ویترین به چه معناست و چگونه در دکوراسیون استفاده می گردد؟

به گزارش چای قند پهلو، یکی از قسمت های مهم دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی ویترین است. در واقع کلمه ویترین با جایگاه زیبایی شناختی و کاربردی چه در دکوراسیون منازل و چه در فروشگاه ها در زندگی روزمره ما جای گرفته است. معمولا ویترین ها برای نمایش شاخص ترین وسایلی که در منازل قابل استفاده نیستند استفاده می گردد. در این مقاله قصد داریم به نقش و تاثیر ویترین در دکوراسیون خانه بپردازیم.

ویترین به چه معناست و چگونه در دکوراسیون استفاده می گردد؟

مدل های ویترینی با شکل های قرارگیری متفاوتی که می توانند اعمال شوند ، می توانند جلوه ای شیک به دکوراسیون خانه ببخشند. حال به این سوال می پردازیم که ویترین به چه معناست و چگونه ویترین اتاق نشیمن را تزیین کنیم.

ویترین به چه معناست؟

معنای ویترین به توضیح زیر است ؛

جایی که محصولات در یک مغازه یا ویترین مغازه نمایش داده می شوند ؛

یک بوفه شیشه ای برای نمایش اقلام قرار داده شده است.

این کلمه از فرانسه به زبان ما ترجمه شده است. ویترین ها ، در گوشه و کنار اتاق های غذاخوری قرار داشتند تا شیک ترین ظروف غذاخوری و چینی را در فرهنگ های غربی به ویژه در دوران باستان به نمایش بگذارند. این محصولات که در سرانجام قرن هفدهم محبوبیت یافتند ، برای نمایش ظروف غذاخوری چینی که از کشورهای شرقی آورده شده بود استفاده می شد.

امروزه ویترین ها هم مبلمانی زیبا و هم کاربردی هستند که برای نمایش اشیاء مختلف و زیبا و در عین حال برای رفع احتیاجهای ذخیره سازی مورد استفاده قرار می گیرند. ویترین ها در طرح های مدرن و بعلاوه در آن سبک های قدیمی فراوری شده و فضایی شیک به خانه ها می بخشند. ما در بخش های بعدی مقاله در خصوص نحوه تزئین ویترین اتاق نشیمن پیشنهادات مفصلی خواهیم داد ، اما قبل از آن ، اجازه دهید در خصوص مزایای استفاده از ویترین در دکوراسیون خانه صحبت کنیم.

مزایای استفاده از ویترین چیست؟

ویترین ها به فضایی که در آن از آنها استفاده می گردد یاری می نمایند. ویترین ها که سال ها جای خود را بدون تغییر در خانه ها حفظ نموده اند ، تقریبا مکمل اتاق های غذاخوری و نشیمن هستند. عملکرد و فضای ذخیره سازی را فراهم می نماید.

بارزترین مزیت ویترین ها که بیشتر در اتاق نشیمن و پذیرایی ترجیح داده می گردد ، البته کاربردی بودن آن هاست. این بسیار کاربردی است که زیباترین ظروف غذاخوری خود را داخل ویترین یا بوفه نگه دارید ، برای استفاده در هنگام آمدن مهمانان آماده بهره ببرید و آنها را به راحتی در دسترس قرار دهید.

ظروف غذاخوری مانند ظروف چینی که به راحتی می شنمایند یا فرسوده می شوند ، به لطف ویترین ها با خیال راحت قابل نگهداری هستند و می توان یک ویترین شیشه ای را به نمایش گذاشت.

علاوه بر این ، می توانید خاطرات ، آثار هنری کوچک و یا مواردی که برایتان معنادار است را که از شهرها یا کشورها آورده اید ، در ویترین های سالن نگهداری کنید و از این طریق همواره خاطرات خود را در فکر نگه دارید.

نوعی ظرافت به دکوراسیون اضافه می نماید

چه طراحی قدیمی و چه مدرن داشته باشید ، می توانید با مدل ها و مقدار های مختلف ویترین به دکوراسیون منزل خود ظرافت ببخشید. بنابراین ، ویترین ها کاربردی و بعلاوه تزئینی هستند. در خصوص اینکه ویترین چیست و استفاده از این مبلمان چه مزایایی دارد صحبت کردیم. بیایید ببینیم چگونه می توان از این مبلمان در دکوراسیون منزل به صورت خلاقانه استفاده کرد.

نمایش اشیاء تزئینی و ظروف غذاخوری

از ویترین اتاق نشیمن با درب شیشه ای برای نمایش زیباترین زیورآلات ، لوازم تزئینی ، ست فنجان ، ظروف غذاخوری و بسیاری موارد دیگر می توانید بهره ببرید. ویترین های مدرن با قفسه بدون درب نیز به جای ویترین های درب شیشه ای ظاهر دلپذیری را ارائه خواهند داد. نکته مهم در اینجا این است که ارائه و دکوراسیون اشیا را چشمگیرتر کنید.

این کار با مدل ویترینی که شما ترجیح می دهید معین می گردد. مدل های ویترین را می توان در سبک های مختلف مانند مدرن ، کلاسیک ، چوب کهنه و … طراحی کرد. انتخاب ویترین خود با در نظر گرفتن دکوراسیون اتاق نشیمن جلوه ای مکمل ایجاد می نماید. جدای از آن ، در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از خرید ویترین در نظر بگیرید؛

اگر طراحی ویترین متناسب با فضایی باشد که در آن استفاده می گردد ، سود بیشتری دارد ؛

انتخاب ویترین با رنگ روشن ظاهری جادارتر می دهد. یک ویترین در رنگ های تیره نیز می تواند محیط را تاریک کند و نور ورودی را مسدود کند ؛

استفاده از ویترین با قفسه های شیشه ای از نظر نگهداری و نظافت نسبت به ویترین های دارای قفسه های چوبی دشوارتر است.

در این راستا به عنوان مثال ویترین نشیمن سفید بزرگ از نظر نمایش و نگهداری اشیاء تزئینی و ظروف غذاخوری بسیار کاربردی و زیباست.

با ست اتاق ناهارخوری ترکیب کنید

اگر قصد دارید از ویترین در اتاق غذاخوری بهره ببرید ، باید مراقب باشید که با وسایل دیگر مانند کنسول ، میز ناهارخوری و جایگاه های اتاق همخوانی داشته باشد. بهتر است یک ست اتاق ناهارخوری با ویترین انتخاب کنید.

ویترین اتاق نشیمن با چوب طبیعی

می توان گفت که دکوراسیون چوبی اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در حقیقت ، درک علت محبوبیت آن کار سختی نیست. حالت طبیعی و مینیمال آن فضایی جادار و آرام به خانه ها می بخشد.

هنگامی که این طبیعی بودن چوب با ویترین روبرو می گردد ، تصویری بسیار ساده و در عین حال زیبا ظاهر می گردد. علاوه بر این ، اگر به دکوراسیون اتاق نشیمن سنتی فکر می کنید ، ویترین های چوبی کاملاً مناسب خواهند بود.

ظاهر مدرن را با ویترین کامل کنید

امروزه وقتی بسیاری از مردم به معنای کلمه ویترین فکر می نمایند ، به بوفه های حجیم و قدیمی فکر می نمایند. با این حال ، مدل های ویترین با طرح های مدرن نیز در حال حاضر بسیار رایج هستند و ظاهری شیک به خانه ها می دهند.

بنابراین می توان با استفاده از ویترین های مدرن که احتیاج مورد احتیاج را به زیبایی شناسانه ترین شکل در اتاق های نشیمن یا غذاخوری رفع می نماید ، ظاهر مدرن دکوراسیون خود را تکمیل کرد.

نمایش قاب های قدیمی

اگر به مبلمان قدیمی به جای طراحی های مدرن علاقه دارید ، می توانید ویترین های قدیمی خریداری کنید و آنها را بازسازی یا نوسازی کنید. حتی اگر نمی خواهید به این دردسر دچار شوید ، می توانید یک ویترین با ظاهر قدیمی خریداری کنید. علاوه بر این ، اگر به نحوه ارزیابی ویترین قدیمی فکر می کنید ، می توان از ویترین های قدیمی برای رفع احتیاجهای حمام و برای نگهداری حوله های تمیز استفاده کرد.

استفاده به عنوان قفسه کوچک کتاب

قفسه های کتاب در اتاق های نشیمن بسیار شیک به نظر می رسند. آیا ویترین ها می توانند به عنوان قفسه های کوچک کتاب نیز عمل نمایند؟ البته که می توانند. با قرار دادن کتاب های مورد علاقه خود در ویترین های مدرن با قفسه های چوبی و بدون درب ، استایلی زیبا ایجاد کنید. علاوه بر این ، ویترین های در شیشه ای نیز همین کار را انجام می دهند.

نگهداری گل و گلدان

یکی از خلاقانه ترین کاربردهای مختلف ویترین ، تبدیل این مبلمان به یک باغ کوچک است. اگر دوست دارید با گیاهان در ارتباط باشید ، می توانید سعی کنید شیشه را از روی جلد ویترین قدیمی خود بردارید و گیاهان را در گلدان های کوچک داخل آن قرار دهید.

به خصوص گیاهان آپارتمانی را می توان در این زمینه انتخاب کرد. زیرا نگهداری آسان تری داشته و مقدار کوچکی دارند. البته باید مطمئن شوید که ویترین قدیمی پر از گل در مکانی قرار گیرد که به مقدار کافی نور خورشید دریافت کند.

منبع: اتاق
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1262

به "ویترین به چه معناست و چگونه در دکوراسیون استفاده می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویترین به چه معناست و چگونه در دکوراسیون استفاده می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید