صلیب سرخ جهانی حمله به غیرنظامیان در قره باغ را شدیدا محکوم کرد

به گزارش چای قند پهلو، کمیته بین المللی صلیب سرخ دور جدید افزایش خشونت ها در ناگورنو قره باغ که باعث بالا رفتن تلفات غیرنظامیان شده است را شدیدا محکوم کرد.

صلیب سرخ جهانی حمله به غیرنظامیان در قره باغ را شدیدا محکوم کرد

جهت دریافت خدمات ساخت و ساز ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از کمیته بین المللی صلیب سرخ از ژنو، به گفته مارتین شوپ، مدیر منطقه ای کمیته بین المللی صلیب سرخ: امروز کمیته بین المللی صلیب سرخ در کنار هزاران غیر نظامی شاهد گلوله باران سنگین مناطق شهری در دو سوی خط مقدم درگیری ها بود. این آتشباری ها منجر به مرگ و ویرانی شد. این شرایط غیر قابل قبول است. متاسفانه، یکی از داوطلبان جمعیت هلال احمر آذربایجان که پدر دو کودک هم بود در جریان این آتشباری ها کشته شد و دو داوطلب دیگر زخمی شدند. کمیته بین المللی صلیب سرخ مراتب تسلیت عمیق خود را به خانواده داوطلب و جمعیت هلال احمر آذربایجان ابراز می دارد.

مارتین شوپ همچنین در ادامه اضافه نمود: دور جدید تبادل آتش نشانگر این بود که مناقشه قره باغ خطر این را دارد که از کنترل خارج گردد و این غیرنظامیان ساکن این منطقه هستند که دچار رنج عوارض این مناقشه می شوند. آمار کشته های غیرنظامی با نرخی هشدار انگیز در حال افزایش است و مردم دچار جراحاتی می شوند که زندگیشان را برای همواره تحت تاثیر قرار می دهد. زیرساخت های غیرنظامی، نظیر مراکز پزشکی، دچار آسیب های جدی شده اند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ با طرفین درگیری در حال گفت وگوهای دو جانبه محرمانه است تا به تعهدات ایشان ذیل حقوق بین المللی بشردوستانه، قوانین بین المللی حاکم بر مخاصمات مسلحانه، را به ایشان یادآوردی کند.

به گفته مارتین شوپ: صحنه های رقت انگیز که این روزها می بینیم نباید بیش از این ادامه یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 421

به "صلیب سرخ جهانی حمله به غیرنظامیان در قره باغ را شدیدا محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صلیب سرخ جهانی حمله به غیرنظامیان در قره باغ را شدیدا محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید