این غار طلسم شده، گردشگرانش را بیمار می کند!

به گزارش چای قند پهلو، جهان سراسر پر از زیبایی، شکوه، زرق و برق های طبیعی است؛ بیشتر مردم دوست دارند که به دامان طبیعت رفته و با پیاده روی، قایق رانی در رودخانه و یا کمپینگ از محیط اطراف خود لذت ببرند.

این غار طلسم شده، گردشگرانش را بیمار می کند!

غار طلسم ایوان در استان ایلام یکی از مکان هایی است که همه چیز را برای شگفت زده شدن و وحشت کردن ماجرا جویان فراهم کرده است؛ غاری طلسم شده که به گفته ساکنان بومی ارواح غار، دوست ندارند آدم ها را در مقبره سنگی خود ببینند؛ ارواح سیاهی که معلوم نیست مربوط به کدامین نسل از تاریخ بشر هستند؟

شجاع ترین آدم های نترس که به هیچ چیز باور نمی کنند؛ با ورود به غارهای عجیب و صخره ای دچار ترس و وحشت غیر قابل توصیفی می شوند؛ وحشتی که نتیجه اش یا مرگ است یا بستری شدن در بیمارستان ها و دچار شدن به بیماری های عجیبی که هرگز علت آن نامعلوم است و بهترین متخصصان هم علت آن را نفهمیده اند.

اما واقعیت این غار رمزآلود چیست؟ چرا هیچ کاوشگری تا به امروز پیروز به ورود کامل به آن نشده؟ چرا هر وسیله روشنی به محض ورود به این غار خود به خود خاموش می شود؟ چه نیرو مغناطیسی درون غار وجود دارد که با روشنایی مخالف است؟

بیشتر کسانی که وارد غار شده بعد از مدتی بیمار می شوند

رستمی یکی از شهروندان ایوانی گفت: این غار عجیب و سحر آمیز است؛ بیشتر کسانی که وارد غار شده بعد از مدتی متاسفانه بیمار می شوند.

وی افزود: این غار مامن انواع حیوانات مرموز مانند مار، جغد، خفاش و عقرب بوده و به محض ورود به آن هر وسیله روشنی بدون هیچ دلیلی خاموش می شود.

رستمی بیان کرد: گذشتگان ما در خصوص این غار گفته اند؛ این غار طلسم شده است و هر کسی وارد آن شود بیمار می شود.

غار طلسم سکونتگاه درندگان کوهستان است

عبدالمالک شنبه زاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: این غار که در ضلع شرقی دهستان سراب ایوان در ارتفاعات درون دریژ و در بالای کوه مانشت، واقع شده است، به عنوان سکونتگاه درندگان کوهستان شناخته می شود.

وی افزود: از ورودی تا انتهای غار طلسم ایوان، حدود 300 متر مسافت است که 100 متر اول آن به صورت فضای باز بوده و مابقی با سقفی که در آن استالاگتیت یا چکنده به چشم می خورد، پوشیده شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام شرح داد: در عمق 100 متری غار یک سه راهی وجود دارد که یکی از دهلیزهای آن 20 متر عمق دارد و از فاصله 10 متری تنگ و صعب العبور می شود.

ابتدای غار پر از خفاش است

جعفر جعفری رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ایوان نیز گفت: در ابتدای غار خفاش ها همسفران کاوشگران هستند که اگر از قندیل های غار سر و ته نشده باشند، در حال پرواز در ارتفاعی نزدیک به صورت شما هستند.

وی افزود: سنگ های این غار، آهکی اند و قسمتی از کف آن خاکی و دیگر قسمت ها، سنگی اند؛ این غار آن قدر صعب العبور، خطرناک و ناامن است که کمتر گردشگری تصمیم می گیرد به آن سفر کند؛ مگر آنکه قصد داشته باشد درندگان وحشی کوهستان را از نزدیک ملاقات کند.

منبع: گردشبان
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 496

به "این غار طلسم شده، گردشگرانش را بیمار می کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این غار طلسم شده، گردشگرانش را بیمار می کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید