تست روانشناسی پشتکار؛ میزان پشتکار خود را بسنجید

به گزارش چای قند پهلو، تست پشتکار یک تست خوب برای محک زدن اراده و سماجت شما بر سر جنگ با شرایط سخت است. شما خودتان هم به خوبی می دانید که چقدر پشتکار دارید، ولی شک نداشته باشید زدن تست میزان پشتکار و سپس مطالعه اطلاعات پس از آن شما را به نتایج جالبی خواهد رساند.

تست روانشناسی پشتکار؛ میزان پشتکار خود را بسنجید

خبرنگاران | سرویس روانشناسی - آیا کارتان را آنقدر ادامه می دهید تا به پیروزیت برسید؟ آیا برای پیدا کردن جواب یک مساله به شدت کوشش می کنید و حوصله به خرج می دهید؟ بیایید ببینیم پشتکار یعنی چه؟ شما به چه میزان از این صفت عالی بهره مند هستید و چه راه هایی برای کسب این صفت عالی وجود دارد؟

پشتکار چیست؟

پشتکار انرژی ای است که به انسان انگیزه می دهد تا اهدافش را دنبال کند. نیرویی است که به سرباز امکان می دهد به سوی هدفش پیش برود، به عاشق امکان می دهد در پی معشوق باشد و ورزشکار را تشویق می نماید تا زودتر به خط انتها برسد.

پشتکار و استقامت هم مانند سایر ویژگی ها در هر کس به اندازه ای وجود دارد و همین سبب شده برخی در کارهایشان پیروز تر از دیگران عمل نمایند. پشتکار باعث شده است که بسیاری از اشخاص نامدار به هدف خود برسند. برای مثال به توماس ادیسون توجه کنید. او در سال 1879 بعد از چند هزار بار آزمایش توانست لامپ روشنایی را اختراع کند. پشتکار و استقامت در اشخاص دیگری هم وجود داشته است، که از جمله می توان به ماری کوری و کشف رادیوم اشاره نمود، همین طور دکتر جونس سالک که واکسن فلج اطفال و یا الکساندر گراهام بل که تلفن را اختراع کردند.

البته تنها اشخاص نامدار نیستند که از پشتکار فراوان برخوردارند. همه ما با مشکلاتی درگیر و به دنبال اهدافی هستیم که داشتن پشتکار می تواند مشخص نماینده شکست و پیروزیت ما در مواجهه با آنها باشد.

تست آنلاین روانشناسی سنجش میزان پشتکار

⇓⇓⇓

تست روانشناسی سنجش میزان پشتکار (سوالات تشریحی)

آیا به استقبال چالش ها می روید و یا دست می کشید و تسلیم می شوید؟ برای اینکه بدانید دامنه پشتکار و استقامت شما چه اندازه است پرسشنامه زیر را تکمیل کنید:

1- کوشش اشخاص در انجام دادن کاری که برایشان سخت است، نتیجه مثبتی نمی دهد.

درست (0 امتیاز) غلط (1 امتیاز)

2- من بیش از دیگران از شکست خوردن متنفرم.

درست (1 امتیاز) غلط (0 امتیاز)

3- هر چه امکان شکست در کاری بیشتر باشد، عزم من برای انجام دادن آن کمتر می گردد.

درست (0 امتیاز) غلط (1 امتیاز)

4- من شهرت دارم که برای احقاق حقوق خودم کوشش می کنم.

درست (1 امتیاز) غلط (0 امتیاز)

5- بهتر است آدم کار های ساده متعددی را انجام دهد، تا اینکه چند کار سخت را به سامان برساند.

درست (0 امتیاز) غلط (1 امتیاز)

6- بخت و اقبال در مشخص پیروزیت نقش مهم و مشخص نماینده دارد.

درست (0 امتیاز) غلط (1 امتیاز)

7- نسبت به دیگران من هدف های سطح بالاتری برای خودم در نظر می گیرم.

درست (1 امتیاز) غلط (0 امتیاز)

8- کسانی که در کارشان پیروز می شوند به جای دست ها از مغزشان بهره می گیرند.

درست (1 امتیاز) غلط (0 امتیاز)

9- اینکه برای خودم کار می کنم یا برای دیگران، در میزان کوششم تغییری ایجاد نمی نماید.

درست (0 امتیاز) غلط (1 امتیاز)

10- وقتی با کار ناخوشایندی روبرو می شوم، بیش از دوستانم مسامحه می کنم.

درست (0 امتیاز) غلط (1 امتیاز)

تفسیر نتایج تست پشتکار

امتیاز نتیجه
امتیاز 8 تا 10شما بسیار سخت کوش هستید و برای رسیدن به اهداف تان کوشش می کنید.
امتیاز 4 تا 7شما پشتکار متوسطی دارید.
امتیاز 0 تا 3

شما به آسانی تسلیم می شوید و دست از کار می کشید. سعی کنید وقتی به مسئله ای برمی خورید مداومت به خرج دهید. با کمی پشتکار می توانید به نتایجی برسید که هرگز تصورش را نمی کردید.

پشتکار و میل به پیروزیت

دکتر گیلفورد، استاد سابق دانشگاه کالیفرنیای جنوبی معتقد است که پشتکار یکی از ویژگی های مهم شخصیتی اشخاص است. دکتر گیلفورد در کتابش با عنوان شخصیت، پشتکار را میل به پیروزیت معنی می نماید. اشخاص با پشتکار میل شدیدی دارند که شناخته شوند و شهرت به دست آورند. آن ها دوست دارند که حوادث هر چه سریع تر اتفاق بیفتد. به اعتقاد آن ها کسب درآمد هدفی مهم در زندگی است. این اشخاص به ندرت از فرصتی برای پیروز شدن در کاری می گذرند، حتی اگر این پیروزیت کاری سخت باشد. این اشخاص معتقد نیستند که کوشش برای دستیابی به اهداف ساده متعدد، مساوی کوشش برای دستیابی به چند هدف سخت است.

در نظر افراد سخت کوش بخت و اقبال و معجزه در رسیدن به پیروزیت نقشی ندارد. اشخاص با پشتکار برای خود اهداف سطح بالا در نظر می گیرند و بعد برای تحقق آن ها می کوشند. آنان نسبت به اشخاص متوسط و معمولی کمتر مسامحه می نمایند. پشتکار زیاد را می توان در هنرمندانی دید که برای رسیدن به شهرت و اعتبار کوشش می نمایند و نیز دانشجویانی که پر کوشش درس می خوانند؛ و فروشندگانی که به مراتب بیش از سهمیه خود فروش می نمایند.

راه های تقویت اراده و پشتکار

تقویت یک سری عادت ها در زندگی منجر به تقویت پشتکار در انسان می شوند در حالی که ممکن است احساس کنید این عادات ربطی به پشتکار ندارند. برای تقویت پشتکار شما باید:

1- به اندازه کافی بخوابید. احساس خستگی خود یک بهانه است برای دور زدن کارها.

2- مدیتیشن کنید. روح شما هم مانند هر انسان دیگری به بازپروری احتیاج دارد.

3- ورزش کردن را آغاز کنید. عقل سالم در بدن سالم!

4- فیبر بیشتری در رژیم غذایی تان بگنجانید. غذا های گیاهی به عملکرد مغز و افزایش کیفیت خواب شما یاری بسیاری می نمایند.

5- کار های مهم تر را اول انجام دهید. یعنی درست زمانی که بمب انرژی هستید.

6- برخی از کار ها را به عادت تبدیل کنید. هر کاری را بتوانید 21 روز مرتب انجام دهید تبدیل به عادت شما می گردد.

7- در محیط اطرافتان تغییر ایجاد کنید. حالا یا با تغییر دکوراسیون یا افزودن موسیقی به فضای اطراف یا هر راه حل دیگر که به ذهنتان می رسد.

8- سعی کنید یاد بگیرید دلسوز خودتان باشید. خود انتقادی بس است! هر چه بیشتر از خودتان کفری شوید کمتر دست و دلتان به کار می رود.

9- با افرادی معاشرت کنید که می بینید با شما خواسته های مشترک زیادی دارند. همین ها هستند که باعث تقویت پشتکار شما می شوند.

سخن آخر

داشتن پشتکار شما را از خیل بزرگ انسان هایی که بی اراده ایستاده اند تا زندگی برایشان تصمیم بگیرد جدا می نماید و به شما حس قدرت می دهد. شاید فکر کنید کسب این صفت مشکل است، ولی با خودتان صادق باشید، نداشتنش می تواند خیلی سخت تر باشد! چون شما مجبور به تحمل تبعات بی ارادگی می شوید. تبعاتی که مسلما برای هر شخصی ناخوشایند است.

منبع: setare.com
انتشار: 13 اسفند 1399 بروزرسانی: 13 اسفند 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 637

به "تست روانشناسی پشتکار؛ میزان پشتکار خود را بسنجید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست روانشناسی پشتکار؛ میزان پشتکار خود را بسنجید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید