مراجعه بی دلیل به بیمارستان ها می تواند بستر بروز کرونا را فراهم کند

به گزارش چای قند پهلو، معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه تمام مبتلایان به کرونا ویروس احتیاج به بستری در بیمارستان ندارند، گفت: تا زمانی که دچار تنگی نفس نشده اید، احتیاجی به بستری در بیمارستان نیست.

مراجعه بی دلیل به بیمارستان ها می تواند بستر بروز کرونا را فراهم کند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، قاسم جان بابایی با بیان اینکه درمان کرونا ویروس نیز مانند تمام بیماری های ویروسی دیگر مراقبت در منزل است، گفت: باید همان اصولی که برای درمان سرماخوردگی رعایت می کنیم، اکنون نیز در منزل انجام دهیم.

وی اضافه کرد: 80 درصد این بیماری در منزل قابل درمان است. مصرف مسکن برای کاهش درد و تنفس راحت، نوشیدن مایعات فراوان برای جبران آب از دست رفته بدن و شست و شو و تعویض لباس ها از مواردی است که در هیچ نقطه ای نمی توان به خوبی منزل آن ها را انجام داد.

وی با اشاره به نظام ارجاع و خدماتی که در این قالب انجام می گردد، اعلام نمود: از مردم خواهش می کنیم به بیمارستان ها مراجعه نکنند؛ چرا که احتمال ابتلا به بیماری به دلیل آلودگی های موجود در محل افزایش می یابد.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: گزارشی داشتیم از یکی از بیمارستان های استان اصفهان که نشان می داد از هر 100 نفری که علائم منطبق با کرونا داشتند، تنها 20 درصد آن ها به کرونا مبتلا بودند که آن ها نیز حال شان خیلی بد نبود. ذکر این نکته نشان می دهد مراجعه بی دلیل به بیمارستان ها می تواند بستر بروز بیماری را فراهم کند. همچنین دقت کنید تا زمانی که دچار تنگی نفس نشده اید نیازی به بستری در بیمارستان نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 16

به "مراجعه بی دلیل به بیمارستان ها می تواند بستر بروز کرونا را فراهم کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراجعه بی دلیل به بیمارستان ها می تواند بستر بروز کرونا را فراهم کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید