سردرگمان سرگردان در تئاتر مقاومت تهران اجرا میشود

به گزارش چای قند پهلو، تهران (پانا}- نمایش سردرگمان سرگردان در هفدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر مقاومت حضور دارد و از چهارشنبه 26 آذرماه جاری، از ساعت 12 تا 24 به صورت آنلاین (بَرخط) در سایت تیوال به نشانی www.tiwall.com پخش می گردد.

سردرگمان سرگردان در تئاتر مقاومت تهران اجرا میشود

محمدصادق اسدی، با نمایش سردرگمان سرگردان در هفدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر مقاومت حضور دارد. این نویسنده و کارگردان، درباره مضمون کارِ خود گفت: سردرگمان سرگردان، نگاه تازه ای به هشت سال دفاع مقدس دارد و داستان آن نسبتاً واقعی ست؛ شخصیتی به نام قاسم، در جنگ به دنبال نامه شهدا می رود تا آن ها را پیدا کند و به خانواده هایشان برگرداند. او که می تواند به زبان حیوانات صحبت کند، در بیابان، با یک سگ و یک عقرب همراه می گردد و این جمع در جهت، به فرمانده و اشنوک بر می خورند و ماجراهایی برایشان رخ می دهد.

او درباره شیوه اجرای این نمایش شرح داد: اجرای ما، به نظریه تزوتان تودورف (ادبیات وهمناک) نزدیک است؛ او می گوید که مخاطب باید در واقعی یا غیرواقعی بودن ماجرا دچار تردید گردد و ما این شیوه را با شیوه خیمه شب بازی سنتیِ ژاپنی تحت عنوان بونراکو که در آن، عروسک ها چند برابر عظیم تر از ابعاد حقیقی و معمولشان هستند، ادغام کردیم.

او تأکید کرد: تلفیق نمایش های دفاع مقدس با شیوه وهمناک و عروسکی بونراکو، نگاه تازه ای ست که ما به جنگ؛ و تئاتر عظیم سال، دراین اثر داشته ایم. فرید عزیزی، حامد مهینی، سعید عساکره، حامد شهبازی، سید مهدی پور ایوانی، عطیه فرزاد پور، آتنا صداقت، حدیث صارم پور و امیرحسین بابائی؛ بازیگران این نمایش هستند که چهارشنبه 26 آذرماه جاری، از ساعت 12 تا 24 به صورت آنلاین (بَرخط) در سایت تیوال به نشانی www.tiwall.com پخش می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 553

به "سردرگمان سرگردان در تئاتر مقاومت تهران اجرا میشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردرگمان سرگردان در تئاتر مقاومت تهران اجرا میشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید