خنثی کردن مین های دریایی با بازوی روباتیک خودران

به گزارش چای قند پهلو، یک شرکت تجاری در آمریکا از فراوری بازوی روباتیکی خبر داده که به صورت خودران قابل استفاده بوده و برای خنثی کردن مین های دریای به کار می رود.

خنثی کردن مین های دریایی با بازوی روباتیک خودران

خنثی کردن مین های دریایی یکی از اقدامات سخت و خطرناک است که شرکت آمریکایی RE2 Robotics برای حل این مشکل یک بازوی روباتیک خودران فراوری نموده است.

فراوری این محصول حاصل انعقاد یک قرارداد 9.5 میلیون دلاری به وسیله این شرکت با اداره تحقیقات نیروی دریایی ارتش آمریکا است. بازوی روباتیک یادشده که از راه دور هم قابل کنترل است، مجهز به نرم افزار بصری رایانه ای برای آنالیز محیط دریا و شناسایی مین هاست. یک نرم افزار دیگر هم ابزار خنثی سازی مین را بر روی مین های دریایی نصب می نماید.

بعلاوه مجموعه ای از حسگرها بر روی بازوی روباتیک مذکور نصب شده تا توان راهنمایی اتوماتیک و آگاهی آن از محیط اطراف افزایش یابد. ربات یادشده بر همین اساس می تواند واکنش های دقیق تری به محیط اطراف نشان دهد.

روبات یادشده می تواند تا عمق 300 متری آب فرو رفته و مین هایی با حداکثر وزن 5.2 کیلوگرم را خنثی نموده و از آب بیرون بکشد. شناسایی و خنثی سازی اتوماتیک مین های زیردریایی در عمق اقیانوس مزیت مهم این ربات است که می تواند جایگزینی برای غواصان باتجربه باشد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 964

به "خنثی کردن مین های دریایی با بازوی روباتیک خودران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خنثی کردن مین های دریایی با بازوی روباتیک خودران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید