تایید صلاحیت شدگان مسکن ملی، چگونه تکمیل پرونده نمایند؟

به گزارش چای قند پهلو، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: متقاضیان واجد شرایط مسکن ملی که پیامکی ثبت نام نموده اند، می توانند به سامانه الکترونیکی وزارت راه برای بارگذاری مدارک مراجعه نمایند.

تایید صلاحیت شدگان مسکن ملی، چگونه تکمیل پرونده نمایند؟

جهت دریافت خدمات سقف آلاچیق چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش چای قند پهلو، محمود محمودزاده در تبادل نظر با مهر درباره آخرین شرایط طرح ملی مسکن گفت: در پی اتمام مرحله دوم ثبت نام طرح ملی مسکن که در اسفند ماه سال 98 انجام شد، به لحاظ شرایط بهداشتی که بر کشور حاکم شد، به دو شیوه ثبت نام صورت گرفت؛ شیوه اول بر اساس شیوه قبل یعنی سامانه الکترونیکی وزارت خانه صورت گرفت و شیوه دوم به وسیله ارسال پیامک انجام شد.

وی اضافه کرد: کسانی که به وسیله سامانه ثبت نام کردند جمعیتی حدود 530 هزار نفر و کسانی که به وسیله پیامک ثبت نام کردند، بیش از 860 هزار نفر؛ کسانی که به وسیله سامانه نام نویسی کردند، به دلیل اینکه مستندات و مدارک مورد احتیاج را در سامانه بارگذاری کردند، قابلیت پالایش داشتند که در حال پالایش هستند؛ ما برای غربالگری دقیق تر، آنالیز صلاحیت ها را به استان ها واگذار کردیم؛ آنالیز های استانی در حال برگشت به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی است که به زودی نتایج آن را اعلام خواهیم کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی توضیح داد: 860 هزار نفری هم که به وسیله پیامک در طرح ملی مسکن ثبت نام نموده بودند، پس از آنکه شرایط بهداشتی ایجاب نموده و مجوزهای لازم از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، برای وزارت راه و شهرسازی صادر گردد، از آنها برای ارائه و تکمیل مدارک دعوت به عمل خواهیم آورد؛ این افراد می توانند برای تکمیل ثبت نام، به سامانه الکترونیکی نیز مراجعه نموده و اطلاعات لازم را بارگذاری نمایند.

محمودزاده اضافه کرد: علت اینکه ثبت نام ها را پیامکی کردیم، این بود که مردم به کافی نت ها مراجعه ننمایند که در حال حاضر با توجه به بهبود شرایط کنترل کرونا، درخواست صدور مجوز را به ستاد ملی مبارزه با کرونا داده ایم که احتمالاً طی چند روز آینده مجوز مربوطه صادر خواهد شد و تأییدشدگان برای بارگذاری مدارک می توانند به کافی نت ها برای تکمیل مدارک مراجعه نمایند.

وی مجموع ثبت نام نمایندگان در طرح ملی مسکن را 1 میلیون و 600 هزار متقاضی عنوان و اظهار کرد: برنامه ریزی ما برای برنامه اقدام ملی فراوری و عرضه مسکن، 400 هزار واحد بود که 100 هزار واحد آن به بافت های فرسوده اختصاص دارد؛ به متقاضیان ساخت مسکن در محدوده این بافت ها، تسهیلات نوسازی واحدهای خودمالک در محدوده های مصوب نابسامان شهری اعطا می گردد.

محمودزاده ادامه داد: 300 هزار واحد نیز به صورت ساخت واحد جدید است که به نهادهای مربوطه شامل بنیاد مسکن، ادارات کل راه و شهرسازی استان ها و شرکت عمران شهرهای جدید معرفی و جانمایی و واحدیابی می شوند؛ پس از تکمیل واحدها، نسبت به تحویل آنها اقدام خواهد شد.

وی در مورد علت زیاد بودن ثبت نام ها گفت: پس از غربالگری ها، افرادی که واجد شرایط نباشند، حذف خواهند شد به خصوص که در ثبت نام پیامکی، بعضی سرپرستان خانوار چند پیامک ارسال نموده اند؛ حتی مواردی داریم که تعدادی از ثبت نام نمایندگان بیش از 190 پیامک ارسال نموده اند بنابراین تمام اینها بر اساس 4 شرطی که در آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از فراوری مسکن، اعلام شده، پالایش شده و خالص ثبت نامی ها اعلام می شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 153

به "تایید صلاحیت شدگان مسکن ملی، چگونه تکمیل پرونده نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید صلاحیت شدگان مسکن ملی، چگونه تکمیل پرونده نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید