عطایی: مصدومیت کاظمی شوکی به ایران بود، کوشش می کنیم که شادی عظیم را رقم بزنیم

به گزارش چای قند پهلو، سرمربی تیم ملی والیبال ایران با یادآوری دو مشکل عمده تیم ایران در بازی سخت مقابل چین، گفت: مصدومیت کاظمی شوک بزرگی به تیم ایران وارد کرد اما خوشبختانه با کوشش بازیکنان نظم تیمی چین را برهم زدیم و نتیجه لازم را کسب کردم.

عطایی: مصدومیت کاظمی شوکی به ایران بود، کوشش می کنیم که شادی عظیم را رقم بزنیم

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران با پیروزی سه بر یک مقابل چین و کسب ششمین برد متوالی به ملاقات نهایی رقابت های قهرمانی مردان آسیا راه یافت. بهروز عطایی بازی شاگردانش مقابل چین را سخت توصیف کرد و گفت: پیش بینی یک بازی سخت را داشتیم. مقابل تیمی بازی کردیم که در لیگ ملت ها شرکت نکرد تا خود را برای حضور در قهرمانی مردان آسیا آماده کند.

وی با بیان اینکه عملکرد تیم چین نشان دهند کیفیت این تیم بود، توضیح داد: چین پیش تر تیم ملی ژاپن را با نتیجه سه بر صفر شکست داده بود و بسیار قدرتمند در این رقابت ها ظاهر شده است. به همین علت سعی کردیم عملکرد این تیم را آنالیز نموده و نقاط ضعف و قوت آن را پیدا کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در تشریح نقاط قوت تیم چین و چگونگی مهار این تیم از سوی شاگردانش، گفت: چین در کار تهاجمی بسیار خوب بود و سرویس با ریسک بالا می زد. دو مهاجم بلند زن چین عملکرد بسیار خوبی داشتند با این حال فکر می کنم به جز ست دوم و به خصوص در ست سوم و چهارم نظم تیمی چین را بر هم زدیم تا جایی که این تیم در ست چهارم دچار اشتباهات مکرر شد و خوشبختانه با استفاده از اشتباهات حریف، نتیجه لازم را کسب کردیم.

وی ادامه داد: در جریان این بازی به هر دو تیم فشار آمد. از آغاز رقابت ها تا پیش از بازی مقابل چین، تیم ایران کم خطا بود ولی امروز به خاطر فشار زیاد بازی در ست اول تا سوم، تیم ایران 11 الی 12 اشتباه در هر ست داشت که نشان دهنده حساسیت و فشار بالای بازی بود.

عطایی اما از دو مشکل تیم ملی ایران در بازی مقابل چین هم صحبت کرد و گفت: مقابل حریف دو مشکل هم داشتیم. روز قبل میثم صالحی مصدوم شد و امروز با وجود دردی که داشت با غیرت بازی کرد و عملکردش قابل دفاع بود.

وی ادامه داد: مشکل دیگر مصدومیت صابر کاظمی در جریان گرم کردن پیش از بازی از ناحیه بینی بود. او خون ریزی شدیدی از ناحیه بینی داشت به طوری که بخشی از زمین مسابقه خون آلود شد و موجب تاخیر 10 دقیقه در آغاز بازی شد. به علت خون ریزی شدید بینی صابر، در ست اول و دوم نتوانستیم از او استفاده کنیم اما امین اسماعیل نژاد عملکرد بسیار خوبی داشت.

سرمربی تیم ملی والیبال گفت: مصدومیت صابر شوک به تیم وارد کرد و ترکیب اولیه تیم ایران را بهم زد. با وجود درد و خون ریزی بینی کاظمی، پزشک تیم او را به بازی رساند و کاظمی هم با کوشش زیاد و با غیرت بازی کرد.

عطایی با ابراز رضایت از کار گروهی شاگردانش در بازی مرحله نیمه نهایی، اضافه کرد: خوشبختانه کار گروهی تیم بسیار خوب بود. همه بچه ها به نوعی به انسجامی تیمی یاری کردند. خوشحالم که این بازی به سود تیم ملی ایران تمام شد. تمام کوشش بازیکنان ایجاد شادی برای مردم ایران است و امیدوارم با دعای خیر مردم، شادی بزرگی برای ملت عزیزمان رقم بزنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 967

به "عطایی: مصدومیت کاظمی شوکی به ایران بود، کوشش می کنیم که شادی عظیم را رقم بزنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطایی: مصدومیت کاظمی شوکی به ایران بود، کوشش می کنیم که شادی عظیم را رقم بزنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید