بودجه تخصیص یافته به آزمایشگاه ها کفاف تامین تجهیزات را نمی دهد خبرنگاران

به گزارش چای قند پهلو، معاون پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی گفت: اکنون با وجود اینکه دانشگاه نیز خود بودجه ای را برای تجهیز آزمایشگاه ها در نظر می گیرد، اما بودجه تخصیص یافته کفاف تامین تجهیزات را نمی دهد.

بودجه تخصیص یافته به آزمایشگاه ها کفاف تامین تجهیزات را نمی دهد خبرنگاران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

بابک شکری، معاون پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، گفت: یکی از مسائل اساسی که در دانشگاه ها وجود دارد در حقیقت تجهیز ناوگان تجهیزاتی آزمایشگاه ها است. این تجهیزات عموما دستگاه های خارجی و هزینه بر هستند و بودجه هایی که به آن ها تخصیص می یابد توانایی تامین این تجهیزات را ندارد.

وی ادامه داد: دولت در سال 98 یک مقادیری را برای تجهیز آزمایشگاه ها اختصاص داد، اما در سال 99 آن مبالغ نصف شد. کوشش هایی برای تجهیز آزمایشگاه ها اجرا شده است، اما کافی نیست. به طوری که اکنون با وجود این که دانشگاه نیز خود بودجه ای را برای تجهیز آزمایشگاه ها در نظر می گیرد، اما بودجه تخصیص یافته کفاف تامین تجهیزات را نمی دهد.

شکری اظهار کرد: ما باید به جایی برسیم که بتوانیم استعداد های کشور را در داخل کشور حفظ کنیم. به طوری که نه تنها مسائل داخلی خود را حل کنیم بلکه مسائل کشور های دیگر را نیز مرتفع سازیم. برای تحقق این امر نیز قطعا به تجهیزات نیازخواهیم داشت.

معاون پژوهشی دانشگاه شهد بهشتی با بیان اینکه برای اینکه کرسی های نظریه پردازی را در تمام زمینه ها داشته باشیم ضروری است تا بودجه های پژوهشی خوبی را تعریف کنیم؛ توضیح داد: در برنامه پنجم توسعه اعلام شده بود که یک درصدی از درآمد ناخالص ملی تخصیص می یابد به بودجه های پژوهشی، اما معمولا از این مقدار تخصیص یافته اگر کمتر نباشد، تنها یک سوم تا یک چهارم به فعالیت های پژوهشی می رسد؛ و این در دراز مدت به ضرر کشور خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 730

به "بودجه تخصیص یافته به آزمایشگاه ها کفاف تامین تجهیزات را نمی دهد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه تخصیص یافته به آزمایشگاه ها کفاف تامین تجهیزات را نمی دهد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید