16 منطقه زیبا و اسرار آمیز در برزیل

به گزارش چای قند پهلو، کشور برزیل سرزمین ملت های مختلف و شگفت انگیز است که هم به سبب زمین این منطقه و هم مردم ساکن در آن بسیار منحصربه فرد است. علاوه بر سواحل زیبای این کشور، بسیاری از منطقه ها رؤیایی و پررمزوراز در این منطقه وجود دارد که واقعاً ارزش کاوش و بازدید دارد. در این مقاله به معرفی 16 مکان زیبا و اسرار آمیز و مردم محلی آن می پردازیم تا با بعضی از موارد شگفت انگیز و منطقه ها متنوع آشنایی پیدا کنید. در ادامه با مجله خبرنگاران همراه باشید.

16 منطقه زیبا و اسرار آمیز در برزیل

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

جنگل های غوطه ور در آب در آمازون

این جنگل ها، از معروف ترین جنگل های بارانی در دنیا بوده و بعلاوه دارای جمعیت گردشگری قابل توجهی است. بازدید از این جنگل ها به طور فزاینده در حال رشد بوده و در نظر بازتماشامایندگان، بسیار محبوب است. ورودی اصلی آمازون، شهر ماناوس است که شهرستانی در دل جنگل بوده و دولت راهکارهایی برای راهنمایی گردشگر ها به این منطقه صورت داده است. تورها و مسافران تمایل زیادی به بازدید از جنگل ها، درختان و رودخانه ریو نگرو دارند. بعضی از مردم محلی اعتقاددارند که این منطقه مورد سو استفاده قرارگرفته و تمام موارد مربوط به حفاظت از محیط زیست، در آن رعایت نمی گردد. برای کشف منطقه آمازون و بدون آسیب رساندن به زیست بوم، برترین منطقه ها مخصوص گردشگری در استخدام زیست شناسان بوده و راهنماهای محلی هم یاری زیادی به گردشگران و کاوش گران می نمایند. تماشای جنگل غوطه ور در آب، بسیار لذت بخش و تماشای است.

ترینیداد

این منطقه شامل بخشی ساحلی و خارج از محدوده مسکونی است که مردم محلی در آن سکونت دارند. منطقه آرام و محبوب بازتماشامایندگان که دارای سواحل و جاده های بی نظیری است. هرچند در زمان هجوم گردشگران به این منطقه ترافیک محلی ایجادشده و کمی دچار ازدحام می گردد. در طول هفته و سراسر سال از این منطقه زیبا بازدید می گردد. شما در این منطقه می توانید از منظره ها طبیعی و زیبای سواحل کاچاداکو، کپیله و رانجوسو می لذت ببرید. این منطقه ها نسبتاً دارای جمعیت کمتری است. جنگل های بارانی و جنگل پررمزو راز از شگفتی های این سرزمین است. شما می توانید به وسیله ریودوژانیرو به و با چهار ساعت زمان به پاراتی رفته و سپس از پاراتی در یک جهت 40 دقیقه ای به منطقه ترینیداد وارد شوید. شما می توانید با اقامت در هتل زیبای گارنی به تماشا این بهشت زیبا بروید.

پتروپلیس

به وسیله جهت ریودوژانیرو می توان به راحتی به پتروپلیس رفته و در آنجا با منظره ها حیرت انگیزی از آبشارها و کوه های زیبا روبرو شد. این منطقه مسکونی و طبیعت زیبای آن مدت ها است که دارای ساکنین محلی بوده و درگذشته های دور هم امپراطور برزیل کاخی در این منطقه داشت. پل ها، کانال ها و پارک های جنگلی زیادی در این منطقه وجود دارد.

جزیره ایلها دو ماراجو

این جزیره با وسعتی همچون سوئیس یکی دیگر از منطقه ها زیبا و پنهان مانده در برزیل است. این منطقه در شمال کشور برزیل قرار داشته و یکی از بزرگ ترین جزایر زیبای دنیا است. این جزیره در میان رودخانه ای خروشان شکل گرفته است که منظرهی بی نظیر دارد. تنوع طبیعت زیبا در این منطقه بسیار زیاد و بوفالوهای بزرگ الجثه در آب های این جزیره زندگی می نمایند. این بوفالوها بخش عمده ای از فرهنگ مردم محلی دو مارجو را در فستیوال ها به عهده ه دارند. این حیوانات اساساً جایگزین اسب برای این مردم محلی شده است. مسافران در این منطقه به کاوش در منطقه ها استوایی و سوار بر قایق های زیبا شده و یا با کشتی از اسکله 9 وارد سالوارترا شده و در بندر کامبرا پیاده شده و به وسیله تاکسی و یا کامیون این محله می رسند.

ریو بونیتو

کمتر از 100 کیلومتر خارج از برزیل و در کنار ریودوژانیرو، منطقه رؤیایی و زیبای ریوبونیتو است که باشکوهی از جنگل های زیبا و سواحل متنوع مشاهده می گردد. جهت پیاده روی در این منطقه سرشار از گیاهان و جانواران تا آبشارها بوده و کشف موجودات زیبا در دل جنگل و سطوح شیب دار برای ماجراجویان لذت بخش است. این منطقه، از اواسط شکل گرفته است.

کاپادا دو ویدروس

این پارک ملی و ایالتی در منطقه گویاس، دارای انواع زیبایی های طبیعی و سه ساحل زیبا و منحصربه فرد است. یکی از شگفتی های این منطقه، درختان خرما در کنار سواحل است و خیره نماینده ترین منظره ها آن فلات باستانی و سنگ ماسه های زیبا است که تصور می گردد از سیاره ای دیگر آمده اند. خاک غنی از سنگ های بلوره ای در این منطقه وجود دارد.

آلتر دو چاو

این جزیره زیبای شناور در آب و در قلب جنگل های برزیل، در شش ماه از سال دارای زیباترین تنوع آب و هوایی و منظره رؤیایی از حیات طبیعی است. این جزیره به جزیره عشق معروف بوده و واقع در کنار رودخانه تاپاجوس بوده دارای شن و ماسه های شفاف و سفید است. این جزیره، دارای تالاب های سبز و مناسب برای پیاده روی است. سواحل این جزیره تماشای و با جمعیت محلی کمی جزیره ای آرام و دور از هیاهو است.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 931

به "16 منطقه زیبا و اسرار آمیز در برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 منطقه زیبا و اسرار آمیز در برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید