خبرنگاران تیم های ارزیاب خسارت و امدادی به سنخواست خراسان شمالی اعزام شدند

به گزارش چای قند پهلو، بجنورد- خبرنگاران- مدیرکل بحران استانداری خراسان شمالی گفت: تیم های ارزیاب خسارت و امدادی پس از وقوع زلزله 5.5 ریشتری بامداد امروز- دوشنبه- به بخش سنخواست شهرستان جاجرم خراسان شمالی اعزام شدند.

خبرنگاران تیم های ارزیاب خسارت و امدادی به سنخواست خراسان شمالی اعزام شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان شاقتصادی، جواد نظری گفت: این تیم ها به محض رسیدن به منطقه گزارش اولیه خسارت احتاقتصادی را اعلام خواهند کرد.

زلزله به بزرگی 5.5 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) نخستین ساعات بامداد روز دوشنبه سنخواست شهرستان جاجرم در جنوب بجنورد مرکز استان خراسان شاقتصادی را لرزاند.

این زلزله در شهرستان بجنورد هم احساس شد.

براساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشور وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در ساعت سه و 34 دقیقه و 35 ثانیه در عمق 16 کیلومتری زمین روی داده است.

مختصات جغرافیایی این زلزله 37.19درجه عرض شاقتصادی و 56.73درجه طول شرقی در 15 کیلومتری سنخواست و 61 کیلومتری بجنورد عنوان شده است.

هنوز گزارشی از خسارات احتاقتصادی این زمین لرزه دریافت نشده است.

استان خراسان شاقتصادی از دیدگاه لرزه زمین ساختی در زون کپه داغ واقع شده است که در این زون گسل های فعال و مهمی وجود دارد، این گسل ها بعضی مواقع با حرکاتی که انجام می دهند موجب وقوع زمین لرزه های مخرب می شوند.

مهم ترین گسل های خراسان شاقتصادی گسل اسفراین است که این گسل با درازای حدود 170 کیلومتر و راستای شمال باختری- جنوب خاوری واقع شده که از حاشیه شمال خاوری شهر اسفراین گذر می نماید.

گسل باغان- گرماب نیز گسلی است با درازای 55 تا50 کیلومتر و راستای شمال، شمال باختری - جنوب، جنوب خاوری واقع است.

براساس آمارهای موجود در سده اخیر 13 زمین لرزه با قدرت بیش از 5.5 ریشتر در خراسان شاقتصادی اتفاق افتاده است.

زمین لرزه ای با قدرت 6.2 درجه ریشتر بهمن سال 1375 و زلزله 5.7 ریشتری اردیبهشت ماه سال 96 در بجنورد و مانه و سملقان، خسارات جانی و اقتصادی در پی داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 836

به "خبرنگاران تیم های ارزیاب خسارت و امدادی به سنخواست خراسان شمالی اعزام شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تیم های ارزیاب خسارت و امدادی به سنخواست خراسان شمالی اعزام شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید