نجات جان شناگران با یک جلیقه نجات عجیب

به گزارش چای قند پهلو، یک جلیقه نجات جدید و جالب موسوم به SeeArch یک جلیقه بادی است که برای نجات جان شناگران به شکل یک مثلث مرتفع باد می شود تا نجات غریق ها به خوبی و به زودی متوجه افراد در معرض غرق شدن در آب های آزاد شوند.

نجات جان شناگران با یک جلیقه نجات عجیب

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، شناور ماندن در آب برای ورزشکارانی که در رشته های قایق بادبانی انفرادی، کایاک یا سایر وسایل نقلیه آبی در آب های آزاد فعالیت می کنند، یک چالش است و هنگامی که دچار حادثه می شوند، باید توسط نجاتگران دیده شوند. جلیقه نجات بادی SeeArch نیز به همین منظور طراحی شده است تا نجاتگران هر چه سریع تر و بهتر حادثه دیدگان را بیابند و نجات دهند.

این جلیقه نجات که توسط نیل داروچ کارآفرین کانادایی ابداع شده است، قرار است همراه با یک دستگاه شناور پوشیده شود. این دستگاه در حالت عادی داخل یک کیسه واقع شده است که دور کمر کاربر بسته می شود.

در صورتی که فرد درون آب بیفتد و نتواند به قایق خود برشود، دست خود را به سمت کمرش می برد و یک ضامن را روی کیسه می کشد. این کار باعث می شود که یک مخزن حاوی کربن دی اکسید به سرعت جلیقه را باد کند و از کیسه خارج شود و ضمن شناور کردن فرد در سطح آب، وی را برای نجاتگران نمایان کند.

این جلیقه ظرف 8 ثانیه باد می شود و یک مثلث زرد 1.5 متری را تشکیل می دهد.

به محض رسیدن کمک، پوشنده سر و شانه های خود را در حالی که بازوهایش را از دو طرف بیرون آورده، از پایین SeeArch رد می کند. سپس نجاتگران می توانند SeeArch را از بالا بگیرند و از آن برای بیرون کشیدن فرد از آب استفاده کنند.

علاوه بر این، اگر فرد در معرض غرق شدن در آب های سرد باشد و نیاز به وقفه های دوره ای برای بیرون آمدن از آب داشته باشد می تواند SeeArch را به زیر بکشد و روی آن سوار شود.

SeeArch پس از هر بار استفاده تخلیه می شود و دوباره در کیسه قرار می گیرد و تنها مخزن CO2 تعویض می شود.

دو مدل از SeeArch وجود دارد. یک مدل اسپرت که نسبتاً سبک و براق است و مدل مارینر که سنگین تر است. قیمت آنها به ترتیب 153 و 169 دلار است. عرضه آن نیز در حال حاضر محدود به شهروندان کانادایی است، اگرچه مشتریان خارجی می توانند ثبت نام کنند تا در صورت فعالیت مجدد پست بین المللی به دستشان برسد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 521

به "نجات جان شناگران با یک جلیقه نجات عجیب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات جان شناگران با یک جلیقه نجات عجیب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید