خبرنگاران 230 زندانی همدان مشمول عفو رهبری شدند

به گزارش چای قند پهلو، همدان - خبرنگاران - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: همزمان با عید سعید غدیرخم 2 هزار و 135 زندانی در کشور مشمول عفو رهبر معظم انقلاب شدند که سهم همدان 230 زندانی است.

خبرنگاران 230 زندانی همدان مشمول عفو رهبری شدند

حسن خانجانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران بیان نمود: این تعداد زندانی همزمان با عید سعید غدیر خم از زندان آزاد شده و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی توضیح داد: این افراد از سوی دایره اجرای احکام برای برخورداری از عفو پیشنهاد شده بودند که در کمیسیون عفو استان که رییس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، رییس حفاظت اطلاعات دادگستری و مدیرکل زندان ها عضو آن هستند پرونده آنها بررسی شد.

دادستان عمومی و انقلاب همدان بیان نمود: پرونده های مورد موافقت اعضای این کمیسیون به تهران ارسال و در کمیسیون مرکزی عفو نیز با آزادی آنها موافقت شد که با پیشنهاد رییس قوه قضاییه به رهبر فرزانه انقلاب، معظم له با آزادی این افراد موافقت کردند.

خانجانی ادامه داد: تعداد پیشنهادهای همدان برای عفو و آزادی زندانیان بسیار بالا بوده به گونه که هم اینک برای یک هزار و 500 تا 2 هزار نفر فرم مربوطه تکمیل شده و منتظر اظهار نظر کمیسیون عفو تهران هستیم.

وی گفت: عفو زندانیان به جز اراذل و اوباش و افراد دارای شاکی خصوصی نظیر قصاص و دیه شامل تمامی جرایم عمومی شده و محدودیتی ندارد به ویژه با سیاست های جدید قوه قضائیه جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی نیز از عفو مستثنی نیستند.

دادستان عمومی و انقلاب همدان اضافه کرد: برخی از پرونده ها اگر مشمول عفو نشوند پیشنهاد شده تخفیف مجازات بگیرند به طور مثال از 30 سال به 10 سال حبس، محکومیت زندانی کاهش یابد.

خانجانی اضافه کرد: همدان رتبه نخست عفو را در کشور به خو د اختصاص داده است و تمام تلاش مجموعه قضایی کاهش جمعیت زندانیان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 324

به "خبرنگاران 230 زندانی همدان مشمول عفو رهبری شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 230 زندانی همدان مشمول عفو رهبری شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید