تور ارزان قطر: جزئیات جذب توریست در جام جهانی قطر

به گزارش چای قند پهلو، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، جزئیات جذب توریست در جام جهانی قطر مطرح شد.

تور ارزان قطر: جزئیات جذب توریست در جام جهانی قطر

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

وزیر میراث فرهنگی و توریستی با اشاره به جریان هماهنگی با دستگاه های ذی ربط در راستای جذب توریستان جام دنیای گفت که در کنار کیش و قشم برنامه هایی برای ورود توریستان به شهرهای مهم ایران در دستور کار است.

عزت الله ضرغامی در حاشیه نشستی در صندوق توسعه ملی به سوال در رابطه با اینکه دستور کار این وزارتخانه برای جذب توریستان چیست و به چه نتیجه ای رسیده، توضیحاتی ارائه داد.

او با بیان اینکه از ابتدای پذیرش مسئولیت خود در وزارتخانه مربوطه ستاد جام دنیای قطر تشکیل شده، گفت: به هرحال این اتفاق بزرگی است که با برنامه ریزی مناسب و هم افزایی نهادهای مختلف نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت و میتوان از این فرصت برای جذب توریستان و بهره برداری در حوزه های مالی، فرهنگی و اجتماعی استفاده کرد.

وزیر میراث فرهنگی و توریستی با بیان اینکه جلسات متعددی بین این وزارتخانه و بازیگران فعال در حوزه های مرتبط تشکیل و هماهنگی هایی بین وزارتخانه هایی مانند امور خارجه، راه و اطلاعات اجرا شده، گفت: در تمامی این دستگاه ها تقریبا آمادگی مناسبی وجود دارد؛ بطوریکه در وزارت راه در خصوص بخش مهم ایرلاین ها پیگیری ها اجرا شده و یا وزارت خارجه تسهیل صدور ویزا در دستور کار است.

ضرغامی با بیان اینکه کوشش بر این است تا جمعیت بزرگی که برای تماشا جام دنیای قطر که ویژگی آن جمع شدن این حجم از جمعیت جوان دنیا در یکجا هست بتوانند به ایران آمده و امکانات لازم را در این مورد فراهم کنیم، یادآور شد: در کیش که فرودگاه سوم ایران است تدارکات خوبی پیش بینی شده و احتیاج به ویزا ندارد و توریستان برای اقامت می توانند استفاده نمایند که در مجموع در منطقه ها آزاد از جمله قشم شرایط فراهم است، بعلاوه این امکان وجود دارد که توریست مستقیم از دوحه به شهرهای مهمی که از سمت ایران مشخص شده، پرواز نموده و در فرودگاه ویزا بگیرد و از اقدامات توریستی استفاده کند.

او در خصوص اینکه آیا تا به امروز پیش بینی دقیقی در خصوص تعداد جذب گردشکر اجرا شده گفت: به هر ترتیب برنامه ریزی های اجرا شده متناسب با شرایط کشور بوده و تا حدودی این ارقام را می دانم ولی اعلام نمی کنم، چرا که باید هماهنگی لازم بین دستگاه ها صورت گیرد. به هرحال محدودیت هایی هم در کشور وجود دارند و ملاحظاتی هست که باید به آن توجه کرد اما زمانی که بتوانیم کاملا هماهنگ شویم، عدد جذب توریست را اعلام خواهیم کرد.

مذاکرات جدی برای انتقال صنعت فرش از وزارت صمت به وزارت میراث

اما در ادامه موضوع ورود صنعت فرش از وزارت صمت به میراث فرهنگی از ضرغامی مورد پرسش نهاده شد و او با اشاره به اینکه برنامه فرش به دلایل مختلف در سالهای گذشته ضعیف بوده و این صنعت افول نموده، یادآور شد: وزارتخانه ما بنا به شرایط آمادگی پذیرش مسئولیت فرش را دارد.

ضرغامی با بیان اینکه تا به امروز مذاکرات متعددی با وزیر صمت داشته، گفت در جزئیات بحث های مختلفی وجود دارد که اگر بتواند آن را رفع نموده و شروط مورد توجه قرار گیرد و پذیرفته گردد، بطور حتم صنعت فرش به وزارت میراث فرهنگی و توریستی منتقل خواهد شد.

منبع: همگردی
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1203

به "تور ارزان قطر: جزئیات جذب توریست در جام جهانی قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان قطر: جزئیات جذب توریست در جام جهانی قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید