لزوم ادغام فعالیت پارک های علم و فناوری با دانشگاه

به گزارش چای قند پهلو، رئیس دانشگاه تهران با اشاره به پررنگ شدن حضور پارک های علم و فناوری، گفت: هنوز از ظرفیت های علمی دانشگاه ها برای بهبود عملکرد و توسعه تکنولوژی استفاده نمی گردد.

لزوم ادغام فعالیت پارک های علم و فناوری با دانشگاه

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران؛ محمود نیلی احمدآبادی در نشست روسای پارک های علم و فناوری که به میزبانی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) برگزار گردید، با اشاره به آسیب های شرایط موجود اظهار کرد: از نظر ساختاری عموماً نیازها از بالا ایجاد می گردد و نهایتاً سازمان مستقل از زمینه های اصلی خود شکل می گیرد که این موضوع را می توان به شرایط صنعت و دانشگاه ها تعمیم داد؛ این در حالی است که امروزه ادغام فعالیت پاک های علم و فناوری با دانشگاه ها بیش از گذشته احساس می گردد.

رئیس دانشگاه تهران که به صورت ویدئو کنفرانس در این نشست شرکت داشت، با بیان اینکه هنوز فعالیت پارک های علم و فناوری در زنجیره فعالیت دانشگاه ها و دانشجویان قرار ندارد، بیان نمود: هنوز درصد کمی از دانشجویان از ظرفیت ها و قابلیت های پارک های علم و فناوری مطلع هستند و ضروری است که زنجیره کامل علم تا خلق ثروت و کسب و کار روان تر گردد.

صدیق رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) نیز در این نشست، اظهار کرد: باید اقداماتی در دستور کار قرار گیرد که از آن جمله می توان به موضوع مقررات پارک های علم و فناوری اشاره نمود.

وی با بیان اینکه مقررات معافیت مالیاتی پارک های علم و فناوری با شرکت های دانش بنیان اختلاف ریشه ای و اساسی دارد، ادامه داد: شرکت های مستقر در پارک ها از مزایای مناطق آزاد برخوردار می شوند؛ این در حالی است که معافیت شرکت های دانش بنیان تنها مربوط به محصولات آنها می گردد.

بر اساس اعلام وزارت علوم، سپس چینی فروشان، مدیر امور تقاضامحور شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری به ظرفیت موجود در سامانه ساتع و همچنین منابع جذب شده اشاره و نقشه راهی بر اساس آن ترسیم کرد.

چینی فروشان در ادامه به شرح چالش های فرایندی و قانونی اشاره نمود و برای برطرف آنها پیشنهادهایی ارائه داد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 412

به "لزوم ادغام فعالیت پارک های علم و فناوری با دانشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ادغام فعالیت پارک های علم و فناوری با دانشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید