رشد شاخص بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟

به گزارش چای قند پهلو، خواجه نصیری، کارشناس بازار سرمایه در برنامه گفت وگوی 18:30 شبکه خبر در پاسخ به سوال های مردم درباره بازار بورس گفت: اولین پرسش درخصوص اینکه چگونه وارد بورس شویم است افراد برای ورود مستقیم به بورس باید کد بورسی داشته باشند و بعد از ورود باید تصمیم بگیرند چه سهامی بخرند در این منوی بزرگ تصمیم گیری باید انتخاب درست انجام شود که نیاز به دانش دارد.

رشد شاخص بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟

او اضافه کرد: در گام اول سرمایه گذار باید شرایط قیمت سهام یک شرکت را با سود و زیان آن مقایسه کند و از شرایط دارایی های شرکت آگاهی داشته باشد. البته این کار از دیدگاه حرفه ای کفایت نمی کند.

خواجه نصیری توضیح داد: افراد تازه وارد می توانند از صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنند و یا از مشاوران بورسی کمک بگیرند در غیر این صورت تصمیم های غیرحرفه ای در بلندمدت بازدهی ندارد.

فرایند رشد بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص اینکه آیان فرایند رشد فعلی ادامه دارد و رشد بورس حباب است یا خیر گفت: عامل رشد شرایط کنونی بازار ورود نقدینگی از سایر بازارها است مادامی که نقدینگی به صورت فزاینده وارد بازار شود رشد می دهد.

او در پاسخ به این سوال که از کجا بفهمیم کدام شرکت سودده است توضیح داد: سرمایه گذار باید صورت سود و زیان شرکت را ببینید و درآمدهای شرکت و سود هر سهم را با هم مقایسه کند.

خواجه نصیری در خصوص روش ورود به بورس توضیح داد: ورود به بورس به دو روش است. روش اول صندوق سرمایه گذاری است و نیاز به کد بورسی ندارد. روش دوم به طور مستقیم است که برای معامله با این روش به کد بورسی نیاز است که از سامانه سجام کد بوسی صادر می شود.

سرمایه گذاری در بورس بلندمدت یا کوتاه مدت؟

او در پاسخ به این سوال که سرمایه گذاری بورس در کوتاه مدت سودآور است یا بلند مدت؟ گفت: این بستگی به سرمایه گذار دارد اگر بخواهد بلند مدت سرمایه گذاری کند باید در شرکت هایی که طی سالیان متمادی رشد داشته اند سرمایه گذاری کند.

برای ورود به بازار بورس طلا بفروشیم؟

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: افراد برای ورود به بورس دارایی مازاد که نیاز ندارند را وارد بازار کنند به بورس وارد کنند. هر وقت به اطلاعات بالا رسیدند و اعتماد از بازار داشتند می توانند سرمایه بیشتری به بورس بیاورند.

او در خصوص مالیات خرید و فروش در بورس گفت: تنها فروش سهام در بازار بورس مشمول نیم درصد مالیات فروش می شود.

خواجه نصیری اضافه کرد: سهام خریداری شده همان روز قابلیت فروش دارد.

او در خصوص سود شرکت های بورسی گفت: شرکت ها بعد از برگزاری مجمع سالیانه سود سالیانه تعیین می کنند و یک بار در سال به حساب سرمایه گذاران سود واریز می کنند. سود کوتاه مدت سهام بورسی از خرید و فروش آن حاصل می شود.

خواجه نصیری بیان نمود: صدور کد بورسی ظرف یکی دوهفته آینده به صورت غیر حضوری امکان پذیر می شود و هزینه صدور کد بورسی هم 10 هزار تومان است.

ارزش سهام عدالت روزانه تغییر می کند

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص سهام عدالت توضیح داد: دو روش برای آزادسازی سهام عدالت وجود دارد در روش مستقیم خود افراد امکان معامله و خرید و فروش سهام عدالت را دارند و در روش دوم شرکت های سرمایه گذاری استانی معاملات را انجام می دهند.

او اضافه کرد: در روش مستقیم امکان خرید و فروش زودتر برای افراد وجود دارند اما روش غیرمستقیم این کار بیشتر طول می کشد.

معامله سهام عدالت تا 2 ماه آینده

خواجه نصیری گفت: اکنون امکان خرید و فروش سهام عدالت فراهم نیست اما تلاش ها این است با فراهم شدن زیرساخت ها تا یک تا ئوماه آینده خرید و فروش سهام عدالت امکان پذیر شود.

کارشناس بورس توضیح داد: ارزش سهام عدالت روزانه تغییر می کنند. تا روز گذشته ارزش آن از ابتدا 14 برابر شده بود و امروز 15 برابر شده است.

منبع: باشگاه چای قند پهلو

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 191

به "رشد شاخص بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد شاخص بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید