کیت تشخیص نیم ساعته کرونا در ایران مجوز گرفت

به گزارش چای قند پهلو، خبرنگاران : مدیر کل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه کیت تشخیص کرونا در نیم ساعت که بر مبنای آنتی ژن است مجوز وزارت بهداشت را دریافت نموده است گفت: در ابتدا متخصصان معتقد بودند ممکن است کیت های تشخیص سریع کرونا عملکرد خوبی نداشته باشند اما معاونت بهداشت عملکرد کیت های تشخیص سریع کرونا را در سطح غربالگری تایید نموده است.

کیت تشخیص نیم ساعته کرونا در ایران مجوز گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر حسین وطن پور درباره ظرفیت بالقوه شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت در فراوری کیت تشخیص کرونا گفت: شرکت های دانش بنیان داخل کشور به صورت بالقوه می توانند هفته ای سیصدهزار دوز کیت آنتی ژن تشخیص سریع و هشتصدهزار کیت تشخیص PCR فراوری نمایند.

وی اضافه نمود: اخیرا با توجه به مطرح شدن راه اندازی کمپینی عمومی برای شناسایی بیماران مبتلا، تقاضا برای انواع کیت ها افزایش پیدا نموده و در حال حاضر از حدود 22 آزمایشگاه خصوصی و دولتی، تعداد آزمایشگاه ها به 400 افزایش یافته است. تمام آزمایشگاه های خصوصی و دولتی تست می گیرند به همین دلیل ممکن است مشکلاتی در مورد تامین کیت های تشخیص کرونا وجود داشته باشد. این در حالی است که زیرساخت شرکت های دانش بنیان برای ساخت کیت ها فراهم است و مطمئنا با ظرفیت سازی و ظرف یک هفته تا ده روز آینده به تقاضای کیت ها پاسخ داده می گردد.

به گفته مدیر کل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، شرکت های فراورینماینده کیت های تشخیص کرونا همه کیت های فراوری شده را به وزارت بهداشت نداده و بخشی از این کیت ها مستقیما به آزمایشگاه ها و سازمان ها فروخته می گردد. وزارت بهداشت درخواست و تقاضای خود را برای مراکز دولتی و انستیتو پاستور و بیمارستان ها دارد در نتیجه میزانی که به وزارت بهداشت فروخته می گردد معیار خوبی برای تعیین کردن ظرفیت شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت نیست.

وطن پور در خاتمه با بیان این که کیت تشخیص کرونا در نیم ساعت که بر مبنای آنتی ژن است مجوز وزارت بهداشت را دریافت نموده است گفت: در ابتدا متخصصان معتقد بودند ممکن است کیت های تشخیص سریع کرونا عملکرد خوبی نداشته باشند اما خوشبختانه معاونت بهداشت عملکرد کیت های تشخیص سریع کرونا را در سطح غربالگری تایید نموده است. در حال حاضر سه شرکت مشغول فراوری این کیت ها هستند که در کنار بخشی از این کیت ها که وارد می گردد، مجموعا تقاضای داخل کشور تامین و مبتلایان سریع تر شناسایی شوند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 486

به "کیت تشخیص نیم ساعته کرونا در ایران مجوز گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیت تشخیص نیم ساعته کرونا در ایران مجوز گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید