روسیه: برای هماهنگی اقدامات ایران و آمریکا دربرجام اکنون فرصت خوبی است

به گزارش چای قند پهلو، تهران (پانا) - میخائیل اولیانوف نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین، با انتقاد از رد پیشنهاد ایران ازسوی آمریکا برای هماهنگی در اقدامات به منظور بازگشت به برجام؛ گفت که اکنون فرصت مناسبی برای هماهنگی اقدامات تهران و واشنگتن برای ازسرگیری کامل اجرای توافق هسته ای است.

روسیه: برای هماهنگی اقدامات ایران و آمریکا دربرجام اکنون فرصت خوبی است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایرنا، اولیانوف در توئیتی نوشت: من امیدوارم طرف آمریکایی دست از ارزیابی های نادرست در خصوص برجام بردارد.

وی اضافه کرد: در غیر این صورت ما شاهد بلندپروازی های بی ثمر (ازسوی آمریکا) خواهیم بود و طرف دیگر مجبور خواهد بود گام نخست را بردارد که راستا منتهی به بن بست است.

نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین، گفت: زمان مناسبی برای ایران و آمریکا است تا گام های هماهنگ برای ازسرگیری اجرای کامل برجام بردارند.

اولیانوف این توییت را در پاسخ به توییت تام اوکونور خبرنگار نشریه نیوزویک نوشت که ادعا نموده بود، دولت بایدن پیشنهاد ایران برای هماهنگی اقدامات در بازگشت به برجام را رد نموده است.

مقامات جمهوری اسلامی ایران برداشته شدن کامل تحریم ها با هر برچسبی را که از زمان خروج دولت گذشته آمریکا از برجام بر مردم ایران اعمال شده است، شرط بازگشت آمریکا به برجام و همچنین بازگشت خود به محدودیت های توافق هسته ای برشمرده اند.

محمدجواد ظریف روز دوشنبه در گفت وگو با شبکه آمریکایی سی ان ان از مدلی برای بازگشت آمریکا به برجام سخن گفت که می تواند به طور همزمان انجام گردد.

وی تاکید نمود که آمریکا در خارج از برجام است و برای ورود به آن باید حسن نیت خود را اثبات کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 643

به "روسیه: برای هماهنگی اقدامات ایران و آمریکا دربرجام اکنون فرصت خوبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: برای هماهنگی اقدامات ایران و آمریکا دربرجام اکنون فرصت خوبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید