ثوری: تعویق یک ساله المپیک توکیو را به فال نیک می گیریم، برای کسب نخستین مدال المپیک دورخیز خواهیم کرد

به گزارش چای قند پهلو، رئیس فدراسیون بوکس گفت:کسب مدال المپیک را دور از دسترس نمی بینم و به همین دلیل تعویق یک ساله مسابقات المپیک 2020 را به فال نیک می گیریم.

ثوری: تعویق یک ساله المپیک توکیو را به فال نیک می گیریم، برای کسب نخستین مدال المپیک دورخیز خواهیم کرد

حسین ثوری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره عملکرد فدراسیون بوکس در سال 98 گفت: سال گذشته با توجه به تحریم های ظالمانه ای که علیه کشور ما رخ داده بود، از لحاظ اقتصادی سال بسیار سختی برای ما بود، اما با این وجود توانستیم از پس سختی ها بربیایم. اتفاقات زیادی در بوکس کشور در سال 98 افتاد و ما تابوهای زیادی را در بوکس ایران شکستیم.

وی توضیح داد: بوکس در نیروهای مصلح نهادینه شد که برای ما بسیار حیاتی بود. اینکه بوکس را در بحث کارگری و توسعه همگانی به جامعه معرفی کردیم و توانستیم بوکس را از صداوسیما پخش کنیم برای ما حیاتی بود. افزایش جمعیت ورزشکاران سازمان یافته ما نسبت به سالیان گذشته دو برابر شد که برای ما دستاوردهای بسیار خوبی بود. به واسطه برگزاری مسابقات مختلف و در رده های سنی متفاوت توانستیم شور و نشاط خاصی را از لحاظ بوکس در کشور ایجاد کردیم.

رئیس فدراسیون بوکس یادآور شد: با همه مسائل، اعزام های خوبی در تمامی رده های سنی صورت گرفت و تمام کشور مصمم شدند که بوکس می تواند به عنوان یک ورزش اثرگذار در کشور مطرح باشد. هیچ وقت سابقه نداشته در یک سال تمام رده های سنی به مسابقات اعزام شوند. شاید بعضی انتقاد نمایند که حاصل این اعزام ها چه نتایج و دستاوردهایی بوده است که باید بگویم بذری که با اعزام تیم ها پایه و مستعد کشور پاشیده شده است تا چند سال بوکس ایران را تأمین خواهد نمود.

ثوری خاطر نشان کرد: تا به امروز 30 تا 40 بوکسور آینده ساز ما به مسابقات آسیایی و برون مرزی اعزام شده و تجربه کسب کردند. این اعزام ها می تواند پشتوانه بوکس ایران را تأمین کند. از همه مهمتر در رده سنی بزرگسالان اگر میانگین سنی تیم کشورمان را در نظر بگیریم به جز روزبهانی، سایر ملی پوشان در میانگین سنی 19 تا 23 سال قرار دارند و سال های سال این نفرات می توانند برای بوکس کشور افتخارآفرینی نمایند.

وی درباره کسب دو سهمیه المپیک گفت: خدا را شکر سال 98 خاتمه خوشی داشت و با نتیجه ای که مدنظر ما بود، همراه شد. در مسابقات گزینشی المپیک حداقل یک سهمیه مسجل دیگر ما را ندادند و ما می توانستیم حتی بیشتر از این در راستا کسب سهمیه المپیک پیروز باشیم. با این وجود کسب دو سهمیه نتیجه خوبی برای بوکس ما بود و ما همچنان شانس اضافه کردن تعداد سهمیه های خود را داریم.

رئیس فدراسیون بوکس توضیح داد: سال 98 را علی رغم مسائل و مسائل با یاری دوستان و عزیزانی همچون سیامک صالحی، نایب رئیس فدراسیون پشت سر گذاشتیم. صالحی انصافاً به عنوان یک نیروی اثرگذار در بخش تأمین منابعی که در اختیار نداشتیم نقش آفرینی کرد و سهم پررنگی در پیروزیت تیم ما داشت. هیچ گاه سابقه نداشته است که یک سال تمام حقوق ملی پوشان را ماه به ماه پرداخت کنیم و امیدوارم در امسال نیز به همین سبک ادامه دهیم. از دوستان دیگر به ویژه حمید قبایی زاده، دبیر فدراسیون بوکس که در این مدت با ما از سر اخلاص کار کرد نیز تشکر می کنم.

ثوری درباره مهمترین مسائل فدراسیون بوکس گفت: در آغاز دوران مدیریت خود با چالش هایی روبه رو بودم و باید خیلی از موارد و تنگاها رفع می شد و کارهای زیادی را انجام می دادم. نباید در یک سال اول خیلی به حواشی توجه می کردم و اگر در انتخاب های ابتدایی با تحقیق بیشتری وارد شده بودم، امروز پیروزیت های ما بیشتر می شد. خدا را شاکر امروز به ثبات لازم و دنبال کردن برنامه های خود رسیدیم و مطمئناً شاهد روزهای خوبی برای بوکس کشورمان خواهیم بود.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای کسب مدال المپیک تأکید کرد: کسب مدال المپیک را دور از دسترس نمی بینم و از حالا تعویق یک ساله مسابقات المپیک را به فال نیک می گیریم و این اتفاق را یک فرصت استثنایی برای رسیدن و جبران عقب افتادگی خود می بینیم. مطمئنم خدا ما را یاری خواهد نمود. اگر با یک برنامه خوب پیش برویم، کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست.

رئیس فدراسیون بوکس درباره برنامه های فدراسیون در سال 99 توضیح داد: در سال 99 تمرکز خود را باز هم روی تیم های پایه خواهیم گذاشت و از پشتوانه سازی غافل نخواهیم شد. بخش دیگر ما تمرکز روی ملی پوشان المپیکی و بوکسورهایی که قرار است در مسابقات کسب سهمیه شرکت نمایند، خواهد بود. قطعاً برگزاری و راه اندازی لیگ بوکس نیز از دیگر برنامه های ما خواهد بود.

ثوری درباره تاریخ جدید مسابقات کسب سهمیه المپیک و احتمال تغییر میزبانی این مسابقات از پاریس گفت: قرار است تا دو هفته آینده تاریخ جدید مسابقات گزینشی المپیک اعلام گردد. درباره تغییر میزبان نیز هنوز چیزی معین نشده است و برای ما نیز این موضوع تفاوتی ندارد و مهم تاریخ جدید برگزاری مسابقات خواهد بود تا تمام توان خود را برای پیروزیت بگذاریم. کوشش خواهیم کرد با یاری دوستان وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک اردوی خود را در بوکس خیزترین نقطه جهان برگزار کنیم. ما دست خود را برای کسب نخستین مدال تاریخ المپیک بلند و برای این مهم دورخیز خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 94

به "ثوری: تعویق یک ساله المپیک توکیو را به فال نیک می گیریم، برای کسب نخستین مدال المپیک دورخیز خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثوری: تعویق یک ساله المپیک توکیو را به فال نیک می گیریم، برای کسب نخستین مدال المپیک دورخیز خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید