زیادی داشته است.

با کناره گیری آنگلا مرکل از انتخابات عمومی که در ماه سپتامبر برگزار میشود، براساس اعلام نتایج اولیه، میزان حمایت از حزب دموکرات مسیحی در ایالت بادن وورتمبرگ با 3.7 درصد کاهش نسبت به آخرین انتخابات در سال 2016 به 23.3 درصد رسیده است.

بر اساس آخرین نتایج انتخابات که در روز یکشنبه برگزار شده است، در دو ایالت بادن وورتمبرگ و راین لند فالتس، حزب سبزها و حزب سوسیال دموکرات بیشترین آرا را کسب کرده اند.

براساس گزارش دویچه وله، هر دو وزیر اول ایالتی در مقام خود ابقا شدند. وینفرید کرچمان از حزب سبزها در اشتوتگارت، مرکز ایالت بادن وورتمبرگ و مالو دریر از حزب سوسیال دموکرات در ماینتس، مرکز ایالت راین لند فالتس سکان قدرت ایالتی را همچنان در اختیار خواهند داشت.

در ایالت بادن وورتمبرگ حزب سبزها با کسب 30.7 درصد بیشترین آرا را کسب کرده است، حزب دموکرات مسیحی با 23 درصد در جایگاه دوم واقع شده است.حزب دست راستی آلترناتیو برای آلمان(AFD) و حزب سوسیال دموکرات و لیبرال دموکرات برای کسب جایگاه سوم در رقابت نزدیک هستند.

در ایالت راین لند فالتس، حزب سوسیال دموکرات با کسب 36.1 درصد آرا در جایگاه اول، حزب دموکرات مسیحی با کسب 25.5درصد با ریزش 5.3 درصدی آرا در جایگاه دوم و حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان با کسب 8.9درصد آرا بیشترین آرا را کسب کرده اند.

سال 2021 سال انتخابات در آلمان است و علاوه بر انتخابات ایالتی قرار است انتخابات عمومی این کشور نیز در روز 26سپتامبر 2021 برگزار شود.

انتخابات روز یکشنبه در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در آلمان و با رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شده است. رسانه های آلمانی میگویند که انتظار میرود مشارکت به صورت پستی در انتخابات افزایش چشمگیری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 696

به "بدترین نتیجه انتخاباتی حزب آنگلا مرکل از زمان جنگ جهانی دوم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین نتیجه انتخاباتی حزب آنگلا مرکل از زمان جنگ جهانی دوم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید