حذف کنکور یک شبه و یک ساله اتفاق نمی افتد، هماهنگی با آموزش پرورش

به گزارش چای قند پهلو، مجتبی شریعتی نیاسر گفت: حذف کنکور یک فرآیند تدریجی است به اعتقاد من اصل حذف کنکور نیز اصل صحیح است اما یک شبه، یک ماهه و یک ساله نمی توان این فرآیند را اجرا کرد.

حذف کنکور یک شبه و یک ساله اتفاق نمی افتد، هماهنگی با آموزش پرورش

وی اضافه نمود: این فرآیند باید به صورت عملیاتی اجرا گردد بنابراین زمان بر است و احتیاج به هماهنگی با بعضی دستگاه ها دارد.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید نمود: آموزش و پرورش دستگاهی است که باید بخش مهمی از هماهنگی را انجام دهد چرا که خوراک اصلی و ورودی های اصلی دانشگاه های ما از آموزش و پرورش است.

شریعتی نیاسر گفت: آموزش و پرورش به دلیل قدمت طولانی کنکور دانش آموزان را در مقطع سوم دبیرستان برای کنکور آماده می نماید البته این فرایند طبیعی و درست است چرا که با شرایط فعلی باید دانش آموزان مستعد آماده موفقیت در کنکور باشند.

وی بیان کرد: بنابراین اگر بخواهند سیاست ها برای کنکور سراسری تغییر کند و حذف گردد به طور حتم این فرایند زمان بر است باید با آموزش و پرورش هماهنگی صورت گیرد.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: برای حذف کنکور از اکنون باید برای سه تا چهار سال آینده برنامه ریزی گردد چرا که دانش آموزان باید بدانند در یک مقطع زمانی کنکور حذف خواهد شد.

شریعتی نیاسر گفت: امیدواریم بتوانیم نظام کنکور را اصلاح کنیم. دوره دبیرستان دانش آموزان 4 سال است بنابراین دانش آموزان از ابتدای ورود به دبیرستان باید آگاه باشند که با رویکرد کنکور و تست زنی نباید درس بخوانند بلکه باید به مباحث درسی عمیق تر بپردازند.

وی گفت: بنابراین روش آموزش دانش آموزان از ابتدای ورود به دبیرستان نیز باید تغییر کند تا دانش آموزان دغدغه کنکور نداشته باشند و در فضای راحت تری آموزش ببینند.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 517

به "حذف کنکور یک شبه و یک ساله اتفاق نمی افتد، هماهنگی با آموزش پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف کنکور یک شبه و یک ساله اتفاق نمی افتد، هماهنگی با آموزش پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید