تصاویر ، توهین عجیب به معلمان زن در اندیمشک! ؛ توزیع زشت هدایا جنجالی شد ، واکنش مدیرکل آموزش و پرورش

به گزارش چای قند پهلو، فیلم منتشرشده در فضای مجازی را مشاهده کردم و دستور آنالیز موضوع را داده ام. بی احترامی به قشر معلم را اصلاً نمی پسندم و قطعا تا حصول نتیجه موضوع را پیگیری می کنم.

تصاویر ، توهین عجیب به معلمان زن در اندیمشک! ؛ توزیع زشت هدایا جنجالی شد ، واکنش مدیرکل آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگاران، در فضای مجازی فیلمی با عنوان توزیع هدایا بین معلمان در اندیمشک منتشر شده که به دور از شأن و منزلت معلمان است.

مسعود حمیدی نژاد مدیرکل نو آموزش و پرورش خوزستان در این باره گفت: فیلم منتشر شده در فضای مجازی را مشاهده کردم و در این باره بلافاصله تیم های بازرسی را برای روشن شدن این موضوع به شهرستان اندیمشک اعزام کردم. نتیجه این بازرسی شنبه هفته آینده اعلام می گردد.

وی با بیان اینکه برگزاری این مراسم به وسیله آموزش و پرورش نبوده است گفت: بی احترامی به قشر معلم را نمی پسندم. شأن، منزلت و جایگاه معلم بالاست و قطعاً تا حصول نتیجه پیگیر این موضوع هستیم.

پیمان جهانگیری فرماندار شهرستان اندیمشک نیز به خبرنگار تسنیم گفت: من این فیلم را ندیده ام اما مراسم باشکوهی با حضور 4 هزار معلم انجام شد و هدایای معلمان نیز در سالن و در کمال احترام به آنها تحویل داده شد.

وی درباره تجمع افراد دور یک خودرو و نوع تحویل هدایا گفت: شاید افرادی که دور ماشین هستند افراد متفرقه و غیرمعلم باشند و هدیه گرفته اند.

یکی از معلمانی که در این جشن حضور داشته است، به خبرنگار تسنیم گفت: جشن خوبی برگزار گردید اما تنها ایرادی که به این جشن وارد است بحث ورود افراد غیرفرهنگی و بی نظمی در توزیع هدایا است. زمانی که قصد ورود به سالن را داشتیم افرادی بودند که متوجه شده بودند قرار است اینجا هدیه توزیع بگردد و به هر طریقی که توانستند سعی کردند خود را وارد سالن نمایند. برای بسیاری از همکاران تعیین بود که این افراد اصلا معلم نیستند. حتی زمانی که یک خانم مسن خواست همراه من وارد سالن بگردد و مانع او شدند، بدون اینکه شناختی نسبت به من داشته باشد شروع کرد به نفرین کردن ما.

وی با اشاره به اینکه جمعیت زیادی در سالن حضور داشت گفت: اواسط برگزاری برنامه بود که توزیع هدایا شروع شد و با توجه به جمعیت زیادی که در سالن حضور داشتند، هدیه ها تمام شد و به تعدادی از معلمان هدیه نرسید. مسئولان از معلمان عذرخواهی کردند و قرار شد تا دقایقی دیگر، باقی هدایا نیز توزیع گردد. افراد مترفقه هم در سالن و هم بیرون سالن حضور داشتند و همسر من حتی نتوانسته بود با خودرو نزدیک محل برگزاری مراسم گردد و به من گفت باید مقداری از مسیر را پیاده برگردی. هنگام خروج از سالن نیز افرادی را دیدم که شرایط سن و سال و ظاهرشان کاملا تعیین بود که جزو قشر فرهنگی نیستند اما در دستشان هدایایی بود که قرار بود به معلمان داده گردد.

این معلم اندیمشکی به اصل ماجرا که توزیع هدایا به معلمان از روی خودرو بود اشاره نمود و گفت: ماشینی که در حال توزیع هدایا است مربوط به آموزش و پرورش بود اما وقتی داخل سالن اعلام کردند که هدایا تمام شده، عده زیادی از حاضران در سالن چه معلمان و چه افراد متفرقه شروع به ترک سالن کردند و به نظرم وقتی با خودروی حامل هدایا در بیرون سالن روبرو شدند، به سمت خودرو رفتند تا هدایا را تحویل بگیرند که این اتفاق رخ داد.

وی با بیان اینکه تنها ایراد این مراسم، توزیع به شدت نامناسب و بی نظم هدایا بود گفت: مسئولان برگزاری می توانستند هنگام توزیع هدایا سهم هر مدرسه را به مدیر آن مدرسه اهدا می کردند یا هنگام ورود کارت شناسایی و... درخواست می کردند تا این اتفاقات رخ ندهد.

این معلم گفت: این حق جامعه فرهنگی نبود که به خاطر بی نظمی در برگزاری یک مراسم و انتشار چنین فیلمی، مردم آنها را با مطلب طنز و تمسخرآمیز خطاب قرار دهند. برای ما هدیه مهم نبود چون شأ و منزلت معلمان فراتر از این هدایا است. با یک برنامه ریزی و نظم بهتر جلوی تمام این اتفاقات ناخواسته گرفته می شد و تمام مراسم به حاشیه نمی رفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1402 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1411

به "تصاویر ، توهین عجیب به معلمان زن در اندیمشک! ؛ توزیع زشت هدایا جنجالی شد ، واکنش مدیرکل آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، توهین عجیب به معلمان زن در اندیمشک! ؛ توزیع زشت هدایا جنجالی شد ، واکنش مدیرکل آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید