در وقت سفارت آمریکا و روز انگشت نگاری چه مدارکی را باید همراه داشته باشیم؟

به گزارش چای قند پهلو، تهیه مدارک حساس ترین مرحله در دریافت ویزای آمریکا است. متقاضیان باید در روز انگشت نگاری مدارک را به صورت ترجمه شده و کامل همراه داشته و به افسر سفارت ارائه دهند. از آنجایی که نقص مدارک رد شدن ویزا را در پی خواهد داشت، این مطلب را به مدارکی که در وقت سفارت آمریکا و روز انگشت نگاری باید همراه داشت اختصاص می دهیم.

در وقت سفارت آمریکا و روز انگشت نگاری چه مدارکی را باید همراه داشته باشیم؟

دریافت به صورت اینترنتی امکان پذیر است. بدین صورت که متقاضیان فرم DS160 را به وسیله وب سایت رسمی سفارت دریافت و پر نموده، سپس محل انگشت نگاری را انتخاب و در نهایت مبلغ سفارت را به صورت اینترنتی پرداخت می نمایند. اما مدارک اعلام شده از طرف سفارت باید به صورت حضوری و در روز انگشت نگاری به افسر سفارت تحویل داده گردد. اینکه در روز انگشت نگاری چه مدارکی را باید تحویل داد، مطلبی ست که در ادامه می خوانیم.

برای مصاحبه ویزای آمریکا به چه مدارکی نیاز داریم؟

دریافت وقت سفارت آمریکا به صورت اینترنتی و به وسیله وب سایت رسمی سفارت انجام می گردد. اما مدارک خواسته شده از طرف سفارت در روز انگشت نگاری به افسر سفارت تحویل داده می گردد.

دقت داشته باشید که مدارک بایستی به صورت کامل ارائه شده و با موارد ذکر شده در فرم DS160 مطابقت داشته باشد. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در فرم و مدارک، درخواست ویزای آمریکا رد خواهد شد.

مدارکی که متقتضیان در روز انگشت نگاری باید همراه داشته باشند به توضیح زیر می باشد.

 • اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام پاسپورت های قبلی
 • فرم دعوت نامه، فرم I-134 یا رزرواسیون هتل
 • ترجمه شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج با طلاق به همراه اصل مدارک
 • مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، ترجمه روزنامه رسمی، آخرین تغییرات و تصمیمات، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، پروانه مطب یا نظام مهندسی، جواز کسب، پروانه بهره برداری، کارت پرسنلی یا بازرگانی، گواهی شورای اصناف و …
 • ترجمه سوابق بیمه
 • ترجمه سند ملکی به همراه اصل سند، مدارک مرتبط با خرید سهام در بازار بورس، خرید اوراق مشارکت و هر سرمایه گذاری اقتصادی دیگر
 • نامه تمکن به انگلیسی Bank Statement
 • پرینت شش ماهه حساب بانکی لاتین
 • ترجمه و اصل کارت انتها خدمت یا معافیت
 • 2 عدد عکس 5*5 رنگی با زمینه سفید
 • DS-160 Confirmation
 • Appointment Confirmation
 • مخصوص متقاضیان F1: فرم I-20، مدارک تحصیلی SEVIS Fee Payment Confirmation
 • مخصوص متقاضیان J1: فرم DS-2019، SEVIS Fee Payment Confirmation
 • برگه معین و واریزی سفارت
 • تأییدیه فرم DS 160

دقت داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی و با مهر مترجم ترجمه گردد.

از کدام کشورها می توان برای دریافت وقت سفارت آمریکا اقدام کرد؟

متقاضیان ایرانی می توانند به وسیله کشورهای همسایه ایران که سفارت آمریکا در آن ها ویزا دارد جهت دریافت وقت انگشت نگاری اقدام نمایند. این مقاصد امارات (دبی، ابوظبی)، ترکیه (استانبول، ترکیه) و ارمنستان (ایروان) را شامل می گردد.

دریافت وقت سفارت آمریکا از ترکیه، امارات و ارمنستان به صورت آنلاین و به وسیله وبسایت رسمی سفارت انجام می گردد. بدین ترتیب که متقاضیان پس از پر کردن فرم سفارت و پرداخت وجه می توانند یکی از مقاصد را انتخاب نموده و در روز و ساعت معین شده همراه با برگه پرداخت وجه و مدارک تکمیل شده به محل انگشت نگاری مراجعه نمایند.

پس از انگشت نگاری و مصاحبه پاسپورت متقاضی همراه با مدارک در سفارت باقی مانده و با تعیین شدن جواب ویزا، متقاضی می تواند به وسیله فرایند پیکاپ پاسپورت خود را دریافت کند.

پیکاپ ویزای آمریکا

پیکاپ ویزا آخرین مرحله دریافت ویزای کانادا است. در واقع سفارت آمریکا با دادن برگه نتیجه ویزا را به متقاضی اعلام می نماید.

در صورتی که با درخواست ویزا موافقت شده باشد، بعد از مصاحبه یک برگه صورتی به شما داده می گردد که بعد از دریافت این برگه، حدوداً دو هفته کاری زمان نیاز است تا سفارت پاسپورت شما را تحویل دهد، می توانید این زمان را در کشور مقصد اقامت داشته باشید، اما با توجه به اینکه هزینه اقامت در کشور مقصد و همچنین مدت زمان آن ممکن است برای متقاضی زیاد باشد، امکان این را دارید که به ایران برگشته و از آژانس های هواپیمایی معتبر بخواهید پاسپورت شما را به ایران برگردانند، این کار به اصطلاح پیکاپ پاسپورت نام دارد.

بدین ترتیب شما نیازی به سفر مجدد به محل انگشت نگاری نداشته و با صرف هزینه اندک می توانید پاسپورتتان را تحویل بگیرید.

قیمت وقت سفارت آمریکا

قیمت وقت سفارت آمریکا با توجه به نوع ویزای درخواستی (ویزای دانشجویی، ویزای توریستی، ویزای پزشکی، فرصت مطالعاتی و …) خدمات ارائه شده و محل انگشت نگاری متغیر است. از آنجایی که خدمات ما در زمینه ویزای توریستی آمریکا می باشد، هزینه ویزا با خدمات پر کردن فرم، دریافت وقت و واریزی سفارت 340 دلار است.

لازم به یادآوری ست که کارشناسان ما شرایط و مدارک را با دقت آنالیز نموده و به شما خواهند گفت که ارائه چه مدارکی احتمال دریافت ویزا را بیشتر خواهد نمود.

این نکات را به خاطر بسپارید

 • زمان مصاحبه شما حدبیشتر 15 دقیقه طول می کشد.
 • با توجه به اینکه بیشتر متقاضیان درخواست ویزای توریستی نوع B1 و B2 را دارند، بنابراین هنگام پر کردن فرم به انتخاب نوع ویزای مورد درخواست خود دقت کنید.

بیشتر بخوانید …

فرم DS 160 ویزای آمریکا چیست؟

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای آمریکا

فرم DS 160 ویزای آمریکا چیست؟

افتخارات آژانس هواپیمایی خبرنگاران

چه ایرلاین هایی از تهران به کانادا پرواز دارند؟

با 10 غذای محبوب در ژاپن آشنا شوید

حمل کدام وسایل در پرواز ممنوع است؟

10 هتل لوکس ایران که باید در آنها اقامت کرد

منبع: ستاره ونک
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 769

به "در وقت سفارت آمریکا و روز انگشت نگاری چه مدارکی را باید همراه داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در وقت سفارت آمریکا و روز انگشت نگاری چه مدارکی را باید همراه داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید