زلمای خلیلزاد: انتظار داریم مذاکرات بین افغان ها در روزهای آینده آغاز شود

به گزارش چای قند پهلو، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان گفت، ایالات متحده انتظار دارد که مذاکرات بین افغان ها در روزهای آینده همزمان با تکمیل فرایند آزادی باقی زندانیان طالبان از سوی کابل آغاز شود.

زلمای خلیلزاد: انتظار داریم مذاکرات بین افغان ها در روزهای آینده آغاز شود

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در توئیتی نوشت: ما از بیانیه آخر لویه جرگه و تصمیم اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان درباره آزادی باقی زندانیان طالبان استقبال می کنیم. در روزهای آینده انتظار داریم که آزادی زندانیان تکمیل شده و مذاکرات بین افغان ها با آمدن گروه طالبان از دوحه آغاز شود.

وی ادامه داد: یک فرصت تاریخی برای صلح در این کشور جنگ زده خودش را نشان داده است. طرف های درگیر برای دستیابی به توافقی بر روی یک نقشه راه سیاسی و یک آتش بس دائمی و جامع به منظور پایان جنگ در افغانستان به زودی تشکیل جلسه می دهند.

خلیلزاد افزود: آمریکا به دنبال یک افغانستان دموکراتیک، متحد و یکپارچه است که تهدیدی برای جهان محسوب نشود و آزادی زندانیان طالبان همه را یک گام به این هدف نزدیکتر می کند.

روز یکشنبه، لویه جرگه قطعنامه ای را برای آزادی باقی زندانیان طالبان در بند دولت کابل منتشر کرد که هدفی جز آغاز سریع برای مذاکرات متوقف شده صلح ندارد.

آزادی زندانیان بخشی از توافق فوریه آمریکا و طالبان است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 326

به "زلمای خلیلزاد: انتظار داریم مذاکرات بین افغان ها در روزهای آینده آغاز شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلمای خلیلزاد: انتظار داریم مذاکرات بین افغان ها در روزهای آینده آغاز شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید