محل اقامت اجباری صرفاً توسط دادگاه مشخص می شود

به گزارش چای قند پهلو، قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس شرح داد: در قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1392 هیچ منع و محدودیتی در خصوص تعیین شهر و یا منطقه پیش بینی نگردیده است و در نتیجه محل اقامت اجباری صرفاً توسط دادگاه صادرکننده حکم تعیین می شود.

محل اقامت اجباری صرفاً توسط دادگاه مشخص می شود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، محمدجواد کولیوند قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس در واکنش به ادامه طرح مطالبی در فضای مجازی مبنی بر مکاتبه وزارت کشور با قوه قضائیه جهت تعیین شهر های محل اقامت اجباری محکومان دادگاه ها، با تصریح بر اینکه، وزارت کشور، هیچ نقشی در این عرصه ندارد؛ گفت: هیچ مکاتبه ای از سوی وزارت کشور با قوه قضائیه درباره تعیین شهر های محل اقامت اجباری محکومان صورت نگرفته است.

کولیوند با تشریح اینکه این گونه ادعا ها بر اساس اشتباهات رسانه ای مغرضانه مطرح می شود؛ گفت: برابر مفاد قانونی، محل تبعید با توجه به نوع جرم، شخصیت مرتکب، سوابق و تأثیرگذاری آن از سوی قاضی صادرکننده حکم تعیین می شود.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس شرح داد: در قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1392 هیچ منع و محدودیتی در خصوص تعیین شهر و یا منطقه پیش بینی نگردیده است و در نتیجه محل اقامت اجباری صرفاً توسط دادگاه صادرکننده حکم تعیین می شود.

کولیوند با اشاره به اینکه، خبر جعلی دخالت وزارت کشور در این عرصه، یک بار در سال 1397 منتشر شده و رسماً از سوی وزارت کشور تکذیب شده است، از انتشار مجدد یک خبر جعلی تکذیب شده ابراز تعجب کرد و گفت: انتساب مجدد این موضوع به وزارت کشور یک اشتباه رسانه ای مغرضانه بود.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 354

به "محل اقامت اجباری صرفاً توسط دادگاه مشخص می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محل اقامت اجباری صرفاً توسط دادگاه مشخص می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید