برطرف بوی کپک از آب بجنورد با افزودن آب اکسیژنه، پتروشیمی لجبازی نکند

به گزارش چای قند پهلو، خبرنگاران/خراسان شمالی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی از اقدام برای افزودن آب اکسیژنه به آب بجنورد برای برطرف بوی کپک اطلاع داد.

برطرف بوی کپک از آب بجنورد با افزودن آب اکسیژنه، پتروشیمی لجبازی نکند

غلامحسین ساقی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با اقداماتی که از پنجشنبه گذشته انجام شد، اکنون شاهد بهبود محسوس بوی بد آب شرب در بجنورد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مشکل بوی نامطبوع آب بجنورد به خاطر وجود جلبک ها در سد شیرین دره ناشی از پایین آمدن شدید سطح آب است، اضافه کرد: از پنجشنبه هفته گذشته در حال اضافه کردن آب اکسیژنه به اولین مخزن آب هستیم که امروز تغییر محسوس بوی آب (علی رغم وجود آب قدیمی در لوله ها) را احساس کردیم.

وی توضیح داد: کاهش چشم گیر بارش باران طی سال جاری و بروز خشکسالی، مسائل متعددی را برای ما ایجاد نموده است که احتیاج به همراهی بخش های مختلف برای عبور از آن داریم.

ساقی گفت: هم اکنون در حال حفر 11 حلقه چاه در قسمت شمالی بجنورد هستیم تا بتوانیم بخشی از کمبودهای پیش آمده برای تأمین آب شرب شهری بجنورد را برطرف کنیم.

وی بر ضرورت ورود صنایع برای جایگزینی پساب با آب های زیرزمینی تاکید نمود و اضافه کرد: تأمین آب شرب مردم از هر اولویتی بالاتر است؛ آبفای خراسان شمالی در این خصوص هیچگونه کوتاهی ننموده و تمام قد برای برطرف این مشکل مردم به شکل صحیح اقدام می نماید.

وی توضیح داد: اقدامات فعلی ما، مرهم های مقطعی است و باید این موضوع به شکلی اساسی برطرف گردد که بدین منظور صنایع به ویژه پتروشیمی باید پای کار بیایند و فارغ از هر نگاه و لجبازی، نگران شرایط مردمی باشند که منابع آب شرب آن ها در خطر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1077

به "برطرف بوی کپک از آب بجنورد با افزودن آب اکسیژنه، پتروشیمی لجبازی نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف بوی کپک از آب بجنورد با افزودن آب اکسیژنه، پتروشیمی لجبازی نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید