عملیات جست و جوی مفقود شدگان در ارتفاعات دماوند متوقف شد

به گزارش چای قند پهلو، مهدی ولی پور از توقف عملیات جست و جوی مفقود شدگان در ارتفاعات دماوند به علت ریزش سنگ و وقوع سیل اطلاع داد.

عملیات جست و جوی مفقود شدگان در ارتفاعات دماوند متوقف شد

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در مورد حوادث پیش آمده برای کوهنوردان در ارتفاعات دماوند گفت: در روز های اخیر مجموعاً گزارش مفقود شدن 3 نفر در ارتفاعات دماوند و مفقودی کوهنوردی در علم کوه دریافت شد.

وی اضافه نمود: تیم فنی سازمان امداد و نجات بعد از دریافت گزارش مربوط به 2 کوهنورد مفقودی در ارتفاعات دماوند، به یخچال یخار اعزام و با استقرار در ارتفاع 4700 متری، طی 2 روز عملیات دسترسی به مفقودان به وسیله ایجاد کارگاه های ثابت، پیگیری شد، اما ریزش رگباری سنگ ها به علت تغییر شرایط اقلیمی و وقوع سیل های لحظه ای ناشی از آب شدن یخچال ها، شرایط امدادرسانی را با دشواری فراوان روبرو نموده و برخورد سنگ به امدادگران جان آن ها را به خطر انداخته بود.

ولی پور گفت: در هنگام عملیات دسترسی به پیکر یکی از مفقودان در یخچال یخار، امدادگر هلال احمر با برخورد سنگ به شدت مجروح شد. به همین علت با اعزام بالگرد، تیم امداد کوهستان هلال احمر به رینه بازگشت و امدادگر مصدوم هم به مرکز درمانی منتقل شد.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، عملیات یخچال یخار در حال حاضر متوقف شده تا تیمی که در منطقه حضور داشتند، تشکیل جلسه داده و راه های انتقال پیکر ها را آنالیز نمایند. محتمل است انتقال پیکر مفقودان در یخچال یخار تا شروع فصل سرما به تعویق بیفتد.

ولی پور تاکید نمود: عملیات انتقال پیکر کوهنورد مفقودشده در علم کوه با همکاری فدراسیون کوهنوردی، هلال احمر کلاردشت و کوهنوردان محلی همچنان ادامه دارد. امدادگران پیکر کوهنورد مفقود را تا 30 متر روی گرده آلمان ها بالا کشیده اند و کوشش برای انتقال پیکر این کوهنورد به منطقه تک رکابی و از آنجا به مردی کش و کلاردشت ادامه دارد.

خبرنگاران اجتماعی حوادث و انتظامی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1287

به "عملیات جست و جوی مفقود شدگان در ارتفاعات دماوند متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات جست و جوی مفقود شدگان در ارتفاعات دماوند متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید