هواشناسی هشدار داد؛ نفوذ گرد و خاک در 12 استان

به گزارش چای قند پهلو، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی نسبت به تداوم بادهای 120 روزه و نفوذ گرد و غبار به 13 استان هشدار صادر کرد.

هواشناسی هشدار داد؛ نفوذ گرد و خاک در 12 استان

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ، از تداوم بادهای 120 روزه، افزایش شیو فشاری و نفوذ گرد و غبار، وزش باد شدید و گردوخاک از یکشنبه(30 مرداد) تا سه شنبه(یک شهریور) اطلاع داد.

این شرایط جوی روز یکشنبه در خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، جنوب شرق خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، نیمه شرقی اصفهان، نیمه شرقی سمنان و روز دوشنبه در خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، غرب کردستان، شمال بوشهر، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب شرق خراسان رضوی، کرمان، شرق و جنوب سمنان و شمال شرق اصفهان و روز سه شنبه در خوزستان، ایلام، کرمانشاه، غرب لرستان، نیمه شرقی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، شرق یزد، شرق سمنان و شمال سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

در اثر این مخاطره جوی، وزش باد شدید و نفوذ گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نیست.

به توصیه سازمان هواشناسی، اجتناب از هرگونه تردد غیرضروری برای افراد سالمند و بچه ها در سطح شهر، پرهیز از هرگونه فعالیت های ورزشی و تفریحی، پایش شاخص آلودگی به وسیله دستگاه های ذی ربط و اتخاذ تصمیم مطابق با مقررات، در دستور کار قرار گیرد.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده های جوی را داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 شهریور 1401 بروزرسانی: 1 شهریور 1401 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1292

به "هواشناسی هشدار داد؛ نفوذ گرد و خاک در 12 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی هشدار داد؛ نفوذ گرد و خاک در 12 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید