علم و تکنولوژی

همکاری با مراکز بین المللی راستا توسعه علمی کشور را هموارتر می نماید

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: همکاری با مراکز تحقیقاتی بین المللی از جمله مرکز پژوهش های هسته ای اروپا (CERN) مزایای بسیاری به همراه دارد و راستا توسعه علم و فناوری کشور را هموارتر می نماید.

26 شهریور 1400

سومین همایش بین المللی باستان شناسی جنوب شرق ایران برگزار می شود

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، سومین همایش بین المللی باستان شناسی جنوب شرق ایران برگزار می شود.

20 شهریور 1400

شرایط فروش و قیمت نو FMC SX5 از سوی خودروسازی فردا اعلام شد

شرایط فروش و قیمت نو FMC SX5 از سوی خودروسازی فردا اعلام شد. جزئیات این طرح را در ادامه بخوانید.

11 شهریور 1400

گرسنگی 840 میلیون نفر با ترکیب نانو و هوش مصنوعی در کشاورزی برطرف می گردد

مدیران یک شرکت خارجی معتقدند که ترکیب فناوری نانو و هوش مصنوعی می تواند به افزایش تولیدات کشاورزی یاری نموده و نقشه راهی برای کاهش چالش گرسنگی 840 میلیون نفر باشد

22 مرداد 1400

یادگیری ماشینی چیست و چرا اهمیت زیادی دارد؟

برای یادگیری یک مهارت، ما ابتدا دانش لازم را به دست می آوریم، با دقت تمرین می کنیم و حین این فرایند بر عملکرد خود نظارت می کنیم. در نهایت، با انجام این ها در آن کار بهتر می شویم. یادگیری ماشینی یکی از مهم ترین شاخه های هوش مصنوعی است که اساسا چنین فرایندی...

16 مرداد 1400

قیمت انواع گوشی سامسونگ امروز 3 خرداد 1400

مهم ترین مدل سامسونگ در بازار جهان سری پرچمدار گلکسی نوت 20 اولترا محسوب می شود. اما جدیدترین مدل های سامسونگ دو نسخه ارزان پرچمدار گلکسی A71 و گلکسی A52 هستند که قیمت مناسبی دارند. اما یکی از محبوب ترین گوشی های سامسونگ مدل گلکسی A51 است این گوشی نسخه به روز...

11 مرداد 1400

گوگل چالش خاموش کردن اپ های پس زمینه را آنالیز می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزمو چاینا، امروزه موبایل ها با ویژگی مخصوصی ارائه می شوند که با حذف کردن اپ های غیر ملزوم و پردازشگرها در پس زمینه دستگاه، عمر باتری آن را افزایش می دهند.

9 مرداد 1400

گیمینگ به سبک شما؛ معرفی مانیتورهای مخصوص بازی ایسوس

هر ژانر از بازی هایی که معرفی می شوند با انبوهی از جلوه های بصری بسیار زیبا همراه هستند که همگی برای تجربه ای بهتر نیازمند نمایشگرهایی مخصوص جامعه گیمرها هستند؛ طی این نوشتار هم قصد داریم به معرفی آخرین مانیتورهای گیمینگ موجود در بازار ایران از برند...

8 مرداد 1400

نیروی هوایی وابسته؛ میراث شوم آمریکا برای افغانستان

آمریکا با جایگزینی ناوگان هوایی افغانستان با بالگردهای ساخت خود و خروج از افغانستان بدون آنکه نیروهای افغان را برای تعمیر و نگهداری این بالگردها آموزش دهد عملاً نشان داد که در پی ایجاد یک نیروی هوایی مستقل و قدرتمند در افغانستان نبوده است.

5 مرداد 1400

اشاعه مطالب غیرعلمی، عوام فریبانه در فضای مجازی موجب هراس و شک در بین مردم می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست خبری نام کرد: در مقابله با بیماری کرونا اشاعه مطالب غیر علمی، عوام فریبانه و غیر واقعی در فضای مجازی باعث ایجاد هراس و شک در بین مردم می شود که درکنترل بیماری بسیار تاثیرگذار است.

1 مرداد 1400

جریمه یک میلیارد دلاری برای خودروسازان آلمانی از سوی اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا، خودروسازان آلمانی به جز بنز را به خاطر تبانی یک میلیارد دلار جریمه کرد.

29 تیر 1400

تولید آب شرب با استفاده از فناوری های نوین توسعه می یابد

فناوری نمک زدایی به روش الکترودیالیز معکوس در کشور با کمک شرکت های دانش بنیان و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه می یابد.

28 تیر 1400

فروش سری آیفون 12 در 7 ماه به 100 میلیون دستگاه رسیده است

بعد از آیفون 6 که در سال 2014 عرضه شد، سری آیفون های 12 پیروز ترین آیفون از لحاظ تعداد فروش است. این ادعای نو به تازگی و در گزارش منتشر شده از طریق Counterpoint Research، مطرح شده است. بعد از رونمایی از آیفون 6 در سال 2014، تغییراتی مانند استفاده از نمایشگر بزرگتر و همچنین...

27 تیر 1400

طراحی سیستم ارائه راهکارهای مبتنی بر سیستم های تلفنی IP به اپراتورهای تلکامی

یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی پیروز به طراحی سیستم ارائه راهکارهای مبتنی بر سیستم های تلفنی IP به اپراتورهای تلکامی شد.

26 تیر 1400

همت بلند دانش بنیان ها برای رفع نیازهای گلوگاهی صنعت نقشه برداری

فراخوانی منتشر شد تا تخصص و توان دانش بنیان ها به یاری آید و نیازها و مسائل گلوگاهی صنعت نقشه برداری پاسخ داده شود.

22 تیر 1400

فراخوان حضور دستگاههای دولتی در الکامپ اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، در این اطلاعیه آمده است: نمایشگاه تخصصی الکامپ مانند سنوات قبل پذیرای حضور دستگاه ها، وزارتخانه ها و نهادهای دولتی برای ارائه آخرین دستاوردهای آنها در حوزه فناوری های ارتباطاتی و اطلاعاتی خواهد بود.

19 تیر 1400

درود به شرافت پرویز پرستویی و علی کریمی

شاید خیلی های دیگر هم در این کار خیر سهیم اند، اما اسمی از آن ها در میان نیست و یا حداقل این که ما آن ها را نمی شناسیم اماحرکت انسان محبت آمیز رسول خادم، علی کریمی، پرویز پرستویی و... نشان می دهد که آن ها نسبت به جامعه خود بی تفاوت نیستند.

15 تیر 1400

سامانه های صنعتی هدف حملات سایبری

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتا، هدف این حملات سایبری، کنترل فرایند های کنترلی نرم افزاری و سخت افزاری فناوری عملیاتی سامانه های صنعتی است.

12 تیر 1400

کاشت درخت به شرط جست و جوی آنلاین

اکوزیا (Ecosia) یک موتور جست و جو با این تفاوت است که برای هر 45 جست و جویی که انجام می گردد، یک درخت می کارد.

11 تیر 1400

اسنپ دکتر یک ساله شد

اسنپ دکتر که به تازگی تولد یک سالگی خود را جشن گرفت، کوشش می نماید در شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا دسترسی به خدمات پزشکی از راه دور اهمیت زیادی پیدا نموده، تسهیلگر ارائه خدمات و سرویس های متنوع پزشکی باشد. خدمات این سامانه در قالب سرویس پزشک و مشاور...

6 تیر 1400
تعداد: (168)