ساخت واکسن کرونای مقاوم برای تمام جهش های ویروس

به گزارش چای قند پهلو، محققان نسل جدید واکسن کووید19 را توسعه می دهند که هسته ویروس را هدف می گیرد و در صورت موفقیت آمیز بودن، در برابر تمام جهش های ویروس کرونا مقاومت ایجاد می کند.

ساخت واکسن کرونای مقاوم برای تمام جهش های ویروس

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، محققان دانشگاه ناتینگهام در انگلیس نسل جدید واکسن کووید19 را توسعه می دهند که هسته ویروس را هدف می گیرد و در صورت موفقیت آمیز بودن، در برابر تمام جهش های ویروس کرونا مقاومت ایجاد می کند.

واکسن تولیدی شرکت آسترازنکا و دانشگاه آکسفورد در مقابل جهش آفریقایی ویروس کرونا، محافظتی محدود به وجود می آورد. واکسن های فایزر و آسترازنکا پروتئین های اسپایک ویروس کرونا را هدف می گیرند و ممکن است هنگام جهش ویروس کارآمدی خود را از دست بدهند.

این درحالی است که پروتئین نوکلئوکپسید (که بخش اعظم ذرات ویروس را تشکیل می دهد)، به شدت محافظت می شود. این بدان معنا است که دراین بخش احتمال جهش کمتری وجود دارد. به همین دلیل محققان دانشگاه ناتینگهام با همکاری شرکت اسکن سل (زیرمجموعه دانشگاه) برای توسعه واکسن جدید روی این قسمت تمرکز کردند.

محققان این پژوهش می گویند، واکسن برای گذراندن مراحل آزمایشات بالینی به یک شریک دارویی بزرگ و صد ها میلیون پوند سرمایه نیاز دارد؛ اگر این بودجه موجود باشد، می توان آن را ظرف یک سال توسعه داد.

اوبریان تیر محقق این مطالعه باور دارد، همه گیری کرونا به دلیل عرضه محدود و دیر واکسن به کشور های در حال توسعه برای دو یا سه سال دیگر وجود خواهد داشت و طی این زمان، ویروس جهش پیدا می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 658

به "ساخت واکسن کرونای مقاوم برای تمام جهش های ویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت واکسن کرونای مقاوم برای تمام جهش های ویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید