توقف ارزیابی وسع برای متقاضیان بیمه سلامت رایگان

به گزارش چای قند پهلو، تهران (پانا) - مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت طبق مصوبه ستاد ملی کرونا ارزیابی وسع به دلیل شیوع بیماری کرونا تا سرانجام سال جاری برای متقاضیان بیمه رایگان که قصد دارند از خدمات بخش دولتی استفاده نمایند، متوقف شد.

توقف ارزیابی وسع برای متقاضیان بیمه سلامت رایگان

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان بیمه سلامت، داود حاج قاسمعلی گفت: براین اساس طبق ابلاغ به ادارات کل استانی ، ارزیابی وسع برای روستائیان، متقاضیان جدید و بیمه شدگان بیمه سلامت همگانی، در صورتی که خدمات شان محدود به بخش دولتی باشد، متوقف شده و به صورت رایگان می توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران اضافه نمود: این افراد در صورتی که بیمه رایگان دریافت نمایند، صرفا می توانند به بخش های دولتی سرپایی و بستری بیمارستان ها مراجعه نمایند.

حاج قاسمعلی گفت: اگر کسی متقاضی استفاده از خدمات بخش خصوصی باشد، باید ارزیابی وسع گردد و یا بنابر خوداظهاری سرانه مصوب یک سال را پرداخت کند.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران اضافه نمود: همچنین افراد در صورت اعلام ارزیابی وسع از سوی وزارت رفاه در صورتی که مشمول دهک 4، 5 و 6 باشند، می توانند دفترچه بیمه ایرانیان را با پرداخت 50 درصد دریافت نمایند و از این پوشش بیمه ای برای مراجعه به بخش خصوصی هم استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 527

به "توقف ارزیابی وسع برای متقاضیان بیمه سلامت رایگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف ارزیابی وسع برای متقاضیان بیمه سلامت رایگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید