همفکری مجازی UNWTO و ایران

به گزارش چای قند پهلو، UNWTO پیش تر خطر نابودی حدود 75 میلیون شغل را هشدار داده و گفته بود: گردشگری یکی از بخش های مالی است که بیشترین آسیب را از این ویروس دیده است، با این وجود اولین و مهمترین اولویت ما همکاری و تعامل برای کاهش دادن تاثیرات این بحران بویژه روی اشتغال و همچنین استفاده از اقدامات حمایتی چون اشتغال زایی و افزایش رفاه مالی است.

همفکری مجازی UNWTO و ایران

دبیرکل این سازمان نیز چندی پیش در نامه ای خطاب به مسئولان گردشگری کشورها از جمله علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواست مردم و بهداشت آن ها در سفر را در اولویت قرار دهند و در کنار کشور یونان، در زمینه ارتقا گردشگری و تحول دیجیتالی اقدام نمایند.

زوراب پولولیکاشویلی در این نامه از کشورها خواسته بر مسؤولیت پذیری مردم در هنگام سفر تاکید بیشتری داشته باشند و تاکید نموده است که مطلعی از زمان تحول اوضاع به ویژه هنگام مسافرت لازم است. مسافران باید جدیدترین اطلاعات و اعلامیه های صادرشده توسط متخصصان بهداشت و سفر را به طور مرتب با سازمان بهداشت جهانی و سایر منابع معتبر آنالیز نمایند. مسافران نه تنها برای رفاه خودشان بلکه برای بهزیستی اطرافیان نیز مسؤول هستند. آن ها باید از علائم مطلع باشند و تمام اقدامات توصیه شده برای بهداشت شخصی را انجام دهند. مسافران باید با روش های اصلی پیشگیری که هنگام مسافرت و زندگی روزمره کاربرد دارد (توصیه سازمان بهداشت جهانی برای عموم) آشنا باشند و رعایت نمایند.

سازمان جهانی جهانگردی که پیش بینی نموده بیشترین ضرر اقتصادی به کسب وکارهای خرد در صنعت گردشگری وارد گردد، از کشورها انتظار دارد از شرکت های کوچک و متوسط (که حدود 12 درصد از بخش گردشگری را شکل می دهند) حمایت نمایند و در عین حال کشورها را به حمایت سیاسی و اقتصادی برای اقدامات بازیابی هدفمند بخش گردشگری، طراحی و انجام اقدامات بازیابی و مشوق ها در هماهنگی با توسعه بین المللی سازمان های اهدانماینده و حمایت از گردشگری در طرح ها و اقدامات بازیابی گسترده تر در اقتصادهای متأثر، فراخوانده است.

این نامه زمانی برای رهبران گردشگری کشورها ارسال شد که سازمان جهانی جهانگردی پیش بینی نموده بود این صنعت در بحران کووید 19 تنها سه درصد رشد منفی را تجربه کند، اما با وخیم شدن اوضاع کشورها، آخرین پیش بینی این سازمان نشان می دهد آمارهای سفر و درآمد حاصل از آن در سال 2020 به هفت سال قبل، عقبگرد داشته باشد.

حالا این سازمان در نشست های دوره ای مجازی با کشورها به دنبال راهکاری منطقی، التیام بخش و پایدارتر برای نجات دسته جمعی کشورها از بحران جهانی گردشگری است.

با این رویکرد، بخش آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی گردشگری به منظور بحث درباره ابتکارهای UNWTO برای کاهش تاثیر ویروس کرونا بر گردشگری و ارئه گزارش عملکرد کمیته بحران گردشگری UNWTO روز گذشته با حضور هری هوانگ، رییس این بخش به همراه کارشناس ارشد نوآوری، تحول دیجیتال و سرمایه گذاری سازمان جهانی گردشگری و با مشارکت حدود 20 کشور این منطقه، از جمله ایران نشستی را به صورت مجازی برگزار کرد.

در این نشست برنامه های سازمان جهانی گردشگری برای ارائه و تکمیل راهکار ها و توصیه های موثر به منظور بهبود گردشگری تشریح شد. راهکار های التیام بخش UNWTO در سه حوزه افراد شاغل در صنعت گردشگری، کسب و کارهای گردشگری (هتل ها، تورگردانان و...) و راهکار های نوآورانه برای بازیابی موقعیت مقصدهای گردشگری مورد تاکید بود.

همچنین نمایندگان ایران که از معاونت گردشگری در این نشست حضور داشتند به ارائه اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای کاهش اثرات منفی شیوع ویروس کرونا بر بخش گردشگری پرداختند. نخستین گام ایران برای حمایت از کسب و کارهای گردشگری، تصویب یک بسته حمایتی و اختصاص 3800 میلیارد تومان تسهیلات بوده است. معاونت گردشگری همچنین گفته است پیگیر جلب حمایت های بیشتر از دولت برای حفظ کسب و کارهای گردشگری است.

ایسنا

منبع: گردشبان
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 122

به "همفکری مجازی UNWTO و ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همفکری مجازی UNWTO و ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید