مقاله: پشم شیشه چیست؟ مزایا، معایب و کاربرد آن چیست؟

به گزارش چای قند پهلو، الیاف پشم شیشه بسیار کوچک و ریز می باشند و سوزنی شکل است. یک رول از پشم معادل حداقل 10 بطری شیشه بازیافتی است.

مقاله: پشم شیشه چیست؟ مزایا، معایب و کاربرد آن چیست؟

در مرحله آخر، الیاف بریده شده و از طریق ماشین پرس می شود تا به شکل پتویی یا لوله ای دربیاید و یا بصورت به صورت فله ای بسته بندی می شوند.

در تولید، شیشه (شیشه های بازیافت شده به طور کامل خرد شده و شکسته می شوند) همراه با ماسه های معمولی تا دمای 14500C حرارت داده شده و پخت می شود. شیشه در آن دما به حد ذوب می رسد. با استفاده از مذاب آن با نیروی فشاری از درون شبکه مش بندی شده ریز (به نام قالب) عبور کرده و تبدیل به فیبر می شود.

پشم شیشه محصولی است که از طبیعت و طی فرآیندی ساده بدست می آید. ماده اصلی تشکیل دهنده آن سیلیس و شیشه می باشد که پس از ذوب شدن وارد ماشینهای الیاف ساز شده و تحت تأثیر نیروی گریز از مرکز به شکل الیاف پشم مانند در می آید.

فیبر ها پس از خروج از قالب در تماس با هوا خنک می شود. در مرحله بعد، به منظور افزایش استحکام و مقاومت و بهبود خاصیت مکانیکی الیاف شیشه و همچنین چسباندن الیاف به یک دیگر، رزین به الیاف اضافه می شود. الیاف رزین خورده تا دمای 2000C حرارت داده می شود تا رزین پلیمرایز شده و کاملا مستحکم شود.

منبع مقاله: پشم شیشه چیست؟ مزایا، معایب و کاربرد آن چیست؟

انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 989

به "مقاله: پشم شیشه چیست؟ مزایا، معایب و کاربرد آن چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: پشم شیشه چیست؟ مزایا، معایب و کاربرد آن چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید