کشف مجسمه تاریخی در مزرعه، عکس

به گزارش چای قند پهلو، این مجسمه به شکل زنان آمریکای میانه ساخته شده که حالات صورتش نشان می دهد متعجب است.کشاورزان بلافاصله پس از خارج کردن این مجسمه از زمین مسوولان مربوطه را آگاه و در نهایت باستان شناسان آنالیز این اثر را شروع کردند.به گفته کارشناسان این مجسمه در فاصله بین 1450 تا 1521 میلادی و احتمالا توسط هواستک ها که زمانی در مکزیک زندگی می کردند ساخته شده است.

کشف مجسمه تاریخی در مزرعه، عکس

به گفته باستان شناسان این نخستین مورد از کشف چنین مجسمه ای در منطقه هواستکای مکزیک است. با توجه به زیورآلات و لباس فاخری که در این مجسمه حکاکی شده است به نظر می رسد این اثر یک زن از طبقه اشراف زاده را به تصویر می کشد.

ماریا مالدونادو از جمله باستان شناسانی است که معتقد است این مجسمه بیش از آن که که یک الهه را به تصویر بکشد، با توجه به لباس و زیورآلاتش بیشتر ویژگی های یک حکمران را به نمایش می گذارد.

با این حال به گفته دیگر کارشناس این پروژه باستان شناسی تعداد بسیار کمی از مجسمه های تاریخی که حکمرانان زن و زنان اشراف زاده را به تصویر می کشند تا به امروز در نقاط مختلف دنیا کشف شده اند.

از آن جایی که هیچ نوشته یا توضیحی بر روی این مجسمه تاریخی وجود ندارد غیرممکن است که بتوان تشخیص داد این مجسمه چه کسی را به تصویر می کشد و حتی نمی توان با قاطعیت تشخیص داد این اثر توسط یکی از هنرمندان مردم هواستک خلق شده باشد.

با توجه به این که تا به امروز هیچ مورد مشابهی از این مجسمه در این منطقه از مکزیک کشف نشده است می توان انتظار داشت این مجسمه در زمانی نامعلوم از مکانی نامعلوم به هواستکا منتقل شده باشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 602

به "کشف مجسمه تاریخی در مزرعه، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مجسمه تاریخی در مزرعه، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید