میرکاظمی: همه در برابر بودجه دریافتی پاسخگو می شوند

به گزارش چای قند پهلو، تهران (پانا) - رئیس سازمان برنامه و بودجه می گوید یکی از اهداف اصلی از اصلاح ساختار بودجه 1401 این است که جداول و توافقنامه ها به گونه ای تنظیم شود که استان ها و دستگاه ها برابر منابع و اختیارات پاسخگو باشند.

میرکاظمی: همه در برابر بودجه دریافتی پاسخگو می شوند

به گزارش سازمان برنامه و بودجه، سید مسعود میرکاظمی در نوزدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 1401 کل کشور، که با موضوع جایگاه استان ها و شهرستان ها برای تحقق رشد اقتصادی مد نظر و برنامه محوربودن بودجه 1401 برگزار گشت، مطرح نمود: برای تحقق رشد اقتصادی که از اهداف کلان بودجه 1401 است سهم استان ها و شهرستان ها معین و براساس همین شاخص ها برنامه ریزی و سیاستگذاری شود.

میرکاظمی با اشاره به اهداف و سیاست های کلان بودجه 1401 شرح داد: تحقق رشد اقتصادی، برنامه محور بودن و ساماندهی ردیف های بودجه از محور اصلی بودجه 1401 است. لذا برای تحقق این مهم، بودجه باید ساده، قابل مقدار گیری و قابل نظارت باشد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه با نگاه اجاقتصادی به بودجه سال های گذشته نشان می دهد کسی در قبال مسئولیت ها پاسخگو نیست، خاطر نشان کرد: یکی از اهداف اصلی از اصلاح ساختار بودجه 1401 این است که فرایند گذشته تداوم نداشته باشد و جداول و توافقنامه ها به این گونه ای تنظیم شود که استان ها و دستگاه ها در برابر منابع و اختیارات پاسخگو باشند.

میرکاظمی تاکید کرد: هدف از ساماندهی ردیف های بودجه و محدود کردن تعداد دستگاه ها در بودجه 1401 این است که هر موضوعی یک مسئول داشته باشد تا در برابر سیاست ها و برنامه های کلان پاسخگو باشد و سیاست های کلان دولت در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سایر حوزه ها با نظارت دقیق، علمی و کارشناسی رو به جلو حرکت کند و اهداف و سیاست های کلان اقتصادی فراموش نشود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با عنوان اینکه تحقق رشد اقتصادی از الزامات مهم و اساسی است، یادآور شد: برای تحقق رشد اقتصادی که از اهداف کلان بودجه 1401 است، سهم استان ها و شهرستان ها معین شود و براساس همین شاخص ها برنامه ریزی و سیاستگذاری شود.

میرکاظمی با اشاره به نقش استان ها و شهرستان ها در بودجه 1401 افزود: استان ها و شهرستان ها در خلق منابع مشارکت جدی داشته باشند در مقابل مشوق هایی در نظر گرفته شود و سازمان برنامه و بودجه در قبال مشوق هایی که در نظر می گیرد مسؤول و پاسخگو خواهد بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تشکر از کارشناسان سازمان برنامه و بودجه، معاونین، مرکز آمار و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها، گفت: اصلاح ساختار بودجه کاری سخت و زمانبر است و این مهم با رویکرد نو، کار کارشناسی و علمی قابل تحقق است و بودجه 1401 با اصلاحات ساختاری تا 15 آذر به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1031

به "میرکاظمی: همه در برابر بودجه دریافتی پاسخگو می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرکاظمی: همه در برابر بودجه دریافتی پاسخگو می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید