طرح فروش فوق العاده؛ خرید کدام خودرو به صرفه تر است؟

به گزارش چای قند پهلو، ثبت نام طرح فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا همچنان ادامه دارد و اگر تمایل به ثبت نام دارید، می توانید تا ساعت 24 روز چهارشنبه 14 خردادماه در این طرح شرکت کنید. این طرح از زمان آغاز تا حالا تغییراتی داشته. اولا دیگر لازم نیست چک صیادی به نام خودتان داشته باشید و از طرف دیگر هزینه لازم برای شرکت در قرعه کشی حذف شده است.

طرح فروش فوق العاده؛ خرید کدام خودرو به صرفه تر است؟

به گزارش خبرنگاران، پیش از این باید نصف هزینه خودرو را در هنگام پیش ثبت نام پرداخت می کردید، اما با تغییرات به وجود آمده، کل هزینه خرید خودرو بعد از برنده شدن در قرعه کشی از شما دریافت خواهد شد. موعد تحویل خودرو ها سه ماه آینده اعلام شده و همچنان شروطی مثل نخریدن خودرو در 36 ماه گذشته و نداشتن پلاک فعال برای شرکت در این طرح پابرجاست. قیمت های در نظر گرفته شده برای هر خودرو در طرح های فروش فوق العاده بر اساس قیمت مصوب کارخانه است که بین 25 تا 43 درصد کمتر از قیمت روز بازار محاسبه می شود.

پژو پارس؛ 41 درصد زیر قیمت بازار

ایران خودرو پژو پارس TU5 را با قیمت مصوب 79 میلیون و 710 هزار تومان می فروشد. باید توجه داشته باشید که این خودرو در بازار آزاد حدود 136 میلیون تومان قیمت دارد و اگر کسی در طرح فروش فوق العاده پژو پارس شرکت کند، خودرو را حدود 41 درصد کمتر از قیمت بازار می خرد. پیش از این قیمت مصوب پژو پارس LX با موتور TU5 حدود 78 میلیون و 300 هزار تومان بود که در طرح جدید تقریبا یک و نیم میلیون افزایش داشته است.

پژو 206 تیپ 2؛ 38 درصد زیر قیمت بازار

بر اساس آخرین اطلاعات از شرایط بازار آزاد، پژو 206 تیپ 2 تا 116 میلیون تومان در این بازار فروخته می شود. قیمت مصوب در نظر گرفته شده برای پژو 206 تیپ 2 در طرح فروش فوق العاده 71 میلیون و 646 هزار تومان است و اگر بعد از ثبت نام در طرح فروش فوق العاده، برنده قرعه کشی باشید می توانید پژو 206 تیپ 2 را 38 درصد زیر قیمت بازار آزاد تحویل بگیرید. قیمت مصوب این خودرو در طرح های قبلی حدود 67 میلیون و 300 هزار تومان بود که اخیرا حدود سه میلیون تومان افزایش داشته است.

پژو 405 SLX؛ 43 درصد زیر قیمت بازار

پژو 405 SLX با قیمت مصوب 68 میلیون و 396 هزار تومانی، دیگر محصول ایران خودرو است که در طرح فروش فوق العاده عرضه می شود. آخرین اطلاعات از بازار آزاد نشان می دهد قیمت این محصول حدود 120 میلیون تومان است که نشان از اختلاف 52 میلیونی بازار و کارخانه دارد. کسانی که در طرح فروش فوق العاده شرکت می کنند، پژو 405 SLX را 43 درصد زیر قیمت بازار می خرند.

رانا؛ 30 درصد زیر قیمت بازار

به گزارش خبرنگاران، در طرح فروش فوق العاده ایران خودرو رانا 75 میلیون و 48 هزار تومان قیمت گذاری شده. آخرین اطلاعات از بازار آزاد نشان می دهد نمایشگاه دار ها این محصول را با قیمت 107 میلیون تومان می فروشند. با این حساب می توان گفت قیمت مصوب کارخانه حدود 32 میلیون ارزان تر از قیمت بازار آزاد است و خریداران 30 درصد کمتر هزینه خواهند کرد.

تیبا؛ 27 درصد زیر قیمت بازار

تیبا در طرح فروش فوق العاده سایپا با قیمت مصوب 54 میلیون و 40 هزار تومان فروخته می شود. در طرح های قبلی قیمت مصوب تیبا صندوق دار حدود 43 میلیون و 400 هزار تومان در نظر گرفته می شد که این رقم اخیرا 11 میلیون افزایش داشته. بازاری ها تیبا صندوق دار را حدود 74 میلیون تومان قیمت گذاری می کنند و این یعنی خرید خودرو از کارخانه 27 درصد کمتر خرج دارد.

تیبا 2؛ 27 درصد زیر قیمت بازار

اطلاعیه سایپا درباره طرح فروش فوق العاده عید فطر نشان می دهد قیمت مصوب تیبا 2 هاچ بک 60 میلیون و 620 هزار تومان در نظر گرفته شده. این خودرو در بازار حدود 83 میلیون تومان است و 22 میلیون گران تر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می شود. این یعنی کسانی که از کارخانه ماشین می خرند، 27 درصد کمتر هزینه می کنند. قبلا قیمت مصوب کارخانه برای تیبا 2 حدود 51 میلیون و 600 هزار تومان بود.

ساینا؛ 25 درصد زیر قیمت بازار

قیمت در نظر گرفته شده برای ساینا در طرح فروش فوق العاده خودرو های سایپا 61 میلیون و 240 هزار تومان است. پیش از این قیمت مصوب ساینا در طرح های فروش 56 میلیون تومان بود. قیمت روز ساینا در بازار آزاد به حدود 83 میلیون تومان رسیده و هم قیمت با تیبا 2 خرید و فروش می شود. این مورد نشان می دهد خرید خودرو از کارخانه به جای بازار آزاد صرفه جویی 25 درصدی به همراه دارد.

وانت پراید؛ 33 درصد زیر قیمت بازار

ارزان ترین محصول سایپا در طرح فروش فوق العاده سایپا 151 یا همان پراید وانت است که با قیمت مصوب 48 میلیون و 540 هزار تومان عرضه می شود. آخرین اطلاعات از بازار آزاد نشان می دهد قیمت وانت پراید حدود 72 میلیون تومان در نظر گرفته می شود؛ و خرید آن از کارخانه 33 درصد به صرفه تر است. پیش از این قیمت مصوب پراید وانت حدود 40 میلیون تومان بود که اخیرا هشت میلیون افزایش پیدا کرده است.

قیمت دیگر محصولات سایپا در طرح فروض فوق العاده

سایپا قیمت مصوب نیسان دوگانه سوز آپشنال را در طرح فروش فوق العاده خود 107 میلیون تومان اعلام کرده. 156 میلیون تومان، قیمت مصوب در نظر گرفته شده برای نیسان دیزل است و پیکاپ دو کابین ریچ یکی دیگر از محصولاتی است که سایپا در طرح فروش فوق العاده عرضه می کند. قیمت در نظر گرفته شده برای آن 221 میلیون و 900 هزار تومان است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 209

به "طرح فروش فوق العاده؛ خرید کدام خودرو به صرفه تر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح فروش فوق العاده؛ خرید کدام خودرو به صرفه تر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید