11 مدل ریش مردانه شیک و مجذوب کننده که همواره ترند خواهند بودسخن پایانی

به گزارش چای قند پهلو، وجود ریش در مردان علاوه بر افزایش اعتماد به نفس و جذابیت مردانه آن ها، بعضی از عیوب ظاهریشان را هم می پوشاند. هنگامی که موهای صورتتان به مقدار کافی رشد کردند، زمان آن است که انواع مدل ریش مردانه را امتحان کنید. اگر استایل شما در اغلب مواقع یک شکل و کسل کننده است، بهتر است یک مدل ریش مردانه تازه را امتحان کنید. با ما همراه باشید تا مدل های ریش مختلف و انواع مدل سبیل مردانه را بهتر بشناسید.

11 مدل ریش مردانه شیک و مجذوب کننده که همواره ترند خواهند بودسخن پایانی

در ادامه نکاتی در خصوص مرتب کردن ریش مردانه به شما خواهیم گفت. فقط مطمئن شوید که ریش تراش، شانه اصلاح ریش، تیغ اصلاح ریش و روغن ریش و سبیل و سایر ابزار لازم را در دسترس خود و آماده برای عمل دارید.

انواع مدل ریش مردانه بلند

بهتر است بدانید که برترین مدل ریش مردانه وجود ندارد، بلکه شما باید بر اساس فرم صورت و علاقه شخصیتان، استایل و مدل ریش مناسب خود را بیابید. اگر به مدل های ریش بلند علاقه دارید، در ادامه انواع مدل ریش مردانه بلند را آنالیز کردیم.

1. مدل ریش گاریبالدی

این مدل ریش مردانه در اصل به نام ژنرال جوزپه گاریبالدی که به اتحاد ایتالیا در قرن نوزدهم یاری کرد، نامگذاری شده است. مدل ریش گاریبالدی (The Garibaldi Beard) برای کسانی که می خواهند ریش کامل داشته باشند، مناسب است و ظاهری بدون نقص به آن ها می دهد. مدل ریش گاریبالدی ترکیب یک سبیل مرتب با یک ریش پهن و گرد در پایین است. بهتر است برای کوتاه کردن موهای لب بالایی از یک قیچی کوچک بهره ببرید. سبیل را مطابق با قوس لب بالایی خود کوتاه کنید.

برای گرد کردن ریش باید آن را با شانه اصلاح ریش مرتب و سپس با قیچی به ریش تان فرم گرد بدهید. حواستان باشد که ریش خود را زیاد کوتاه نکنید.

2. مدل ریش کامل

مزیت مدل ریش کامل (The Full Beard) برای شما آن است که به اندازه بسیاری از مدل های ریش مردانه احتیاجی به نگهداری و مراقبت ندارد و می توانید مطمئن باشید که در هیچ زمانی از مد نمی افتد.

برترین آغاز برای این مدل ریش بلند این است که از صفر آغاز کنید. بدین معنی که موهای صورت خود را به طور کامل بتراشید. حالا به آن ها برای مدت طولانی فرصت دهید تا کامل رشد نمایند. در حالی که موهای ریشتان در حال رشد هستند، هفته ای یکبار یا بیشتر تمام سطح آن را لمس کنید، تا اگر جایی یکنواخت نبود، به آن فرم دهید.

هنگامی که ریش شما به طول دلخواهتان رسید، حال می توانید طول آن را با ریش تراش یا قیچی در اندازه موردنظرتان حفظ کنید. حتماً ریش تان را به صورت روزانه با روغن های تقویت ریش و سبیل تغذیه کنید و ماساژ دهید. رعایت این نکات به شما برای رسیدن به ظاهری مجذوب کننده یاری می نماید.

3. مدل ریش وردی

مدل ریش وردی (The Verdi Beard) از یک آهنگساز ایتالیایی اپرا به نام جوزپه وردی الهام گرفته شده است. یک مدل ریش مردانه کلاسیک که سبیل ها به آن چسبیده اند. این مدل تقریبا شبیه به مدل ریش گاریبالدی است، با این تفاوت که فرم ریش در مدل وردی، کاملا گرد است و به پهنای موهای مدل ریش گاریبالدی نیست. در مدل ریش وردی مردانگی و آرایش و نظم ریش و سبیل به زیبایی با هم ترکیب شده اند.

برای دستیابی به مدل ریش وردی در ابتدا اجازه رشد به یک مدل ریش معمولی بدهید. سپس با استفاده از ابزاری مانند شانه اصلاح ریش، موهای ریش خود را شانه کنید. در حین رشد ریش خود باید با استفاده منظم از ریش تراش، فرم موهای ریش را در حالت دلخواه حفظ کنید. موهای کوتاه تر روی گونه هایتان را حذف و موهای پرتر در امتداد فک و چانه را حفظ کنید.

در مواقعی که به طور دوره ای موهای ریش خود را کوتاه می کنید، از کوتاه کردن انتهای سبیل تان خودداری کنید. سیبیل خود را جدا از ریش نگه دارید و اجازه دهید انتهای آن رشد کند. هنگامی که به طول مورد نظر ریشتان رسیدید، از ریش تراش یا تیغ اصلاح ریش برای فرم دادن به شکل ریش خود بهره ببرید. حال می توانید با روغن ریش یا بالم ریش، به انتهای ریش خود فرم دهید و نوک سبیل خود را به سمت بالا و دور از ریش های چانه خود فر کنید.

4. مدل ریش دم اردکی

اگر خواستار یک استایل جسورانه با یک مدل ریش بلند برای خود هستید، مدل ریش دم اردکی (The Ducktail Beard) گزینه مناسب برای شما است. در این مدل، برش موهای ریش از چانه به جلو و پایین است و به علت شباهت با دم اردک، به آن مدل ریش دم اردکی گفته می گردد. شما می توانید مدل ریش دم اردک خود را با یک مدل موی بلند تکمیل کنید تا یک ظاهر آراسته و شیک و در عین حال جسورانه و بی باک را به خود هدیه دهید.

این مدل ریش بیشتر مناسب صورت هایی با فرم بیضی و مربعی است. برای دستیابی به مدل ریش دم اردکی که یک مدل ریش پسرانه مجذوب کننده نیز هست، مراحل زیر را دنبال کنید:

اجازه دهید تا ریش تان تا اندازه مناسب رشد کند. در حالت ایده آل، بیشتر از 5 سانتی متر بلند گردد. از قلم نیاندازید به طور دوره ای آن را برای رسیدن به شکل دم اردک فرم دهید. با استفاده از ابزاری مانند برس اصلاح ریش، ریش خود را شانه کنید.

همانطور که ریش شما رشد می نماید، حواستان به حفظ طول های مختلف موهای ریش تان باشد. موهای کنار گونه و چانه باید نسبت به موهای روی چانه کوتاه تر باشند. موهای روی چانه تان که به طول کامل می رسند را فرم دهید و کناره ها را کوتاه تر بگذارید تا شکلی متقارن و نوک تیز ایجاد کنید. هنگامی که شکل دلخواه خود را به دست آوردید، از روغن ریش برای اصلاح و حفظ مدل ریش دم اردکی خود بهره ببرید. موهای زائد روی گونه ها را مرتب کنید و خط گردن را حذف کنید.

انواع مدل ریش کم پشت

در ادامه چند مدل ریش کم پشت و مدل ریش مردانه کوتاه را معرفی می کنیم.

1. مدل ریش بالبو

بالبو (The Balbo Beard)، یک مدل ریش دو قسمتی است که ترکیبی از سبیل با موهایی است که در حاشیه چانه رشد نموده اند. سبیل احتیاجی به اتصال به قسمت پایین موهای صورت شما ندارد و از ریش جدا است. این مدل ریش یکی از معروفترین مدل های ریش مردانه است. البته کمی شبیه مدل ریش بزی است.

برای اینکه ریش و سبیل خود را به سبک بالبو بزنید، با ریش تراش همه موهای روی گونه ها و گردن خود را بتراشید و فقط موهای پایین چانه را نگه دارید. حال سعی کنید موهای چانه خود را از هر دو طرف به طور یکنواخت مرتب کنید.

2. مدل ریش بزی

مدل ریش بزی (The Goatee Beard) معمولاً شامل سبیل نمی گردد و برای آن فقط موهای روی چانه کافی است. البته این بدان معنی نیست که باید قید سبیل را بزنید، شما می توانید مدل ریش بزی خود را با یک مدل سبیل نازک مدادی ترکیب کنید و از استایل جسورانه ای که به شما داده، نهایت لذت را ببرید. مدل ریش بزی کلاسیک نقطه آغاز بسیاری از مدل های ریش دیگر مانند مدل ریش دایره ای است.

تنها کاری که در برای داشتن یک مدل ریش بزی بی نقص باید انجام دهید این است که اجازه دهید موهای زیر لب پایینی و روی چانه شما به اندازه کافی رشد نمایند، سپس بقیه موهای صورت را بتراشید. در این مدل به موی گونه یا سبیل احتیاج ندارید. مانند مدل ریش بالبو، سعی کنید موهای چانه و زیر لب پایینی را به طور یکنواخت و قرینه مرتب کنید.

در این مدل می توانید موهای چانه خود را بلندتر کنید یا آن ها را کوتاه تر نگه دارید. مدل ریش بزی برای مردانی که مسائل رشد ریش مانند ریزش موی سکه ای دارند، عالی است.

3. مدل ته ریش

ته ریش (Designer Stubble Beard) نوعی مدل ریش کوتاه است که بین مرحله بیبی فیس و ریش بلند ظاهر می گردد. ته ریش که به آن مدل ریش سایه دار (5-Oclock Shadow Beard) گفته می گردد، ظاهری مجذوب کننده و قابل احترام به شما می دهد. اگر ته ریش مدل مورد علاقه تان است و می خواهید به طور دائم آن را داشته باشید. بهتر است به نحوه نگهداری آن دقت کنید. برای مقابله با خارش زودرس حتماً به صورت روزانه از اندازه کمی روغن برای ریش خود بهره ببرید. اگر ته ریش را نرم نکنید ممکن است پوست صورت شما را بخراشد. حداقل یک بار در هفته از یک ریش تراش با سایز مناسب برای حفظ طول ته ریش به اندازه ثابت و دلخواهتان بهره ببرید.

به منظور دستیابی به این مدل ریش مردانه سایه دار باید مرحله رشدی را پیدا کنید که در آن کل صورت شما با اندازه مناسبی از مو پوشانده شده باشد. این می تواند از سه روز تا یک هفته باشد که به رنگ، ضخامت و بافت موهای صورت شما بستگی دارد. برای داشتن ته ریش با طول موهای ثابت، سعی کنید از تراشیدن کامل موهای صورت خود خودداری کنید. اینکه صورت خود را کامل اصلاح کنید و منتظر رشد مجدد موهای ریش و سیبیل تان باشید، علاوه بر آسیب به پوست صورتتان، به شما برای رسیدن به ته ریش همیشگی یاریی نخواهد کرد.

4. مدل ریش لنگری

مدل ریش لنگری (The Anchor Beard) گاهی اوقات به عنوان ریش ون دایک شناخته می گردد، این ریش به وسیله نقاش فلاندری آنتونی ون دایک رایج شد. این مدل ریش مردانه کلاسیک به وسیله تعدادی از چهره های مشهور در طول تاریخ از ژنرال جورج کاستر گرفته تا ولادیمیر لنین و حتی جانی دپ استفاده شده است.

برای دستیابی به مدل ریش لنگری خود، اجازه دهید تا سبیل شما به طور کامل رشد کند، سپس می توانید آن را به هر شکلی که دوست دارید حالت دهید. در همین حال، می توانید بر روی چانه خود مدل ریش بزی در آورید. سپس دنباله های آن را تا کنار چانه نگه دارید. در واقع ریش خود را می توانید مانند شکل یک فلش رو به پایین اصلاح کنید.

سبیل از بقیه قسمت های چانه جدا است. موهای روی گونه ها را کامل بتراشید، یا اجازه دهید به صورت ته ریش بسیار بسیار کوتاه باقی بمانند.

5. مدل ریش دور چانه

به مدل ریش دور چانه، ریش خط چانه (The Chin Strap Beard) هم گفته می گردد. این مدل ریش یک سبک مینیمالیستی است که به چیزی بین ریش کامل و نداشتن ریش کامل و پر اشاره می نماید. این مدل ریش کوتاه با موهای زبر و تیره تر برترین نتیجه را می دهد. مدل ریش خط چانه را می توانید با سایر موهای صورت مانند موهای زیر لب پایین یا سبیل ترکیب کنید و این مدل را به طرز جالبی پر کنید. اگر در پی یک مدل ریش کم پشت برای خود هستید، پیشنهاد ما مدل ریش خط چانه است.

برای رسیدن به مدل ریش خط چانه، ابتدا اجازه دهید تا ریشتان به اندازه دلخواه رشد کند. خط فک خود را با دستگاه ریش تراش تعیین کنید. این سبک برای آنکه درست به نظر برسد به دقت در عمل احتیاج دارد. موهای روی گونه ها، لب بالا و لب پایین و موهای قسمت بالایی ریش خود را با یک خط تمیز و دقیق اصلاح کنید.

6. مدل ریش دایره ای

مدل ریش دایره ای (The Circle Beard) که اغلب به اشتباه به عنوان بزی نامیده می گردد دقیقاً همان چیزی است که از نام آن می توان فهمید. یک مدل ریش کوتاه که در آن بخشی از موهای صورت، اطراف دهان شما را به صورت یک حلقه ی دایره ای احاطه می نمایند.

برای داشتن یک مدل ریش دایره ای بی نقص، ریش خود را به مدت 2 تا 3 هفته پر کنید. هنگامی که به طول دلخواهتان رسیدند، از یک ریش تراش مناسب برای یکدست کردن آن بهره ببرید. موهای زائد گونه، خط فک و چانه خود را بتراشید. طرح کلی ریش خود را با تیغ و کرم اصلاح ریش مرتب کنید.

7. مدل ریش جعبه ای کوتاه

مدل ریش جعبه ای (The Short Boxed Beard) یک مدل ریش کوتاه مردانه است که به بیشتر آقایان ظاهری عالی می دهد. به همین علت جزو مدل های ریش محبوب است. یک مدل ریش مناسب برای استایل های رسمی و غیررسمی که هم به اندازه کافی پر است و هم به اندازه کافی کوتاه. مدل ریش جعبه ای کوتاه یک ریش مناسب برای همه موقعیت ها است.

برای داشتن مدل ریش جعبه ای، ریش خود را به مدت 2 تا 3 هفته بلند کنید و مراقب باشید که حتی هنگام کوتاه کردن منظم آن، بلندی موهای ریشتان را حفظ کنید. لبه بالایی ریش که در امتداد گونه هاست را به طور تمیز اصلاح و تعیین کنید. ریش خود را به اندازه دلخواه کوتاه کنید. موهای سرگردان گردن را اصلاح کنید تا خط گردنتان تعیین گردد.

انواع مدل سبیل مردانه

در ادامه 4 مدل سبیل مردانه رایج را معرفی می کنیم. شما هیچ محدودیتی برای داشتن استایلی که می خواهید، ندارید. پس یکی از این 4 مدل برتر سیبیل را امتحان کنید یا شاید هم بخواهید همه آنها را امتحان کنید!

1. مدل سبیل ساده

مدل Original Mustache سبیل کوتاهی که درست بالای لب بالایی به طور طبیعی و نچرال رشد می نماید. این مدل سبیل طبیعی، ظاهری نمادین و همه کاره دارد. مدل سبیل ساده یک مدل راحت و آسان برای شما است و فقط احتیاج به مرتب کردن منظم با قیچی دارد.

2. مدل سبیل نازک مدادی

اگر از مدل سبیل فعلی خود خسته شده اید، چرا مدل سبیل مدادی را امتحان نکنید؟ مدل Pencil Thin Mustache به صورت یک نوار بسیار نازک از مو بین بینی و لب بالایی شما قرار می گیرد.

3. مدل سبیل نعل اسبی

اگر در پی یک استایل خشن با ظاهری جسور هستید، مدل سبیل نعل اسبی برترین گزینه است. مدل سبیل Horseshoe Mustache مانند مدل سبیل ساده و استاندارد است، با این تفاوت که دنباله های سبیل به سمت پایین و اغلب تا چانه ادامه می یابند.

4. مدل سبیل شورون

مدل سبیل شورون بیشتر در میان نجیب زادگان اروپا مورد استفاده قرار می گرفته است. مدل سبیل Chevron نامی دارد که گویای همه چیز است: یک مدل سبیل پرپشت و بلند که تمام لب بالایی شما را می پوشاند.

معرفی 7 محصول مراقبت ریش و سبیل خبرنگاران

برای داشتن ریش و سبیل همواره مرتب و سالم احتیاج به ابزاری دارید که به شما در مراقبت تمام و کمال از موهای صورتتان یاری نمایند. ما در ادامه تعدادی از آن ها را برای شما آورده ایم:

1. ماشین اصلاح موی صورت کیمی مدل KM-5027

ماشین اصلاح کیمی، یک ماشین اصلاح سبک و قابل حمل با طراحی ارگونومیک و خوش دست است. این ماشین اصلاح مدل KM-5027 از برند کیمی، یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین محصولات در بین مردم و آرایشگران است. ماشین اصلاح کیمی با استفاده از تیغه های پیشرفته از جنس تیتانیوم خود توانایی صفرزنی دارد. بعلاوه از قابلیت خط زنی آن برای خط گذاری ریش، شقیقه ها و پشت گردن هم نمی توان گذشت. از مزیت های ماشین اصلاح مدل KM-5027 از برند کیمی می توان همچنان گفت. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این مدل به صفحه این محصول مراجعه کنید.

2. خودتراش ژیلت مدل Blue3 Comfort بسته 3 عددی

جنس تیغه خودتراش از استیل ضد زنگ است. به علت طراحی خوبش، بسیار خوش دست و سبک است. برای استفاده روزانه آقایان مناسب است.

3. اتو ریش روزیا مدل 7111

اتو ریش روزیا مدل 7111 دستگاهی برای صاف کردن موهای ریش و حتی موهای سر است. درجه حرارت این اتو ریش قابل تنظیم است. از این دستگاه می توانید برای استایل ریش های کوتاه و بلند خود بهره ببرید. طراحی ارگونومیک دستگاه و وزن سبک آن به گونه ای است که به راحتی در دست جا می گیرد و دست را خسته نمی نماید.

4. روغن ریش گراندو مدل Myrtus و Rosemary حجم 30 میلی لیتر

روغن ریش گراندو مدل Myrtus و Rosemary در حجم 30 میلی لیتر برای مراقبت و محافظت ریش و سبیل شما از خشکی و زبری، بدحالتی، موخوره، خارش و حتی شوره مناسب است. این روغن ها گیاهی، ویتامینه و فاقد پارابن، گلوتن و الکل هستند. استفاده از روغن ریش گراندو به موهای ریش شما درخشندگی، خوش حالتی و نرمی کافی را می بخشد. بعلاوه باعث خوشبو شدن ریش و سبیل شما می گردد.

راهنمای استفاده: دست ها، صورت و موهای صورت خود را به خوبی بشویید. سپس چند قطره از روغن ریش گراندو را کف دست خود ریخته و بر روی موهای ریش و پوست صورتتان به خوبی ماساژ دهید تا کاملاً جذب گردند. می توانید این کار را حداقل 2 بار در روز تکرار کنید.

5. فوم اصلاح کاسپین مدل Sensitive Skin حجم 200 میلی لیتر

فوم اصلاح کاسپین فاقد الکل و به همین دلیل برای پوست های حساس مناسب است. بعد از استفاده از کف اصلاح، هیچ نوع التهاب، سوزش و سرخی بر روی پوستتان ایجاد نمی گردد. فوم اصلاح کاسپین دارای ترکیبات ضدباکتری در ساختار خود است. در نتیجه بعد از اصلاح، پوست شما جوش نخواهد زد.

6. روغن تقویت نماینده ریش و سبیل گیاه قانون مدل 01 حجم 30 میلی لیتر

حجم روغن ریش و سبیل قانون 30 میلی لیتر است. یک روغنی ترکیبی با فرمولاسیونی دقیق و اختصاصی و فاقد ترکیبات حساسیت زا و مواد افزودنی همانند الکل و پارافین است. روغن قانون را می توانید برای تقویت ریش و سبیل خود، بهبود کم پشتی و ریزش ریش، به عنوان نرم نماینده و حالت دهنده، جهت بهبود موخوره و شوره ریش و سبیل، برطرف خشکی پوست صورت و بعلاوه به عنوان براق نماینده و خوشبونماینده ریش و سبیل بهره ببرید.

راهنمای استفاده: می توانید به صورت روزانه از این روغن بهره ببرید. قبل از استفاده حتما صورت و دست های خود را با آب ولرم کامل بشویید.

برای تقویت ریش و سبیل خود و بهبود ریزش، چند قطره روغن را بر روی ریشه موهای صورتتان ماساژ دهید. بهتر است تا سه ساعت پس از مصرف، ریش و سبیل خود را نشویید. البته اگر پوستی چرب و مستعد آکنه دارید، می توانید زودتر نسبت به شست وشو صورتتان اقدام کنید.

برای نرمی و حالت دهی ریش و سبیل و بهبود موخوره، چند قطره از روغن را بین دو کف دستتان گرم نموده و به آرامی در جهت رویش مو ماساژ دهید.

7. شانه اصلاح ریش

شانه اصلاح ریش یک شانه مخصوص برای حالت دادن به موهای ریش و سبیل شما است. می توانید با استفاده از آن، زاویه خط زیر گلو و زاویه خط بالای ریش را تنظیم کنید. بعلاوه با استفاده از شانه اصلاح می توانید خط کنار گوش را نیز مرتب کنید. این شانه قابل استفاده برای حالت دادن انواع مدل ریش مردانه است.

سخن پایانی

در این مقاله انواع مدل ریش و انواع مدل سبیل مردانه را با هم آنالیز کردیم تا بتوانیم به شما برای یافتن برترین استایل مناسبتان یاری کنیم. بعلاوه 7 محصول مراقبت از ریش و سبیل را آنالیز کردیم تا به شما در انتخاب محصول مناسب برای ریش و سبیلتان یاری کنیم.

منابع: thebeardclub, gillette

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 آذر 1402 بروزرسانی: 23 آذر 1402 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1474

به "11 مدل ریش مردانه شیک و مجذوب کننده که همواره ترند خواهند بودسخن پایانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 مدل ریش مردانه شیک و مجذوب کننده که همواره ترند خواهند بودسخن پایانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید