لزوم حرکت اپراتورهای مخابراتی به سمت بازارهای دیجیتال محور

به گزارش چای قند پهلو، معاون شبکه شرکت مخابرات ایران بر لزوم حرکت اپراتورهای مخابراتی به سمت بازارهای دیجیتال محور تاکید نمود.

لزوم حرکت اپراتورهای مخابراتی به سمت بازارهای دیجیتال محور

رضا خلیلی در نشست هم اندیشی و تقدیر از فعالان عرصه ارتباطات شرکت مخابرات که با حضور اعضای هیات مدیره، مدیران ارشد ستادی، معاونین شرکت و مدیران منطقه ها به صورت حضوری و ویدیو کنفرانسی با سراسر کشور برگزار گردید ، با اشاره به فرایند خلق فناوری های آینده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکید نمود: در حال حاضر تقاضا برای اتصال هم برای خانه ها و هم برای بنگاه های مالی به سرعت در حال تغییر است و شرکت ها و سازمانها دیگر فقط روی پهنای باند برای اتصال تمرکز نمی نمایند، بلکه اتصال شرکت از فناوری ارتباطی (CT) به فناوری عملیاتی (OT) تغییر نموده است.

وی اضافه نمود: برآورد 340 میلیارد دلار عایدی در بخش بازار دیجیتال سازی خانگی و 8،6 تریلیون دلار در بخش بازار دیجیتال سازی صنعت برای این حوزه در مدت سه سال پیش بینی شده است.

معاون امور شبکه شرکت مخابرات ایران تاکید نمود: توسعه اتصال و همگرایی ابری به به موضوعات اصلی مرتبط با اتصال تبدیل شده و برای حرکت اپراتورهای مخابراتی از شبکه ها و سرویسهای کنونی به سمت بازارهای دیجیتال (خانگی و صنعتی)، برنامه ریزی و اقدام جهشی در سه جهت لازم است.

وی اضافه نمود: تلفیق شبکه ها، دیجیتالی شدن بزرگترین فرصت برای صنعت ICT است و اپراتورها می توانند نقش بزرگی در این فرایند داشته باشند. در این راستا تلفیق اتصال باند پهن با فناوری ابری منجر به فعال سازی دیجیتالی شدن می گردد. بدون شک، ابر در هسته دیجیتالی شدن قرار گرفته است ف به صورت کلیتلفیق در دیجیتالی سازی بسیار مهم است، زیرا اتصال باید ابر محور باشد و به شرکت ها در مهاجرت به فن آوری ابری یاری کند.

مهندس خلیلی گفت: برای پیاده سازی تلفیق دو مرحله باید مد نظر قرار گیرد. در مرحله اول، اتصال باید بر محور ابر باشد و در مرحله دوم، اتصال باید با ابر همگرا شده و یک زیست بوم بسازد. این بخش چالش برانگیز است، اما با ارزش ترین بخش نیز هست. برای پیاده سازی شبکه ابری منتخب، کوچک سازی و باز بودن قابلیت های شبکه، مورد احتیاج است.

وی گفت: در معماری شبکه های آینده سه ویژگی مهم می بایست مد نظر قرار گیرد. ویژگی فنی که شامل موضوعاتی از قبیل پهنای باند تضمین شده، تاخیر ثابت و کم و Packet Lost مدیریت شده می باشد. در ویژگی شبکه ابری توسعه آسان و تامین سریع مد نظر می باشد. ویژگی سوم نیز به استفاده از تجهیزات و فناوری های سازگار با محیط زیست و مصرف انرژی کمتر اشاره دارد.

مهندس خلیلی یادآور شد: پوشش وسیع و توسعه شبکه ارتباطی فیبر نوری برای شبکه های خانگی و صنعتی، ضرورت رسیدن به شبکه های فناوری محور آینده است. مدیریت و کنترل تجهیزات صنعتی (رباتها) در کارخانه های هوشمند نیز تماماً به وسیله ابر شبکه انجام خواهد گرفت.

وی اضافه نمود: در شبکه های خانگی آینده و فناوری محور جایگزین شبکه های کنونی، به جای اختصاص یک فیبر به هر خانه نسبت به اختصاص فیبر جداگانه و مستقل برای هر یک از بخشهای خانه و بعلاوه تامین پهنای باند مناسب برای اتصال تجهیزات خانگی به شبکه اقدام می گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1058

به "لزوم حرکت اپراتورهای مخابراتی به سمت بازارهای دیجیتال محور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حرکت اپراتورهای مخابراتی به سمت بازارهای دیجیتال محور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید