کرونا، سی.اِن.اِن از کمبود لوازم اولیه برای انجام آزمایش در آمریکا می گوید

به گزارش چای قند پهلو، یک شبکه آمریکایی گزارش داد که کمبود لوازم اولیه پزشکی در ایالات مختلف، انجام تست و انتقال نمونه ها را با محدودیت روبرو نموده است.

کرونا، سی.اِن.اِن از کمبود لوازم اولیه برای انجام آزمایش در آمریکا می گوید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، علی رغم اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از افزایش توانایی این کشور در انجام تست ویروس کرونا خبر داده بود، مقامات ایالات مختلف این کشور برای انجام تست ها، گزارش آن ها و ردیابی این ویروس با محدودیت جدی روبرو هستند.

به نوشته وبگاه شبکه سی ان ان، با وجود تضمین ترامپ درخصوص افزایش قابلیت انجام تست کرونا در آمریکا، کمبود مصیبت بار اقلام پزشکی، ایالات مختلف را بر آن داشته تا از خلاقیت خود برای نمونه گیری و ارسال آن ها برای آزمایش بهره بگیرند.

حتی در ایالت های کم جمعیتی مانند وایومینگ ابزارهای نمونه گیری برای استفاده در کیت های تشخیص کرونا با کمبود جدی روبرو است. دولت فدرال هفته گذشته سه کیت تشخیصی به این ایالت ارسال نموده که هرکدام ظرفیت تست 700 تا 800 بیمار را دارند اما به گفته یکی از مقامات بهداشتی این ایالت، عامل محدودنماینده اصلی برای انجام تست کرونا، گردآوری و انتقال نمونه ها است.

روز پنجشنبه نمایندگان دموکرات ایالت فلوریدا در نامه ای به وزیر بهداشت آمریکا از او درخواست کردند ابزارهای نمونه گیری و مواد لازم برای جمع آوری و انتقال نمونه ها به آزمایشگاه ها را در اختیار این ایالت قرار بگیرد.

با این که فرماندار جمهوری خواه فلوریدا گفته این ایالت از ظرفیت انجام تست کرونا روی 625 هزار شهروند برخوردار است، اما به دلیل کمبود لوازم پزشکی، تا کنون فقط 30 هزار نفر مورد آزمایش قرار گرفته اند.

تد داچ نماینده فلوریدا در کنگره آمریکا به سی ان ان گفت: نمی دانیم واقعا چه تعداد مبتلا [به ویروس کرونا در فلوریدا] داریم زیرا از تعداد محدودی تست گرفته ایم.

مدیر اجرایی علوم پزشکی ایالت میشیگان نیز روز آدینه در مصاحبه با سی ان ان گفت: واقعاً مایه تأسف است. ما با کمبود شدید منابع روبرو هستیم.

در ایالت اوهایو نیز به دلیل کمبود ابزار نمونه گیری از مردم درخواست شده اگر علائم ابتلا به ویروس کرونا را داشتند به ماندن در خانه اکتفا نمایند.

کمبود ابزار نمونه گیری در آمریکا به حدی است که یک شرکت پرینت سه بعدی در بوستون اعلام نموده است پرینت ابزارهای تست کرونا را با همکاری بیمارستان های نیویورک و فلوریدا، از روز آدینه شروع نموده است.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 86

به "کرونا، سی.اِن.اِن از کمبود لوازم اولیه برای انجام آزمایش در آمریکا می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، سی.اِن.اِن از کمبود لوازم اولیه برای انجام آزمایش در آمریکا می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید