ویروس کرونا؛ تشخیص کووید 19 در عرض 20 دقیقه با کیت های آزمایش جدید

به گزارش چای قند پهلو، محققان ماساچوست توانستند کیت های آزمایش ویروس کرونایی را بسازند که کمتر از نیم ساعت، نتیجه تست را تعیین می نماید.

ویروس کرونا؛ تشخیص کووید 19 در عرض 20 دقیقه با کیت های آزمایش جدید

به گزارش خبرنگار ، یک شرکت نوپا مستقر در انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) در حال تهیه یک کیت آزمایش مبتنی بر کاغذ است که می تواند در کمتر از نیم ساعت نتیجه آزمایش را اعلام کند.

این کیت بر پایه فناوری توسعه یافته در موسسه مهندسی پزشکی و علوم MIT)IMES) ساخته می گردد. در صورت موفقیت، کیت آزمایش کووید 19 به طور موقت برای استفاده در خصوص بیماران کرونا تأیید می گردد.

کیت تشخیص کرونا ساخته شد

این کیت آزمایشی از فناوری جریان جانبی استفاده می نماید که پیش از این برای تشخیص تهدیداتی مانند زیکا و ابولا استفاده شده است. نوار کاغذی تعبیه شده در این کیت در یک آنتی بادی خاص است که به یک پروتئین خاص ویروسی متصل می گردد.

آنتی بادی دوم به نانوذرات طلا وصل شده و نمونه ای از خون بیمار مبتلا به محلول اضافه می گردد؛ اگر پروتئین ویروسی کووید 19 در نمونه بیمار موجود باشد، آنتی بادی های موجود در نوار کاغذ و نانوذرات را به آن وصل می نماید، به این ترتیب پس از 20 دقیقه باید یک نقطه رنگی روی نوار ظاهر گردد. با این کیت دیگر لازم نیست که منتظر فراوری پادتن های ویروس یا از بین رفتن آنتی بادی های آن بود.

اگر FDA کیت های آزمایش را برای مجوز اضطراری تأیید کند، E25Bio اولین گروه آزمایش های انسانی خود را اجرا می نماید. از دیگر مزیت های این کیت علاوه بر تشخیص زودهنگام، فراوری انبوه نوار های کاغذی با قیمتی ارزان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 79

به "ویروس کرونا؛ تشخیص کووید 19 در عرض 20 دقیقه با کیت های آزمایش جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ تشخیص کووید 19 در عرض 20 دقیقه با کیت های آزمایش جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید