مردی با دوچرخه و روزی کمتر از 5 دلار دور جهان را گشت

به گزارش چای قند پهلو، مردی از انگلیس در سال 2014، زمانی که 22 سالش بود، دور جهان را با دوچرخه و بسیار ارزان با کمتر از روزی 5 دلار گشت و از 5 قاره در جهان عبور کرد .

مردی با دوچرخه و روزی کمتر از 5 دلار دور جهان را گشت

در ماه دسامبر سال 2014 یک مرد 22 ساله به نام Ben Page سفری به دور دنیا با دوچرخه ترتیب داد که قبل از آن برای این سفر برنامه ریزی ننموده بود. این مرد با کمترین تجهیزات و دقیقا 9000 پوند (1300 دلار) این سفر را آغاز کرد. در دسامبر سال 2017 این مرد عجیب و غریب پس از عبور از 5 قاره و سفر به دور دنیا، به خانه خود بازگشت. در اینجا قرار است صحبت کنیم این مرد چگونه با روزی کمتر از 5 دلار به دور دنیا سفر نموده است؟

آقای بن هنگامی که نوجوان بود، در سر ایده ای داشت؛ او از مسابقات دوچرخه سواری خسته شده بود و به دوچرخه سواری بیش از یک سرگرمی و یک ابزار برای رقابت نگاه کرد. او به دوچرخه اش به عنوان یک وسیله نقلیه نگاه کرد، درواقع دوچرخه آقای بن مثل بلیتی برای سفر به دور دنیا بود.

هنگامی که بن 18 ساله بود، با دوچرخه اش طی یک هفته، از انگلیس به کوه های آلپ فرانسه رفت. این سفر شامل 240 کیلومتر دوچرخه سواری روزانه بود؛ این سفر به بن نشان داد که از لحاظ جسمانی قابلیت این را دارد که بتواند با دوچرخه سفرهای طولانی مدت انجام دهد. تنها محدودیت او تصوراتش بود، مبنی بر اینکه این دوچرخه تا کجا می تواند او را ببرد؟ آقای بن می گوید:

من متوجه شدم اگر شما با دوچرخه بتوانید دور یک کشور را بگردید، شما می توانید دور یک قاره را نیز بگردید و زمانی که شما بتوانید دور یک قاره را بگردید، شما می توانید دور دنیا را نیز بگردید.

درواقع انگیزه این کار از قبل کاشته شده بود. بعد از سفر آلپ، بن طی 10 هفته با دوچرخه دور کشور آمریکا را می شود. در انتها این سفر او مطمئن بود می تواند دور دنیا را با دوچرخه بشود و در نهایت او توانست این کار را انجام دهد.

پس از اینکه بن از سفر هیجان انگیز دور دنیا در ماه سپتامبر بازگشت، با او صحبت کردند که چگونه یک مرد از انگلستان بدون هیچ طرح و برنامه ای با روزی کمتر از 5 دلار به دور دنیا سفر کرد؟ اولین گام عملی در این سفر کدام است؟

بن می گوید:

من با این ایده سفر را آغاز کردم که سه سال سخت را پشت سر بگذارم. به نظر می رسد زمان زیادی برای گذر با دوچرخه در این 5 قاره گذشته است. در فکر من تعریف سفر به دور دنیا این گونه بود. من تا جایی که توانستم وام های دانشجویی و پولی که از کارهای پاره وقت و تمام وقت را به دست می آوردم، ذخیره کردم و آن ها را بازگرداندم.

من قصد داشتم از خانه بیرون بروم و به خانه برگردم. این مفهومی بسیار زیبا برای من دارد، بدین معنی که با دوچرخه از درب ورودی خارج شدم، دنیا را دیدم و سپس برگشتم؛ اما سه دوست واقعی من تصمیم گرفتند با دوچرخه دور پاتاگونیا را بگردند؛ بنابراین من می توانستم دور اروپا با دوچرخه خودم بگردم یا اینکه با پرواز به آمریکای جنوبی بروم و از آنجا با با دوستانم آغاز کنم. من گزینه دوم را انتخاب کردم و سفر خود را از آمریکای جنوبی در دسامبر 2014 هنگامی که 22 ساله بودم، آغاز کردم.

منبع: کجارو / adventure.com
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1140

به "مردی با دوچرخه و روزی کمتر از 5 دلار دور جهان را گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردی با دوچرخه و روزی کمتر از 5 دلار دور جهان را گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید