رایزنی های سیاسی مصر و ترکیه برای عادی سازی روابط

به گزارش چای قند پهلو، وزارت خارجه مصر با صدور بیانیه ای گفت که رایزنی های سیاسی میان مقامات قاهره و آنکارا به منظور عادی سازی روابط دوجانبه، امروز آغاز می شود.

رایزنی های سیاسی مصر و ترکیه برای عادی سازی روابط

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الیوم السابع، وزارت خارجه مصر با صدور بیانیه ای از رایزنی های سیاسی میان قاهره و آنکارا برای عادی سازی روابط دو کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه مصر در بیانیه مذکور گفت که رایزنی های سیاسی این کشور با مقامات ترکیه برای عادی سازی روابط در دو سطحِ مناسبات دوجانبه و منطقه ای انجام می گیرد.

این وزارتخانه عنوان کرد که رایزنی های سیاسی میان قاهره و آنکارا طی امروز و فردا در پایتخت مصر انجام می شود. در جریان این رایزنی ها در خصوص گام های ضروری برای عادی سازی روابط دو طرف گفتگو خواهد شد.

این درحالی است که پیشتر خبرگزاری آناتولی ترکیه از سفر یک هیأت ترکیه به قاهره برای دیدار با مقامات مصری، طی امروز چهارشنبه خبر داده بود.

پیش از این، سامح شکری، وزیر خارجه مصر گفته بود: ما آماده گفتگو با آنکارا هستیم. ما تلاش می کنیم روابطمان با ترکیه که به نفع هر دو کشور است، برقرار شود. این مقام مصری تأکید کرد: روابط ما باید بر اساس قوانین بین المللی برقرار شود.

گفتنی است، پس از روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی به عنوان رئیس جمهور مصر، روابط میان آنکارا و قاهره تیره و تار شد. مقامات ترکیه ای از آن زمان، دولت السیسی را یک دولت کودتاچی و غیرقانونی توصیف کردند و هیچگاه حاضر نشدند آن را به رسمیت بشناسند. با این حال، به نظر می رسد که در حال حاضر آنکارا در قبال دولت مصر تغییر موضع داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 810

به "رایزنی های سیاسی مصر و ترکیه برای عادی سازی روابط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی های سیاسی مصر و ترکیه برای عادی سازی روابط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید