برگزاری نخستین جشنواره خوشمزه ها در برج میلاد تهران

به گزارش چای قند پهلو، جشنواره خوشمزه ها، هم زمان با گرمای باورنکردنی تابستان سال جاری، از 10 مرداد ماه شروع شده و تا 29 ماه جاری در برج میلاد تهران میزبان خانواده ها و دوستداران بستنی است.

برگزاری نخستین جشنواره خوشمزه ها در برج میلاد تهران

هم زمان با اوج گرمای تابستان در مردادماه امسال، نماد مدرن مرکز اقدام به برگزاری جشنواره خوشمزه ها با موضوع بستنی، نوشیدنی، کیک، شکلات و... نموده است. سعید ناظم دلیگانی، دبیر اجرایی جشنواره خوشمزه ها، در رابطه با برگزاری این جشنواره به خبرنگاران چنین گفت:

قبلا چند دوره نمایشگاه بستنی برگزار شده بود؛ ولی این برای نخستین بار است که جشنواره ای با موضوع خوراکی های فصلی بر پایه بستنی برگزار می گردد و به شدت مورد استقبال بازدیدنمایندگان قرار گرفته است.

طبق اظهارات دلیگانی، با وجود موضوع بستنی در این جشنواره، کلیه ذائقه ها مدنظر قرار گرفته و خوراکی های تابستانی متنوعی از جمله ترشک و لواشک، نوشیدنی های متنوع شامل شربت های سنتی ایرانی و... نیز در غرفه ها عرضه می شوند.

البته در کنار بخش خوراکی، برنامه های شاد و مفرحی مانند موسیقی زنده و اجرای پایکوبی های محلی، حضور عروسک های بستنی و... فضای شادی را برای بازدیدنمایندگان فراهم نموده است.

دبیر اجرایی جشنواره درباره اندازه بازدید و استقبال علاقه مندان به خبرنگاران گفت:

بازدید مردم از ابتدای برگزاری بیش از حد انتظار بوده و از طرفی، استقبال و کار رسانه ای اجرا شده در این زمینه باعث جلب رضایت خاطر مسئولان برگزاری جشنواره نیز شده است. ازاین رو، قرار بر این شده تا جشنواره تمدید شده و دور دوم آن از تاریخ 21 تا 29 مردادماه ادامه پیدا کند.

این جشنواره دارای محفلی خانوادگی است که یکی از برنامه های آن برگزاری مسابقه ای برای انتخاب برترین محصولات ایرانی در حوزه بستنی و آبمیوه و شکلات، بر اساس آرای بازدیدنمایندگان است؛ پس از داوری شهروندان، تندیس برترین بستنی از نگاه مردم به آن محصول اعطا خواهد شد. بعلاوه، بچه ها می توانند از نزدیک با نحوه ساخت بستنی و آشنایی با طعم های مختلف آن آشنا شوند.

علاوه بر این، قرار است تا در دور تازه جشنواره اندکی تغییر ایجاد گردد و برنامه های جانبی تازهی از جمله حباب بازی به همراه چند شرکت نماینده تازه (فعال در حوزه بستنی) نیز به آن افزوده شوند. نکته قابل توجه اینکه بستنی های عرضه شده در این جشنواره، محصولات نشان های ایرانی است که با رنگ های طبیعی و بدون اسانس تهیه شده اند.

دبیر اجرایی جشنواره در انتها سخنان خود توضیح داد که:

هدف اصلی این جشنواره جلب رضایت مردم و فراهم کردن فضایی شاد بوده و به علت این استقبال گرم دوره های بعدی جشنواره به صورت فصلی ادامه پیدا می نمایند. در این رابطه، برگزاری این جشنواره در فصل زمستان به صورت گرم حتمی است.

جشنواره خوشمزه های تهران تا 29 مردادماه از ساعت 17 تا 24 همه روزه در آبراه شرقی برج میلاد میزبان بازدیدنمایندگان است. برج میلاد یکی از جاهای دیدنی تهران است و با ارتفاع 435 متر ششمین برج بلند تلویزیونی و مخابراتی جهان محسوب می گردد. این برج در میان بزرگراه های شیخ فضل الله، همت، حکیم و چمران واقع شده است.

برترین راه برای دسترسی به برج میلاد، استفاده از بزرگراه های یاد شده است. برای رسیدن به برج میلاد می توانید از از بزرگراه شیخ فضل الله نوری وارد ورودی بزرگراه همت و کنارگذر برج میلاد شوید. از بزرگراه های حکیم هم یک خروجی اختصاصی برای برج میلاد تعبیه شده است. در بزرگراه همت شرق نیز می توان پس از عبور از پل کابلی اختصاصی برج میلاد، به این برج رسید.

علاوه بر این، بازدیدنمایندگان می توانند در ازای پرداخت هزینه ای ناچیز، از پارکینگ اختصاصی برج میلاد به هنگام بازدید استفاده نمایند.

منبع: کجارو
انتشار: 20 فروردین 1401 بروزرسانی: 20 فروردین 1401 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1173

به "برگزاری نخستین جشنواره خوشمزه ها در برج میلاد تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نخستین جشنواره خوشمزه ها در برج میلاد تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید